Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk, ha apám iszik,...

Mit tehetnénk, ha apám iszik, de az orvosok megtiltották neki?

Figyelt kérdés
65 éves 2 éve volt 2 szívrohama. Az elsőt csak akkor tudtuk meg, amikor a második miatt a kórházba kellett mennie. 4 gyógyszert szed este, 6-ot reggel. Az orvos megtiltotta neki, hogy igyon. Ezt 4-5 hónapig tartotta, de már napi 2-3 sör lemegy neki. A keze remeg. Tudom, hogy alkoholista, de ez így nem hiszem, hogy sokáig fog tartani.

2023. máj. 27. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Semmit. Szolgáljon számodra mint elrettentő példakép. Ha nem akar élni, akkor az az ő dolga, és örülj az esetleges örökségnek.
2023. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
2-3 sörtől semmi baja nem lesz
2023. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

2



Egy egészséges embernek esetleg nem lesz különösebb baja...Viszont az öreg már nem az.Gyógyszereket szed.És a doktor is figyelmeztette.

2023. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Az én apámnak epilepsziás rohamai voltak az alkohol miatt. Az orvos azt mondta egyszer, általában 4-et szoktak túlélni az emberek ilyen rohamból, 5-öt már csak igen-igen kevesen. Apámnak 6 volt.

2018-ban temettük el, miután 7 évig élt egy szociális otthonban, félig lebénulva, mert 2011-ben volt egy stroke-ja, vezetés közben. Kis híján múlt, hogy majdnem karambolozott egy busszal.

Az ilyen emberek nem tanulnak semmiből, csak miután az életmódjuk sírba vitte őket, de hát, akkor már késő...

2023. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Szívből sajnálom!

Önerőből egész szép teljesítmény az a pár száraz hónap, de... aki alkoholista, annak ez így nem lesz elég. Mindig egyre rosszabb lesz a visszaesés. Kórház/terápia (rehab) az első lépés, vagy ha ezek nélkül kibírja, akkor önsegítő csoport általi felépülő program a megoldás.

De hát ez is úgy megy, hogy neki kell akarnia, segítséget kérnie, betegségtudatra jutnia.

Te annyit tehetsz, hogy elmondod neki, hogy nagyon szereted, és szeretnéd, ha életben maradna, mert még lehet rendes, felépülő élete, és vannak lehetőségek erre, van megoldás. Ha akarja.

Kitartást kívánok.

2023. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Annyi pozitívum van a dologban, hogy már nem végez kemény fizikai munkát, nyugdíjas lett. Elvan otthon és nézi a TV-t. Főz, elmosogat.


Egy jó 5-6 éve durvább volt a helyzet. Minden este full részegen jött haza a kocsmából. A kórházban előjött neki a delírium az alkohol megvonás miatt.

2023. máj. 27. 22:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz semmit:(

"Egy alkoholista élete végéig alkoholista marad,legfeljebb vannak periódusok,amikor nem iszik" Ezt a mondatot konkrétan két külön alkoholistától is halottam akiket ismerek,saját bevallásuk szerint is alkoholisták,és egy pszichiátrián dolgozó nővértől is hallottam személyen,mikor beszélgettünk.

Nekem is van a családban alkoholista,és sajnos ezt igazolja.

2023. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!