Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezen lehet változtatni valahog...

Ezen lehet változtatni valahogy, vagy csak új környezettel?

Figyelt kérdés
Vidéken lakunk, egy ismerősömnek, aki többet jár Budapesten, illetve nagyobb városokban többször mondtàk, hogy milyen "vidékies tájszólása" van. Én nem igazán vettem észre, csak miután mondta és emiatt kíváncsiságból visszahallgattam pár telefonos beszélgetésem és magamon is felfedeztem, hogy pár szót eléggé furán ejtek :D Kérdésem, hogy ezen valahogy lehet változtatni, vagy csak ha olyan helyre megyek, pl. másik város, közeg, emberek, ahol egy idő után megszokom az ottani embereket és szép lassan "beolvadok, àtveszem" a kiejtésüket?
2023. jún. 19. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát engem meg a pesties add oda az add ide helyett , meg a több birtokos több birtok helytelen egyeztetése tud kicsinálni. És nem, nem kívánok beolvadni.
2023. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, csak miután kipróbálod.

Nekem például az fura, hogy a pestiek a személyek neve elé tesznek névelőt.

A Kriszti, A Csabi, Az Anikó

Mi nem teszünk. De nem akarok én se változni, meg ők se változzanak. Miért kéne másnak lenni, mint aki vagy? Ha ezt gondolják, igen, a környezetet kell lecserélni, mert itt nem az a baj, hogy te épp milyen tájról jössz, és hogy beszélsz.

2023. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond ez, nem változtatnék rajta semmit, "én" így vagyok jó.
2023. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!