Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Keleti pályaudvaron lévő...

A Keleti pályaudvaron lévő roma adománygyűjtők azok tényleg rászorulóknak gyűjtenek vagy csalók?

Figyelt kérdés

2022-ben a Keleti pályaudvar épülete előtt, a Baross téren néha előfordult hogy odajött hozzám egy cigány személy, és azt mondta hogy a rászoruló gyerekeknek gyűjt pénzt ő és a szervezete. Mindegyiknek a nyakába lógott egy igazolvány, amiről azt mondták hogy az az bizonyítja hogy ők nem egyszerűen kéregetnek, hanem tényleg adományt gyűjtenek a szegényeknek (az igazolványukat nem néztem meg részletesen, csak láttam hogy náluk van és mondták hogy elvileg mit bizonyít). Kb:. 4 alkalommal jöttek oda hozzám, és kétszer adtam nekik pénzt.


Viszont nekem gyanús volt az, hogy valahogy az összes ilyen önkéntes adománygyűjtő cigány volt, illetve hogy random járókelőktől várják az adományokat a Keletinél. Viszont az sem merem egyértelműen kimondani, hogy csalók, mivel köztük volt olyan aki őszintének tűnt és szimpatikus volt.


Meg most 2023-ban egyszer sem találkoztam velük eddig.


Más is találkozott már ezekkel a roma adománygyűjtőkkel a Keletinél? Nektek mi volt rólatok a benyomásotok? Szerintetek tényleg adománygyűjtők vagy csak csalók?



2023. jún. 4. 13:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak ott fordulnak elő, hanem sajnos máshol is. A minap a parkolóban szólítottak le Budaörsön, hogy a beteg gyerekeknek gyűjtenek. Jól pofánröhögtem és otthagytam őket.

Soha sehol nem szabad adni.

2023. jún. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is belefutottam pár ilyenbe, nálam a leggyakoribb a tűzkáros sztori volt.. mutattak valami leégett házat meg egy amorf kisbaba képét. Villogtatták a pecsétet, meg az űrlapon, hogy hányan mennyi pénzt adtak, mutatta a pénztárcát.


Minden alkalommal mondtam, hogy oke.. számlaszám és majd utalok, mert nincs nálam kp. Ennek következményeképpen vagy elmentek, vagy egyből jöttek a “jaj, ott az automata pár percre” sztorival.

2023. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a tippeket! Különösen az oroszul válaszolós módszert, ha majd legközelebb ilyen helyzetbe kerülök akkor kipróbálom :D
2023. jún. 4. 22:06
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges kifogásokkal, meg lerázószöveggel próbálkozni náluk, abból csak annyi jön le nekik, hogy amúgy hajlandóak lennétek adni (vagy bele tudnának zsarolni), csak pont nem úgy jön ki a lépés, de majd jól kitalálják, hogy hol az automata, meg egyebek.


Én tisztán a szemükbe nézek, közlöm, hogy "NEM!", és megyek tovább.

2023. jún. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#14

Nekem a kedvenc lerázós szövegem, amikor valaki úgy jön oda, hogy ne haragudj, élelemre gyűjtők… a ne aggódj én is, minden nap reggel 7-től este 5ig :’)

2023. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg sem állok az ilyeneknek, ha valaki elkezd hozzám beszélni, akkor azonnal közbevágok, hogy "nem, köszi", és lassítás nélkül megyek tovább.
2023. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, de örülök ennek a kérdésnek. :) Képzeljétek, én kb 12 éves koromban voltam abban a korszakomban, hogy mindent megkérdőjeleztem. És ekkor talált meg egy ilyen kéregető, kérdezte miért nem adok pénzt, és mondtam, hogy nem hiszem el, hogy igazat mond. Mutogatta a jelvényét nekem is, és arra is azt mondtam, hogy nem hiszem el, hogy az igazi. Elkezdett velem kiabálni meg lekurvázott. Egy kislányt. :) Szóval elmentem. De akkor úgy néz ki, hogy jól beletrafáltam. Ez egyébként Békéscsabán történt.
2023. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
17, azért az eléggé szégyen, hogy egy kislányt is lenyúltak volna (gondolom, megszólítottak, és nem te mentél oda), és hogy így beszélnek egy gyerekkel. Kinek lenne szíve elvenni egy gyerek ebédpénzét/zsebpénzét, ez undorító.
2023. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17-es vagyok.

Hát igen. Nem sokat javít a helyzeten, de koránérő tini voltam, mindig idősebbnek néztek a koromnál. Bár 15-nél akkor se tűntem többnek, az biztos.

2023. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem konkrétan a kérdéshez tartozik, de én meg későn érő nő vagyok, nagyjából 26-27 évesen volt az, hogy már nem kérték el minden egyes alkohol, meg cigivásárláskor a személyim.

És nagyjából ekkor maradt abba az állandó füttyögés az utcán.

Ezek az undorító állatok a kislányokra hajtanak. Mert azok nem fognak kiállni magukért, miközben egy felnőtt nő simán elküldi őket a helyükre, a talpraesettebje még a fizikai konfrontálódást is vállalja. Egy kislány nem. Én többször odamentem, és beszélgettem velük, hogy miért is gondolják azt, hogy ez rendben van. Az őszinte ilyedtséget láttam a fejükön, hogy mi az, hogy én odamegyek, és számon kérem őket, és nem én érzem magam kellemetlenül.

Ezek azokra hajtanak, akik gyengébbek, mint ők, szerintem ez ótvar módon undorító, őszintén örülök annak, hogy egyrészt fiatalabbnak tűnök a koromnál, másrészt ártatlannak tűnő megjelenésem van, és emiatt gyakran megszólítanak, és gyakran tudom elküldeni őket oda, ahová valók ^^

2023. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!