Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Keleti pályaudvaron lévő...

A Keleti pályaudvaron lévő roma adománygyűjtők azok tényleg rászorulóknak gyűjtenek vagy csalók?

Figyelt kérdés

2022-ben a Keleti pályaudvar épülete előtt, a Baross téren néha előfordult hogy odajött hozzám egy cigány személy, és azt mondta hogy a rászoruló gyerekeknek gyűjt pénzt ő és a szervezete. Mindegyiknek a nyakába lógott egy igazolvány, amiről azt mondták hogy az az bizonyítja hogy ők nem egyszerűen kéregetnek, hanem tényleg adományt gyűjtenek a szegényeknek (az igazolványukat nem néztem meg részletesen, csak láttam hogy náluk van és mondták hogy elvileg mit bizonyít). Kb:. 4 alkalommal jöttek oda hozzám, és kétszer adtam nekik pénzt.


Viszont nekem gyanús volt az, hogy valahogy az összes ilyen önkéntes adománygyűjtő cigány volt, illetve hogy random járókelőktől várják az adományokat a Keletinél. Viszont az sem merem egyértelműen kimondani, hogy csalók, mivel köztük volt olyan aki őszintének tűnt és szimpatikus volt.


Meg most 2023-ban egyszer sem találkoztam velük eddig.


Más is találkozott már ezekkel a roma adománygyűjtőkkel a Keletinél? Nektek mi volt rólatok a benyomásotok? Szerintetek tényleg adománygyűjtők vagy csak csalók?



2023. jún. 4. 13:29
A kérdező szavazást indított:
Az említett személyek tényleg a rászoruló gyerekek számára gyűjtenek/gyűjtöttek adományt
Az említett személyek igazából csalók
39 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Tíz éve is ugyanezekkel a képekkel szólítgattak le. Kamu.
2023. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus átverés szerte a világban, ha elkezded feszegetni a témát és megemlíted a rendőrséget válogatott káromkodások közben odébb fognak állni.
2023. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%

Mért lenne kamu?


Arra gyűjtenek, mai a lényeg. Piára, meg drogra. nekik ez a lényeg.

2023. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15%

Közösségben élnek. Meg van határozva, hogy kinek mi a munkája. Nincs olyan, hogy ne jussanak kajához.


A lakásra nem sokat költenek. Meg másra sem. Nyilván valamire kell a pénz.


Annak meg oka van, ha valakit nem vesznek fel egy helyre sem.

2023. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Rajta vannak a turistáknak szóló "Avoid these scams in Budapest" listán.


Csalók egytől-egyig. Egyiktől kértem volna adószámot, hogy az 1%-ot felajánlom, erre elfutott (Félnek a NAV-tól?)

2023. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Igen, csalók.


Nem szoktak utcán kéregetni az alapítványok/szervezetek/egyesületek. A legjobban úgy tudod "legyőzni" őket, ha elkéred az adott szervezet bankszámlaszámát (azt mondod, hogy nincs nálad készpénz, csak a bankkártyád), mert minden szervezetnek van és kell, hogy legyen.

2023. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!


Sajnálom, hogy nem esett le nekem egyből, hogy csalók :( Mondjuk ritkán járok Budapest belvárosában, és a Keletinél is havonta kb:. 4-szer szoktam megfordulni, szóval nincs nagyon tapasztalatom az ilyenekkel.


#1 #5 Meg akkor ti is ugyanezzel a bagázzsal találkoztatok, szintén a Keletinél?

2023. jún. 4. 14:23
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#7 (K)


Valószínűleg ugyanaz a bagázs. Képeslapot vagy könyvjelzőt "árul" legtöbbször. Fél órás vonatra várakozás során legalább négy ilyen megtalál.

Ritkán előfordulnak a Nyugatinál is, illetve egyszer találkoztam egy ilyennel Kőbánya-Kispest állomáson.

2023. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mégegy tuti tippet adnék: én megtanultam pár lerázó szöveget - Elnézést de sietek, elnézést de nem érek rá - oroszul. Az angolt ugyanis a legtöbb sunyi már vágja, azzal már kevésbé tudod levakarni őket, de ha szlávul hadoválsz nekik, azzal nem tudnak mit kezdeni. 😄
2023. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 qkker1 ***** válasza:
86%
Egyik alapítvány sem gyűjt kp-t.
2023. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!