Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy én, mint...

Hogy van az, hogy én, mint gyermektelen, itt Mo-n kártékonynak minősülök, mert nem lett gyerekem, de ha a túlnépesedett világ szempontjából nézem magam, akkor meg jót tettem a Földdel?

Figyelt kérdés
Körülöttem mindenki boldog családos, én meg egy furcsa, életből kilógó valami vagyok. Megjegyzem egészségi okokból nem lett gyerekem, és mert a külsőm sem túl előnyös, nem nagyon kellettem senkinek. De ha a nagyvilágban levő tendenciákat nézem nem olyan nagy baj, hogy ilyen sikertelen voltam ezen a területen.

#gyermektelenül
2023. máj. 27. 11:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Legjobban akkor jársz - véleményem szerint - ha azokat ignorálod, akik "kártékonynak" bélyegeznek.

Te is utálhatod azokat, akik agresszíven nyilvánulnak meg és mindent megengednek maguknak, pofátlanok, mert egy-két-három gyerekük van és úgy gondolják, bármit megengedhetnek maguknak (jópár ilyennel találkoztam).

2023. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Senki nem néz tégekártékonynak honnan vetted ezt?
2023. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
40 éves vagyok, nincs gyerekem, nem tart senki kártékonynak és rengetegen vagyunk, akik nem vállalnak gyereket.
2023. máj. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%
Ha annyira kártékony, akinek nincs gyereke, akkor legyenek szívesek és ne a mi adónkból fedezzék a sokgyerekesek életét.
2023. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Na én pont hogy akkor lennék kártékony, ha gyereket szülnék. Anyai ágon az összes rokonomnak elviselhetetlen természete van, ráadásul én még borderline is vagyok, meg életképtelen mimóza...
2023. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

A kérdező nyilván megkapta a szokásos megjegyzéseket. Egyébként azt hiszem, nem annyira kártékonynak, inkább haszontalannak, másodrangú állampolgárnak tekintik a gyermekteleneket. Én is megkaptam nemegyszer, olykor még ma is. Fiatal koromban rengeteg hátrányos megkülönböztetésben volt részem emiatt.

N

2023. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

4-esnek

Csak a sok "sikeres" ember, akinek sikerül a génjeit túlörökíteni, pont a túlörökített gének, vagyis gyerekek segítségével fogja a természetet tönkretenni. Bár ma már egyre tudatosabbak ebből a szempontból az emberek, hogy ne hagyjanak túl nagy ökológiai lábnyomot.

2023. máj. 27. 11:58
 8/29 anonim ***** válasza:
15%

Ez engem is érdekelne, hogy honnan jött ez a „kártékony” megnevezés.

A kifejtésed alapján neked konkrét okkal nincs gyereked, pusztán azért, mert nincs rá lehetőséged.

Amúgy azokat sem kártékonynak nevezném, akik önszántukból nem vállalnak gyereket, hanem szimplán értelmetlennek. Ha már úgyis egész életedben dolgozol, akkor kire fogod hagyni az „életed művét”, ha nem a saját leszármazottjaidra? Senki nem él örökké…

2023. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Mondjuk a testvérem gyerekeire. De ha ők nem lennének, akkor az államra. Ha az embernek nincs gyereke, akkor az érdeklődése kicsit tágabb dimenziókat vesz, mondhatni az élteti, hogy az egész világban történő események jobban lekötik a figyelmét, mivel nincs a saját mikroszférájában olyan, aminek az alakulása, végkimenetele hosszú távon érdekelné.
2023. máj. 27. 12:03
 10/29 anonim ***** válasza:
75%

#9 "Életem művét" az unokahúgomra fogom hagyni.

N

2023. máj. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!