Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A 90-es években hol vásároltak...

A 90-es években hol vásároltak be az emberek? Milyen üzletláncok, áruházak, bevásárlóközpontok voltak a rendszerváltás utáni években?

Figyelt kérdés

Ma ugye a nagy multi áruházakban vásárolnak az emberek.

Ha az élelmiszerboltokat nézzük: a Lidl csak 2004 óta, az Aldi csak 2008 óta van Magyarországon, Tescoból és Auchanból 1998-ban nyitották az elsőt, de eleinte ezek csak a nagyvárosokban voltak, a kisebb Tescok már a 2000-es években jöttek. Talán a Penny meg a Spar az ami még a '90-es években jött (a Pennyt tudom csak, abból 1996-ban nyílt az első, de gondolom itt is eltelt még pár év mire minden városban nyílt egy)

Plázák javarésze szintén csak az ezredforduló körül épült, illetve aztán 2000-es években folyamatosan. Outlet Centerek szintén

Ha pedig a műszaki áruházakat, barkácsboltokat nézzük, a Praktiker és az OBI szintén a '90-es évek vége - 2000-es évek eleje körül jött Magyarországra.


Ezek tekintetében kérdezem: a '90-es években hogyan nézett ki egy bevásárlás? Milyen üzletláncok voltak? Coop, CBA?

Non-food jellegű kereskedelmi egységekből mik voltak?



2023. jún. 11. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én annó leginkább a Budai Skálába vásároltam, meg a Nyugati-ba lévő már nem emlékszem kinek a fenhatósága alatt volt. Meg kis boltokba, CNA volt már. A Coop-ot sosem szerettem.
2023. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt Csemege Julius Meinl, itt élelmiszer, háztartási cikkek voltak, ez olyan, mint ma mondjuk egy Coop, Ápisz, ez papír írószer bolt volt, Budapesten volt a Corvin Áruház a Blahán, a Skála Metró a Nyugatinál, a Keletinél a Krokodil cipőbolt is nagyobb múltú, ma is megvan, de anyukám az én babakori cipőimet is ott vette már a 80-as években, szóval csak tulajdonost váltott, de az üzlet fő profilja megmaradt, voltak piacok, vásárcsarnokok. Most ezek jutottak eszembe.
2023. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt például Skála áruház, a falvakban ÁFÉSZ, mi a határ mellett éltünk, sokszor átjártunk Ausztriába a Müllerbe...
2023. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Trágya Kopp, meg a Korvin...

-Három szinten, szinte semmi... :)

Divatcsarnok.

Kenyai pijacok - a gettók perifériáin.

- Óccó! Óccó! Hamisz! Hamisz!...

Tzshaykovszkij parki piac...

2023. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Még emlékszem olyanra, hogy a piacok előtt a cigányok gázsprayt árultak. :-D
2023. jún. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jól van ez így? ***** válasza:
100%
Jééé, Plus, Profi.
2023. jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én akkor kicsi voltam de anyám mindig a Plusban vásárolt :D meg a CBA-ban de lehet az később jött
2023. jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a szemétbánya volt, mint most. Selejt hulladéklerakat.

Nem kapsz egy normális szoknyát, kosztümöt, ócska, szar anyagból

Készülnek a rongyok.

A nyugaton visszamaradt, ócska selejtet tolják eléd.

2023. jún. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%
Szabolcs megyei kisvárosban nőttem fel, volt Áfész, később Coop meg Plus élelmiszer bevásárlása meg zöldséges, trafik, húsbolt. Mire sulis lettem, papírbolt is lett. Meg a román piac, ott vettünk ruhát aztán olyan 2000 körül megnyílt az első kínai és az lett a sláger.
2023. jún. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugati határ mellett nőttem fel, a 90-es években a Plusba jártunk, illetve volt Billa is.
2023. jún. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!