Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem van erősen...

Csak szerintem van erősen túlértékelve az élet?

Figyelt kérdés

A 99%-unk ugyanazt csinálja egész életében: felnő valószínűleg rossz szülők mellet, 12 évet meg még többet teljesen fölöslegesen mossák az agyát fölösleges információkkal, felnő, a hátralévő egész életében bérrabszolga lesz, párt talál, gyereket csinál hogy tovább adhassa ezt a "nélkülözhetetlen örömöt" amit ő is meg több százmilliárd ember átélt már, hitelre házat vesz csak hogy biztosan egész hátralévő életében is rabszolga maradhasson ha már úgyis az volt eddig is, megöregszik, elhagyják és végül megdöglik majd a temetésén sírnak egy sort egy olyan dolog miatt amit mindenki tudta hogy be fog következni még az édes drága szülei is amikor megcsinálták és amúgy pedig a világ legtermészetesebb, legbizonyosabb dolga, majd eltávoznak.

Mégis mi ebben az olyan jó dolog? Hol van ebben az varázslatosság ami miatt úgy megérné?

Ugye vannak ezek a regények, kitalált történetek, filmek, sorozatok, animék de akár még a celebvilágban de még régebben a bibliában, vallásokbban is mindig az van hogy milyen csodás az élet, folyamatosan csodás dolgok történnek csodás emberekkel, minden jó és tökéletes. Nem lehet esetleg az hogy az ilyen fiktív dolgok mossák át az agyunkat azzal hogy milyen jó is az élet? Holott a valóság egy kietlen és csalódásokkal teli hely ahol nincs felsőbb cél.



2023. jún. 6. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem jó és tényleg kb ez az élet szinte mindenkinek amit leírtál. De vannak legalább apróságok aminek lehet örülni. Egy jó nyaralás, egy hamburgeres randi, a kisbabád rád mosolyog, stb. Amúgy persze, hogy sírnak, ha meghalsz, hiába tudták, hogy egyszer megfogsz, nem tudták, hogy mikor, de ha tudták is mert pl beteg voltál, akkor se könnyű elfogadni, főleg, ha a gyerekedet temeted el. Nem arra számítasz, hogy ő fiatalon eltávozik.
2023. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Attól, hogy te nem tudsz vele mit kezdeni, még nem jelenti azt, hogy másnak is sz**r.
2023. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Igazad van kérdező. Az élet rossz és a legtöbb ember egy élhetetlen mókuskerékbe van kényszerítve. Akit a természet magasabb intelligenciával áldott meg az könnyen esik depresszióba ezek miatt. Egyetlen dolgot sajnálok, hogy az állam nem ad lehetőséget a békés, fájdalommentes eltávolodásra.
2023. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Az életnek semmi köze ehhez a depresszív, haszontalan viselkedéshez amit te leírtál. Innentől kzdve pedig ertelmetlen a kérdésed.
2023. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Mi számít hasznosnak? Látástól Mikulásig dolgozni (khm rabszolgáskodni)?
2023. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
"A számtalan villódzó naprendszerbe szétporciózott Világmindenség egyik félreeső szegletében volt egyszer egy égitest, amelyen bizonyos okos állatok kitalálták a megismerést. Ez volt a legelbizakodottabb és leghazugabb pillanata a „világtörténelemnek": de éppenséggel nem volt több egy pillanatnál. A természet néhány lélegzetvétele után megdermedt a bolygó, s az okos állatok egytől-egyig elpusztultak. Így szólhatna valamely mese, de kitalálója még ezzel a fabulával sem illusztrálhatná kellőképpen, milyen szánalmasnak, árnyékszerűnek és tünékenynek, mennyire céltalannak és nem szükségszerűnek mutatkozik a természet egészén belül az emberi intellektus. Örökkévalóságokon át nem létezett, és semmi sem fog történni, ha ismét szertefoszlik. Ezen intellektusnak ugyanis semmiféle olyan missziója nincs, amely az emberéleten túlmutatna. Teljességgel emberi, s egyedül nemzője és birtokosa tekint rá olyan pátosszal, mintha ő lenne a világ tengelye, amely körül forog. De ha szót tudnánk érteni a szúnyoggal, megtudhatnánk, hogy ez apró rovar ugyanevvel a pátosszal úszik a levegőben, s önmagát véli e világ repülő középpontjának. Semmi sem olyan hitvány és csekély a természetben, hogy a megismerés erejének már egy kicsiny leheletétől ne fúvódnék fel rögtön, mint valami tömlő; s amiképp minden teherhordó bámulókat akar, úgy az emberek közt a legbüszkébb, a filozófus is úgy véli, hogy teleszkopikusan mindenfelől az ő tevékenységére és gondolkodására szegeződik a világegyetem valamennyi szeme." FRIEDRICH NIETZSCHE: A NEM-MORÁLISAN FÖLFOGOTT IGAZSÁGRÓL ÉS HAZUGSÁGRÓL
2023. jún. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
70%

Hadd meséljek valamit, kérdező. Én egy léha, semmirekellő alak vagyok/voltam. Mindig ott voltam, és azt csináltam, amire az életkorom predesztinált. Gyerekként játszottam, kamaszként feszegettem a határaimat, hülyeségeket csináltam, és begyűjtöttem az érte járó pofonokat. Zenélni tanultam, csajoztam ezerrel, szombat esténként zenéltem végigdugtam az életemet. Soha nem érdekelt a pénz. Most sem érdekel. Mégis meglett mindenem, ami egy boldog élethez kell. Saját házban lakom, csinos feleségem van, a csemetéim mind önállóak, naponta járok horgászni, barkácsolok, meg az egyéb kedvtelésemnek élek. Soha nem vonzott az, hogy az esztendő 330 napját végiggürizzem azért, hogy 15 napig jól érezzem magam a Bahamákon. Jó nekem a saját erdőmben megpihenni, vagy a barátaimmal sütögetni.

Úgy néz ez ki, mint egy erősen túlértékelt élet? Élvezem minden percét!

2023. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Hadd meséljek valamit 7-es. Én egy léha, semmirekellő alak vagyok. Sosem voltam ott és sosem csináltam azt amit az életkorom predesztinált. Gyerekként még játszottam, aztán kamaszként is játszottam, CSAK életromboló és önsorsrontó hülyeségeket csináltam és begyűjtöttem az érte járó pofonokat, de sosem tanultam belőlük és ezek ellenére is folytattam a saját életem rombadöntését. Zenélni tanultam amit rühelltem, nem csajoztam soha, szombat esténként bent rohadtam és rohadok a gép előtt a szobámban, végigjátszottam és romboltam az életem. Soha nem érdekelt a pénz. Most sem érdekel. Mit ad Isten, semmim sem lett meg, ami egy boldog élethez kell. Mamahotelben szenvedek (lakásnak túlzás írni), sosem volt nőm, sosem lesznek gyerekeim, naponta szenvedés akár 10 percre is kimenni a lakásból, videojátékokat tolok és a függőségemnek élek. Soha nem vonzott az, hogy az esztendő 330 napját végiggürizzem azért, hogy 15 napig jól érezzem magam a Bahamákon. Viszont nagyon rossz nekem a mamahotelben szenvedni és egyedül rohadni a szobámban.

Úgy néz ez ki, mint egy élet? Rühellem minden percét.

Van akinek nem való a sima és az offroad élet sem és ezért bizony az egész túlértékelt.

2023. júl. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Őszintén sajnállak, utsó. De hogy így alakult, abban a te kezed is jócskán benne van.
2023. júl. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Benne bizony. Én tehetek a nagy részéről. De nem nehéz sajnos az életben mindig rossz döntéseket hozni, főleg ha fogalma nincs az embernek, hogy mi a jó vagy a rossz.
2023. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!