Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a partneremne...

Hogy mondjam meg a partneremnek, hogy hagyja a SZÉP-kártyát mikor velem van?

Figyelt kérdés

Ismerkedem egy sráccal. Kedves, aranyos, jófej. De én azt cikinek érzem, hogyha meghív valahova, akkor szép-kártyával fizet. Szerintem úgy néznek ránk, mint valami alja rétegre, vagy mint valami zsellérre. Azoknak szoktak ilyen szép-kártyákat, Erzsébet utalványokat, kenyérjegyeket vagy nemtudom miket osztogatnak mostanság.

Égőnek érzem, mikor pl. fizetünk valahol és előveszi, mondva "szép-kártya lesz".

Finoman próbáltam már rá célozni neki, hogy kérdeztem, kifizessem-e. De ő csak azt mondta, á nem hagyjam csak.

Amúgy a sráccal minden rendben van, csak ez az egy dolog nem, hogy amikor meghív valahova, azt próbálja meg kp-el, vagy bankkártyával fizetni és hagyja a szép-kártyáját otthon. Ezt valahogy meg kellene mondanom neki, de ha így nyersem fogalmazok, azzal talán megbántom és azt fogja gondolni, hogy lenézem.



2023. máj. 20. 16:00
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
A hiba a te fejedben van. Miért lenne más Szép-kártyával fizetni mint bármi mással? Magadban tedd rendbe a dolgokat.
2023. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Mondd csak meg neki, kerek perec. Talán meg fog bántódni és azt fogja gondolni, hogy lenézed, de jól fogja gondolni.
2023. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Megérteném hogy zavarna ha azt mondaná kaja után, hogy lépjetek le fizetés nélkül. De nem tökmindegy, hogy mivel fizet?
2023. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Ez nem így van, nem nézem le!

Ez a szép-kártya annyira a zselléri réteghez köthető, a nagyon alja munkások kapnak ilyesmiket. Én se utcaseprő vagyok, meg nem is betanított melós. A partnerem jelenleg egyetem mellett dolgozik, így vélhetően nem marad hosszútávon abban a munkakörben, ahol most van. Emiatt nem nézem le!

2023. máj. 20. 16:11
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig pont, hogy nagyobb cégeknél adnak ilyet és nem az alja helyeken.


[link]


Egyébként az megvan, hogy pont arra való egyrészt, hogy pl vendéglátó helyen fizess vele?


Nem értem komolyan.. van valami amit használhatsz és nem kell költeni ezek mellett a remek árak mellett és az infláció mellett akkor az nem jó, mert "ciki" ... nem véletlen tart itt az ország, erre azt mondom.

2023. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Én is a 2-es válaszoló módszerét alkalmaznám, hátha észhez tér tőle a párod és elhagy.
2023. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Pfff, ennyi bajom lenne, hogy ki mivel fizet. Ha egy marék apróval fizetne, akkor megérteném, de ez nem más, mint felszínes, bugyuta, gyerekes gondolkodás. Bocs, ha megbántottalak, nem állt szándékomban.
2023. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ez csak kamu kérdés, különben sajnálom a srácot, hogy valószínűleg tudták kívül egy ilyennel van.
2023. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Érthetően fogja gondolni, hogy lenézed, hiszen pontosan azt csinálod, csak nem mondod ki személyesen rá. Sok munkavállaló kap SZÉP kártya és hasonló juttatásokat, nem csak az "alja réteg" -akiknek a munkája ugyanúgy elengedhetetlen a dolgok működéséhez-

Nincs értelme azért kellemetlenül érezni magad, senkit nem fog érdekelni, hogy mivel fizet. Inkább örülj, hogy egy normális srácot fogtál ki.

2023. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Te teljesen el vagy tévedve!

Én nem kapok SZÉP kártyát, de 2 diplomával teljes lelki nyugalommal fizetnék vele bárhol. (Régen Erzsébet kártyát kaptam, és örömmel használtam.)

Én is azt mondom, ez a srác sokkal jobban járna nélküled. De idővel, gondolom, úgyis rá fog jönni, hogy h*lye vagy.

2023. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!