Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki 30 felett is huszonévesnek...

Aki 30 felett is huszonévesnek néz ki, nem érzi a testén az öregedést, az miért... szól be lényegében azoknak, akik megérzik?

Figyelt kérdés

Nekem pl. bizonyos fejmozdulatok fájdalmasak, nem mindegy, hogy tartom a lábamat, mert fáj, lassul a regenerálódásom, kezdek érzékeny lenni a frontokra, gyakrabban fáj a fejem, megjelentek a ránckezdemények. Stb.


Plusz az életben is ott tartok, mint egy 22-24 éves, de ez más kérdés.


Aki szerencsésebb ebben, az miért szól be annak, aki kevésbé?


2023. jún. 8. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Épp ma kérdezte meg egy új kollégám, hogy egyébként mennyi idős vagyok, és mondta, hogy egy 10-est letagadhatnék, de sose éreztem késztetést, hogy bárkinek beszóljak a kinézete miatt. Amúgy én sem vagyok már a régi, a csípőmet szétcseszte a légkondi, kötöttebb a mozgásom, mint régebben, persze, ez nem annyira látványos dolog, mint az arcom. Miért általánosítasz?
2023. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Én nem szoktam beszólni, de mikor valaki váltig álítja látatlanban, hogy én csak hiszem, hogy nem vagyok fél lábbal a sírban 30 fölött és olyan nincs, hogy valaki 30 évesen nem lerobbantabb és csúnyább, mint 20 évesen akkor az első gondolatom nekem is az, hogy "menj már kérlek a fszomba".



Persze, más ütemben öregszünk. De nagyon-nagyon súlyos bajok vannak annak a fejében, aki egy ilyen fiatal életkorban természetesnek tartja a hanyatlást.

2023. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Beszolni nem szoktam senkinek, max magamban gondolom, hogy hú hogy néz ki xy.
2023. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2


Mert az élete felénél jár és legalább 24 éves kora óta hanyatlik.

Maximum még ő nem látja, nem érzi.


Jóó, van, akit én is huszonévesnek látok 30 felett, ebben szerencsések.



(Engem 60 felettiek néha néznek huszonévesnek, de a korosztályom 35-nek.)

2023. jún. 8. 21:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked mindenki beszól ezek miatt?
2023. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Előfordult már.
2023. jún. 8. 21:37
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég gáz emberek lehetnek a barátaid? Munkatársaid? Akik beszólnak, ha fájdalmaid vannak.
2023. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

Egy (két) lehetséges magyarázat:


Gyengeségnek tűnik a veszteség elismerése bárkivel és bármivel szemben.

Még az idővel / természettel szemben is.

Racionálisan gondolkodva elkerülhetetlen az öregedés (és a halál is), de ettől még gyengeségnek tűnik az, ha valaki kifejezetten, bevallottan "kapitulál".

Ez egy ösztönös reakció a halál ellen, halától való félelem stb.


Továbbá sok olyan dolog is van, amin azért lehetne változtatni, pl. nem kellene, hogy automatikus legyen az idővel való elhízás, sörhas, káros szokások, mozgáshiány stb.


Természetesen vannak egyedi genetikai természetű okok, betegségek, sérülések stb., de kívülről ezek nem mindig evidensek. Még ha mondod is a kritizálónak, akkor is aki maga nem tapasztalta kifogásnak vélheti csak (főleg, ha empátiát tekintve nem erős az illető és nem látványos a probléma).


Hogy mindez erkölcsileg helyes vagy sem, gáz-e vagy sem, az más tészta persze...

2023. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%

Nyugodtan lehet testi önbecsülésed, csak az ha valami miatt megcsúnyul, megöregszik vagy valamilyen károsodás éri, akkor mi van?

Hogyan definiálnád magad?

2023. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Én nem szólnék be sose senkinek, ellenben sok lepukkant családostól hallom, hogy "bezzeg, ha olyan sok időm lenne":)


Ki kényszerítette őket a családalapításra?

Ki tehet róla, hogy lusták mozogni?

Ki tehet róla, hogy nekik az a fontos, hogy drága holmikkal villogjanak (autó,ruhák,ékszerek), de az nem baj, hogy 120 kg, és zabál állandóan?

2023. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!