Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tűzoltónak lenni alantas...

Tűzoltónak lenni alantas hivatás, az emberek nagy része lenézi Őket, párkapcsolatot is nehéz kialakítani ha ez a munkája valakinek?

Figyelt kérdés

Ezeket halottam, ezekkel az “érvekkel” próbálnak lebeszélni arról, hogy ezt a hivatást válasszam.


(Persze hallottam pozitívat is, de ritkán)



2023. jún. 17. 13:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Lol
2023. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Hát én még soha nem hallottam ekkora baromságot. Szerintem kivétel nélkül mindenki felnéz rájuk, hiszen ők aztán konkrétan a saját életüket teszik kockára minden esetben azért, hogy valaki más élhessen
2023. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk a párkapcsolati rész érthető, hiszen az ember hosszútávra tervez, ez pedig egy kockázatos meló
2023. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Mi a fsz van?
2023. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Kitana. ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem alantas, de párkapcsolati szempontból nehezítő tényező lehet a beosztás illetve bizonyos kor felett a szánalmas fizetés, amit kapnak egy ilyen fontos munkáért.
2023. jún. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nekem kb. csak egy általános iskolai tanárnőm volt, aki gyakran méltatta a tűzoltók érdemeit, de neki az apja tűzoltó volt…


Másra nem nagyon emlékszem, aki pozitívan nyilvánult volna meg velük kapcsolatban.


Az szokott felmerülni, így a környezetemben, hogy nem is kell szinte dolgozniuk, eleve kevés óraszámban dolgoznak/hó, de akkor is főleg csak készenlétben vannak és nem dolgoznak “ténylegesen”, csak havi pár órát összesen…


Akkor még azt is gyakran hallom, hogy keveset keresnek és keveset keresni megalázó, de a legtöbb ember (sajnos) a környezetemben nem is gondolja, hogy többet kéne keresniük, hanem azt mondják hogy “magukra vessenek”, hogy ezt a munkát választották, meg állítólag Németországban nincsenek is csak önkéntes tűzoltók (szerintem ez így ebben a formában nem igaz, de nem néztem utána).



Nekem van már egy haszontalan diplomám, így főleg fizikai munkát végzek (bár jár egy kevés papírmunkával is, meg számítózással). Többet keresek mint egy tűzoltó, de abszolút nem tartom hasznosnak amit csinálok, semmilyen szinten…


Mindenképpen szeretnék egy másik diplomát, egy másik alapszakról… Az egyik lehetőség hogy el megyek segédápolónak és levelezőn megcsinálom mellette az ápolás és betegellátás ápoló szakirányát… A másik, hogy jelentkezem tűzoltónak és ha már kicsit belerázódtam, akkor csinálok mellette levelezőn egy relatíve piacképes szakot. Aztán nyílván ha bejön, akkor ettől függetlenül maradnék tűzoltó, ha meg nem jön be, lenne lehetőségem máshova menni.


24 éves vagyok.

2023. jún. 17. 13:52
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Sose értettem az embernek miért is kellene másokra hallgatni. Neked nincs saját személyiséged és saját gondolataid?
2023. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Indulj ki abbol, hogy aki éppen lebeszélni akar az minden valos és valotlan dolgot mond.
2023. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha én mindig másokra hallgattam volna, akkor már rég fel is köthettem volna magam.
2023. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen lehúzó, szánalmas, torz gondolkodású közegben élsz? Mielőbb szakadj ki belőle!
2023. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!