Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tipikus szomszéd problémára...

Tipikus szomszéd problémára van megoldás?

Figyelt kérdés

Három hónapja költöztem egy egyszobás ámbár így is drága albérletbe. Az első hónap tökéletes volt, bár már akkor is érződni lehetett, hogy könnyen behallatszik minden, de nem volt soha nagy zajongás.


Viszont az első hónap után (nem tudom, hogy albérlők, vagy COVID-19 miatt hazaköltöztek), egész napos ordibálás hallatszott. Akkor még nem tudtam, de később kiderült, hogy ez lesz mostantól a rendszer. Egy család él mellettem, három kisgyerekkel 1-3-7 évesek lehetnek és a nő terhes a negyedikkel.


Nem túlzok szerintem ha azt mondom, hogy a nap felében zajongás megy. Hol a gyerekek játszanak, hol szaladgálnak és dübörög a fal, a legkisebb folyton sír, megállás nélkül fuldokolva sír. Ha kilépnek lakásból, az egész lépcsőház zeng, gondolhatják én mit hallok. Már azt hallom, ha a földszinten belépnek az ajtón, sőt múltkor, nem viccelek, már az utca is hallhatta ha ők megjelennek. A belső udvaron detto hallani a cirkuszt. És ez nem elég. Gondolom a szülők sem bírják, így a negyedik gyerekkel terhes anyuka rendszeresen tör ki hisztériába és sírva, őrjöngve, fuldokolva ordibál ő is, gyakran káromkodik a kicsiknek ("Menjetek ki a k**va életbe már", "Te tényleg ennyire hülye gyerek vagy?", "Ne érjetek hozzám, te engem ne ütögess, hagyjatok már a k**va életbe", "Ha nem hagyod abba, kidoblak az ablakon". Ezt általában pont az a kislány kapja a legtöbbször, aki a legtöbbet sír. Ebbe a kiabálásba szokott még beszállni a külföldi apuka akcentusos ordibálása.


Egy jobb környéken lakom, ők sem romák, vagy ilyesmi. Én próbálok toleráns lenni, egyedül élő/dolgozó férfi vagyok, nem egy háklis öreg néni. Tekintettel a helyzetre én itthonról dolgozom és mellette magánórákat is tartok. Mind a meetingeken, mind az órákon attól kell tartanom, hogy épp mikor kezdődik a cirkusz a szomszédban. Továbbá nem elég, hogy ez napközben megy, de rendszerint erre kelek reggel 6-7kor és a mai nap éjszaka hajnali egykor 1 órán át kellett hallgatnom a kicsi hisztériáját és semmi nem történt. Annyira ideges voltam már, hogy átdörömböltem, és semmi reakció nem volt, még annyit sem hallottam, hogy rá szólt volna, hogy "Hallod, már a szomszédokat is zavarod". Ha már átvitte volna a másik szobába, simán tudtam volna aludni.


Én napi 10-12 órákat dolgozom túlzás nélkül, nagyon kimerült vagyok és ez már kezd elviselhetetlen lenni számomra. Nyilván nem várok arra, hogy teljes csönd legyen 0-24be de azért ez már sok. Nyilván nem akarok feljelentéssel fenyegetőzni, mert semmi kedvem ezzel is stresszelni magam, sem pénzt nem akarok költeni rá. Tovább én csak albérletben lakom. Nem akarok majd állandóan átdübörögni sem. Gondoltam, hogy jelzem nekik, de őszintén. A negyedik gyereket szüli ez az idióta nő, holott hárommal sem bír el, vajon majd a kérésemre változtat a nevelési szokásain, vagy majd megértőek lesznek a gyerekek a kérésemre, mikor azt hallom hogy az anyára sem hallgatnak, mikor hisztérikusan káromkodva ordibál velük? Ez már el van cseszve. Nem tudom, hogy főbérlőmnek kéne szólni, vagy a házmesternek? További probléma, hogy sajna nagyon sok ügyvéd iroda van itt, lehet én vagyok az egyetlen aki közvetlen mellettük lakik, lehet sem alattuk, sem felettük nem lakik, ámbár kétlem, hogy csak én hallanám a zajokat.


Mit tehetnék?


2020. máj. 1. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem olvastam végig a novelládat, bocsáss meg érte.

Egyetlen valóban jó megoldás van, ez pedig az elköltözés.

Minden más csak görcsölés, nyűglődés, idő és pénzkidobás.

2020. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

ennyi gyerek nem fog csendben üldögélni egész nap tv előtt.

ha nem bírod a hangzavart, akkor jobb lenne új albérletet keresni és a főbérlőd tudtára adni a költözésed okát.

2020. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A főbérlőddel határozott idejű szerződést kötöttél?

Ha nem, akkor keress másik albérletet, ami kevésbé drága és nyugisabb.

2020. máj. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hű, sajnos ismerős, bár nekem csak felnőttek vannak a szomszédomban pár kutyával, de náluk is egész nap megy az óbégatás, nagyon zavaró egy online meeting közben. :(

Sajnos még én se jöttem rá a megoldásra.

Sajnos nem hiszem, hogy az ilyenekkel lehetne beszélni. :(

2020. máj. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én nagyon meg tudlak érteni téged, hosszú hónapokig nekem is kb. ez volt, annyi különbséggel, hogy felettem lakott egy hapsi 2 gyerekkel. Napközben szerencsére nem nagyon voltak itthon, de reggel már ők ébresztettek engem a zörgéssel, zuhogással. Este pedig amikor hazajöttek folytatódott a zörgés, zuhogás, a hangos beszéd.

Én is felzörögtem nekik többször is, de semmi, folytatták a zuhogást.

Aztán szóltam a házmesternek, hogy mit lehetne tenni, és ő azt mondta, hogy ő majd szól nekik finoman.

Szólt nekik, erre még nekik állt feljebb, és jöttek volna le nekem pampogni, de én ki se mentem, hiába kopogtak, csengettek.

Nem is értem mit képzelnek magukról egyesek, azt hiszik, hogy a játszótéren vannak, vagy kertes házban, ahol /szinte/ bármit lehet?!

Szóval már én is az elköltözést tervezgettem, amikor úgy tűnik, hogy a hapsi kibékülhetett a gyerekei anyjával, mert már alig vannak itthon, a kölkök hangját már szinte sosem hallom, az apjuk is csak hetente 1x vagy 2x jön vissza körülnézni, olyankor persze zörög egyedül is, de szerencsére csak rövid ideig.

Abban bízom, hogy mivel ők albérlők, ezért elhúznak innen a közeljövőben.

Szóval nagyon nehéz ez a helyzet valóban, és én is azt mondom, hogy ha ők nem költöznek el, akkor te tedd meg.

Meg látod, hogy ha meg szólsz nekik, akkor lehet még nekik fog feljebb állni, szóval lehet annak se lenne sok értelme.

2020. máj. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a kaucio visszajar hivatalosan is. Ingatlanos vagyok.

Koltozz el.

2020. máj. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerencséd a szerencsétlenségben,hogy albérlő vagy. Szólj a tulajnak,hogy intézkedjen mert A:kevesebb bérleti díjat fog fizetni,vagy B:elköltötzöl.
2020. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!