Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túl fogom magam tenni egyszer...

Túl fogom magam tenni egyszer édesanyám halálán?

Figyelt kérdés
Szegény nagyon beteg volt, feküdt, bevitettük egy otthonba, mert otthon már nem tudtuk rendesen ellátni. Én is beteg voltam, nem tudtam rendesen ápolni. Azt hittük, az otthonban majd foglalkoznak vele, de már bánom, hogy bevittük, mert nem kapott jó ellátást. Végül szegény elkapott valami tüdőgyulladást, és meghalt. Ennek már több, mint három éve, de még mindig az eszemben jár. Nagyon fáj, úgy érzem, ha otthon maradt volna, nem halt volna meg, és sokkal jobb lett volna neki, mint az otthonban, ahol föl se tudott kelni az ágyból.
2023. jún. 1. 00:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem azért vitettük be, mert vígan élni akartuk az életünket, hanem mert nem tudtunk jobbat, azt hittük jobb lesz neki. Mégse tudom magamnak megbocsátani.
2023. jún. 1. 00:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami anyukáddal történt!☹

Te nem tettél semmi rosszat! A lehető legjobb kezekben szeretted volna tudni őt. Te magad is beteg voltál, úgy lehet fele annyira nem tudtad volna ápolni szegényt, mint a nővérek az otthonban. Ő nekik van tapasztalatuk idősgondozás terén, elképzelhető, hogy olyan apróbb problémákat megoldottak a nővérek már anyukáddal kapcsolatban, amik neked, betegen, elesetten fel sem tűntek volna. Az, hogy szegényt egy tüdőgyulladás ennyire megbetegítette nem lehetett volna lehet otthon sem kikerülni. Mindenkinek megvan írva a sorsa. Sajnos ezeket a rossz dolgokat nem tudjuk kivédeni és azzal, hogy magunkat hibáztatjuk csak a saját egészségünket károsítjuk és a többi, élő szerettünknek okozunk azzal fájdalmat, hogy őrlődni látnak minket.

Ha van túlvilág, akkor biztos vagyok abban, hogy anyukád lát fentről és tudja, hogy csak a legjobban szeretted volna neki és nem akarja, hogy magadat okold.

Mit gondolsz, mi történhetett volna másképpen, ha otthon marad veled? Lehet ugyanúgy elkapott volna egy tüdőgyulladást, te is még jobban megbetegedtél volna, még kevésbé tudtad volna ápolni, lehet mind a ketten kórházba kerültetek volna, még kevesebbet láthattad volna. Miért gondolod, hogy rossz ellátásban részesült az otthonban? El tudtál anyukádtól búcsúzni? Mi bánt valójában ennyire? Sajnos ahhoz, hogy fel tudd dolgozni anyukád halálát először jó mélyre kell ásnod a lelkedben, megélni a fájdalmat majd utána elfogadni a tényt, hogy sajnos már nincs veled, de volt egy szerető gyermeke, aki biztonságba szerette volna őt tudni és feltételezem szép élete volt, már csak azt nézve, hogy megélhette az anyaság örömét.

2023. jún. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen a megrekedt gyàszmunka.

Gyàszfeldolgozó csoporthoz való csatlakozàs jót tenne.

Kitartàst kívànok, részvétem!

2023. jún. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!