Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet a megoldá...

Saitama98 kérdése:

Szerintetek mi lehet a megoldás a Kobalt bányászós problémára a Kongóban?

Figyelt kérdés
Durva bele gondolni, hogy bármi amit használunk manapság és aksi van benne, ahhoz volt rabszolgának köze. Hihetetlen, hogy 2023 ban még mindíg van rabszolgaság/gyerek rabszolgaság, illetve, hogy ezt milyen szépen tudták eddig titkolni. Az még furcsább, hogy miután napvilágot látott a dolog hála sok bátor oknyomozónak, még mindíg nem érdekli az emberek túlnyomó részét, inkább elfordulnak. Ami kellemetlen azt inkább nem akarjuk észre venni. Strucc politika! Rengeteget töprengek az ilyesmiken. Szerintem ha kevesebbet zombulnánk, és mondjuk drágábbak lennének az aksis dolgok, talán, mondom talán, lehetne javítani a dolgon. Szerintetek?

2023. máj. 31. 05:41
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Baromság amit írsz.


A lakásodban biztosan van ami kínai gyártmány. Gondolok itt a ruhaneműkre, elektronikai dolgokra, háztartási eszközökre...

Szerinted a kínai munkások jobb helyzetben vannak mint az általad megemlített kongóiak?

2023. máj. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Újrahasznosítás, kevesebb kacat gyártása.
2023. máj. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, és szerinted az, hogy ott is probléma van, akkor a Kongói helyzet az rendben van? Én most erről kérdeztem, nem a kínai gyári munkásokról. Az is tragikus, és nem elhanyagolható, de szerintem azért mezítláb, pusztakézzel esőben, sárban a mérgező kobaltot durvább bányászni. Nyilván mind a kettő ellen kéne tenni, de én a Kobaltbányászásról kérdeztem most.
2023. máj. 31. 06:37
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem hallottam mèg erről, de rohadtul nem is èrdekel.
2023. máj. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha nem érdekel minek válaszolsz? :)
2023. máj. 31. 07:06
 6/9 NTBS ***** válasza:
76%
Nem kellene évente új kütyüket venni.
2023. máj. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te mit teszel ellene? Ne vásárolj! Termelj magadnak!
2023. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi a probléma?
2023. máj. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Régi történet ez már. Alapvetően minden más hasonló esetben egyet tehetsz, aminek elvileg hatása van: nem támogatod a vásárlással, és ezt a lehető legtöbb fórumon propagálod másoknak is. Persze az, hogy egyedként nem támogatod a vásárlással, önmagában nem fogja őket földöz vágni, de mégis fontos ahhoz, hogy jó példával állj elő, saját magad mutasd be, hogyan lehet az ő termékeik nélkül is élni. Ne mondhassák, hogy csak a levegőbe beszélsz.


Igen, ezt a spanyolviaszt már felfedezték azok, akik önellátó biofalvalba költöztek, akik ezért lettek pld vegetariánusok, kézművesek, kerékpárosok stb...

Szerintem, ha rákeresel a "simple living" kifejezésre, találsz egy csomó ötletet, hogy lehet az olcsó kínai ruha vásárlása helyett magadnak varrni, a bolti piaci műanyag zacskókat visszautasítani, amikor abba akarnak csomagolni az árusok, hanem saját fonott kosarat használni, hogyan lehet a húsipart teljes mértékben elkerülni, és magadnak húsmentesen főzni, cukros egészségtelen üdítők helyett forrásvizet inni, stb...., és igen, azt is, hogy van élet akksik, meg kütyük nélkül is. Autó helyett kerékpározz, mobiltelefon helyett inkább koncentrálj minőségi idő személyesen együtt eltöltésére és mély beszélgetésekre a barátaiddal.... Meglepődnél, mennyire minimális, amennyi valós szükséged van a korszerű dolgokra. Egy TÉNYLEG sürgős hívást mondjuk havonta egyszer egy utcai telefonfülkéből is el lehet intézni. (Csak azért mondom ezt a példát, mert igen, előfordulhat olyan élethelyzet, amikor sajnos elkerülhetetlen, hogy telefonálj, de a napi több órás kütyüzés nyilvánvalóan nem ilyen. Ha csak arra használnák a telefonokat, amikor tényleg kell, az nem tartaná fenn a rabszolgatartást.)


Volt élvezhető élet a 80-as években is. Sportolj, társasjátékozz, zenélj, kreatívkodj, és mondj le a kütyükről. Szervezz magad köré ebben támogató bartátokat, a klub aztán mozgalommá növi ki magát, költözzetek együtt egy öko faluba...

Fizikailag nehezebb és megterhelőbb így élni. Egy szélmalomharc, lehet hogy évekig nem lesz látszatja. Sokan kiröhögnek majd. De akik végigcsinálták már, azt mondják, legalább a saját tiszta lelkiismeretükért minden megérte.


Egyébként ugye azt te is tudod, hogy ezzel még mindig fordítva ülünk a lovon? Nem azért rabszolgák, mert elrabolták őket a szép, kényelmes, jómódú polgári családi házaikból, meg a jól felszerelt iskoláikból, és most fegyverrel kényszerítik őket, nem engedik őket haza, -- hanem azért kénytelenek eltűrni a rabszolgasorsot a kobaltbnyában, mert nincs más, és különben éhenhalnának az utcákon.

Az egy dolog, hogy gyerekeket ne dolgoztassanak bányában, de előbb biztosítani kellene nekik az emberhez méltó körülményeket, a megélhetést, azt hogy iskolába járhassanak, stb. Amíg ezek mind nincsenek meg, (mert az elnyomóiknak az az érdeke, hogy ne legyenek meg,) addig nekik a kobaltbánya tulajdonképpen az utolsó szalmaszálnak látszik.

Az afrikai gyémántbányák dettó. Afrika gazdag a bányászható kincsekben. Ha igazságosan lenne elosztva, Afrika lenne a leggazdagabb földrész. Akik ezt a redszert fenntartják, azoknak az elemi érdeke, hogy a tömegek az éhenhalás szélén maradjanak, és egyetlen túlélési esélyük a rabszolgaság legyen.

2023. máj. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!