Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A rendszerváltás előtt tényleg...

A rendszerváltás előtt tényleg szinte "kötelező" volt nyáron is a zokniviselet fiataloknál is?

Figyelt kérdés
Szóval suliba meg utcára sem lehetett melegben sem mezítláb papucsban, szandálban elmenni, lányoknak sem, nemhogy fiúknak, mert az égő volt???

2013. okt. 19. 13:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Rengeteg régi családi képet pakoltunk, rendszereztünk az elmúlt napokban, mindenütt, mindenki, osztályképeken, nyaralási, balatoni képeken is nagy zoknik papuccsal, szandállal, osztályképeken az összes lány fehér zokni-szandi kombóban, ez elvárás volt akkoriban?
2013. okt. 19. 13:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább szokás volt, mintsem szabály.

Ez olyan, mint ha azt mondanám, hogy a rendszerváltás után meg betiltották nyáron a zokni viselését? Hiszen alig látsz olyat, hogy valaki nyáron oknit húz, ha papucsban van.


A szokások és a divat időről időre változnak. 100 éve például egyértelműen k**vának nézték, aki erősebben sminkelte magát. Manapság meg (sajnos) már kinézik azt a nőt, aki természetes szépségében megy nyilvános helyre. 30 éve ha egy lány/nő kirakta mindenét, iszonyatosan égő volt. Ma meg ilyenekkel van tele az összes középiskola.

De ha 30 év múlva körbenézel, látni fogsz egy csomó olyan dolgot, ami akkor természetes lesz, de mi most kimondottan cikinek találnánk.

2013. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szokás volt, nem elvárás, ciki volt a retkes lábat mutogatni. És hát nyáron ha elindulsz mezítláb szandiban, koszos lesz a lábad mindenképpen. Ma már ez nem annyira ciki, viszont a zokni szandállal ciki lett. Ez nekem is furcsa, mert zokni nélkül pl. nekem minden szandál feltöri valahol a lábam, így gyakran inkább nyáron is cipőt húzok, ami szintén nem egészséges. Imádtam a színes mintás zoknikat a 80-as években! Kár hogy most az nem menő :)
2013. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még zokniból is csak ilyen lábszárközépig érők voltak, nem ilyen boka alattiak, mint most :D
2013. okt. 19. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a nyolcvanas években voltam ált. iskolás kissrác. Nagyjából úgy volt, ahogy írod Kérdező.


Nagyobb fiúk általában eleve nem hordtak szandált, mint ma, csak a kisebbek. Rám kisiskolásként még néha adtak anyuék suliba is, mezítláb, de nagyon utáltam, hogy kivan belőle a lábujjam mindenki szeme láttára, úgyhogy nem is voltam hajlandó aztán pár alkalom után felvenni többször.


Lányoknak teljesen általános volt a zokni-szandál párosítás. Sportcipőkben jártunk ez volt az általános.


A sportcipőt nyáron felvettük zokni nélkül is :), meg később volt ilyen kék-fehér Tisza papucs is, ami nagyon általánossá vált, azt viszont emlékeim szerint már mezítláb hordta a többség, én is.


De mondjuk suliba nem járt senki mezítlábasan, szerintem lányok sem.

2013. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez volt az a papucs: :)))


[link]

2013. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jókat szoktam mosolyogni mikor ilyen fotók kerülnek elő. De a mi leszármazottaink meg majd rajtunk fognak viccelődni. Ez már csak ilyen.. :)

Amúgy nem volt semmi ilyen szabály. 2 szabály volt akkoriban.

1 ne szidd a kormányod.

2 dolgoznod kell valahol.

2013. okt. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szokás volt, én is hordtam, mint kislány és szerettem, mert szép harisnyazoknik voltak, legtöbbször térdig érőek és csipkések, horgoltak.
2013. okt. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

akkor az volt a divat

bokazokni nem volt

nézz meg régi amcsi filmeket, mit hordtak mondjuk a 70-80as években

2013. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!