Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha az apám nem...

Mit csináljak ha az apám nem fogja fel,hogy nincs egy teljes napom vele?

Figyelt kérdés

Ausztriában élek 9 órányira.

Tegnap éjjel értem haza és kedd hajnalban vissza.

Apu aki 25 évig leszart..nem fizetett gyerektartást elkezdett egy éve keresni.

Amikor itthon vagyok akkor folyamatosan találkoznom kell vele amivel nincs is baj csak sajnos most 3 napom van itthon.

Ebből erőszakosan leszervez nekem egy teljes napot.

Erőlteti,hogy holnap hajnalban lemenjek hozzá busszal majd este visszahoz.

De én a barátnőimmel is szeretnék lenni és a kutyámmal.

Annyira erőszakos.

Most írtam neki,hogy tudunk-e ma találkozni de nem mert mindenféle programot beszervezett nekem a megkérdezésem nélkül. Nem akarok ennyi időt elcseszni.

25 évig nem keresett, nem tudja a szülinapomat sem, most pedig úgy tesz mintha az apám lenne.

Ti mit csinálnátok ezzel a helyzettel?

Gyerektartást sem fizetett és ebben az egy évben adott nekem 500.000Ft-ot eddig.

Gondolom most akarja bepótolni 70 évesen mindazt amit elrontott.

De nekem ez 27 évesen már teher. Van saját életem és barátaim akikkel ugyanúgy szeretnék találkozni most de miatta nem fogok tudni mert ők is csak vasárnap érnek rá.

Mit csináljak?


2022. okt. 29. 09:59
 1/6 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy tényleg rohadt erőszakos.

Nekem ez nagyon sok..nem ehhez vagyok hozzászokva.

25 évig nem volt apám most meg uralkodni akar felettem.

2022. okt. 29. 10:02
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Mi az hogy erőszakos? Gondolom nem tuszkol be az autóba és visz el a programokra..nyomd ki, ne hívd vissza, ne nézd meg ha írt. Legyél határozott, ennyi időd van ossza be, de én mondjuk 25 év nemtörődés után biztos le nem álltam volna vele, mspt már gondolom fél lábbal a sírban már szeretne nyugodt lelkiismeretet és ezért kapálózik ennyire. Töltsd ezt a kevés időd azzal aki igazán megérdemli
2022. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

Alapesetben azt tanácsoltam volna, hogy ne foglalkozz vele, ha 25 évig ő sem törődött veled. Csakhogy te elfogadtál tőle 500 000 Ft-ot! Felnőtt vagy már, ezt már nem igazán lehet utólag gyerektartás címén betudni.

Én a helyedben NEM fogadtam volna el semennyi pénzt, így semmilyen követelése nem lehetett volna feléd. Így mivel elfogadtad a pénzt, ő el fogja tőled várni, hogy vele foglalkozz. Minél idősebb egy ember annál inkább rájön arra, hogy nem akar egyedül maradni. Én ezt a szüleimen is észrevettem, ők is 70+ -ak.

Szóval a pénzért cserébe el fogja várni, hogy időt tölts el vele. Ha nem így lesz tuti hogy felhozza majd a pénzt amit elraktál.

2022. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát én meg majd felhozom neki,hogy semmit nem adott nekem soha.
2022. okt. 29. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Felhozhatod neki, de mit érsz el vele?

A gyerektartásra meg az apai szeretetre akkor lett volna szükséged amikor gyerek voltál. Ma már felnőtt vagy, nem lehet az idő kerekét visszaforgatni.

Az apád meg a pénzzel próbálja magát bebiztosítani öreg korára. Ha majd "leesik a lábáról" akkor legyen mellette valaki aki ápolja őt.

Én ezért nem fogadtam volna el pénzt, így ha majd beteg lesz, mehetsz ápolni.

2022. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem fogok menni.

Én 11 évesen majdnem meghaltam. Azt sem tudta..nem is jött be a kórházba.

Én akkor is úgy tekintek erre a pénzre ami nekem járt volna.

2022. okt. 29. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!