Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cserbenhagytam a haveromat,...

Cserbenhagytam a haveromat, vagy helyes hogy nem léptem közbe?

Figyelt kérdés

Tegnap egy kisebb utcai balhéba keveredtem majdnem. A melléktörténet most nem fontos, annyi a lényeg, hogy haveromat akarták befenyíteni. Először csak szóban inzultálták, de később egy pofont is adtak neki, és a falhoz is csapták a nyakánál fogva.


Én és egy másik haverom, nem léptünk közbe. Egyrészt azért, mert ha elkezdtem volna balhézni, az csak olaj lett volna a tűzre, másrészt, könnyen lehet, hogy én is büntetést kapok. De egy hajszálon múlott hogy csináljak valamit, ha nem mentek volna el ezután, közbeléptem volna.


Viszont én nagyon szégyellem magam, hogy hagytam magam...



2023. jún. 10. 09:50
A kérdező szavazást indított:
jobb hogy nem léptél közbe
közbe kellet volna lépned, cserbenhagytad
30 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit tettem volna ha családtagról van szó tuti kapott volna az illető de barátként nem tudom hogy döntöttem volna őszintén szólva attól függ mennyire van veszélyben szerintem.
2023. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy elöntött a félelem, ez egy tetmészetes reakció, de attól még cserben hagytad.
2023. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
A rendőrség kihívása meg se fordult a fejedben? Nem feltétlenül kell a saját testi épségedet kockáztatni (de lehet!), viszont segítséget kell hívni. A haverod helyében többet nem állnék szóba veled, kivéve ha ő eleve ilyen balhés figura, mert akkor meg te ne állj szóba vele.
2023. jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ők utána mentek is a rendőrségre de inkább nem tettek feljelentést, pont emiatt hogy akkor nagy eséllyel megint elkezdenének balhézni.

Egyébként minket is elkezdtek fenyegetni, szóval mi se voltunk biztonságba, már majd hogynem velünk is akartak verekedni.


Higyjétek el, ez nagyon félelmetes szituáció volt számomra. Ő is félt, láttam is rajta hogy nem is nagyon akart verekedni, emiatt nem is csapott vissza.

Meg, ez a magyar jog olyan dolog, ha megvéded magad, te kapsz nagyobb büntit. És nem csak én lehet jöttem volna ki rosszul, hanem a két haverom is.


Emiatt nem tudom hogy lett volna jó dönteni.

2023. jún. 10. 11:04
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem olyan a magyar jog. De a karhatalmat biztonsági veszélyeztetés esetén ki kell hívni, az a funkciója. Nem utólag odamenni feljelenteni, hanem azonnal a veszélyt elhárítani. A balhézókkal pedig minden kapcsolatot megszüntetni. Volt valami előzménye a támadásnak.
2023. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Paprika/gázspré legyen nálatok azért ilyenek után. Sokat segít a menekülésben.


Ez pedig nyilván nem normális eset. Én sem merek belemenni ilyenekbe, kaptam már eleget. A helyzetet nem sikerült megoldani, így a rendőrséget kellett volna hívni.

2023. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én leginkább a következményektől tartottam, nem attól hogy akkor ott mi fog történni.

Mert egyrészt, tudjuk hogy megy ez, megkeresik az embert csapatostul és az már sokkal keményebb szituáció lett volna.

Másrészt, nagy eséllyel mi is kaptunk volna valamit.


Persze tudom hogy ez nem teljesen mentség, higy nem csináltam semmit, de szerintem érthető hogy miért nem léptem közbe.

2023. jún. 10. 11:12
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, de én pont arra akarom felhívni a figyelmet, hogy ha az ember maga nem tud egy problémát megoldani, akkor hívjon arra alkalmas segítséget.
2023. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#6 Ez jó tipp, mindenképp szerzek be ilyet.


#5 Gondolkoztam a rendőrségen, de befenyegettek minket is, hogy elkapnak, ha bármit merünk csinálni. Leblokkoltunk.

Egyébként én nem teljesen értettem az előzményét ennek, de látszólag a haverom se. Szerintem szimplán csak el akarták verni.

2023. jún. 10. 11:18
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Ezek után ki kérném magamnak hogy a barátomnak hívd magad.
2023. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!