Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem bírok már ilyen környezetb...

Nem bírok már ilyen környezetben élni. Lehet ezen valahogyan változtatni?

Figyelt kérdés
Már több éve élek vidéken a családommal,sorházban.Komoly problémáink vannak az egyik szomszéddal.A mellettünk lévő házban laknak és a ház adottságaiból kiindulva(könnyű szerkezetes ház) nagyon hangosak.Értem ezt arra,hogy pl a lépcsőn olyan hangosan futkároznak,hogy majd leszakad az emelet.Már milliószor megbeszéltük velük ezt és ugyanennyiszer mondták,hogy megpróbálnak erre odafigyelni,de természetesen semmi sem változott.Természetesen nem arra gondolok,hogy napi egyszer használják a lépcsőt vagy ne beszélgessenek,egyszerűen csak,ha mi sem hangoskodunk,főleg nem este 10-11 körül,akkor ezt ők se tegyék meg! Ehhez hozzájön még az,hogy úgy dohányoznak,hogy a füst pont a nappalinkba jön be,ami a legzavaróbb,hiszen édesanyámnak asztmája van.Megjegyzést tesznek arra,hogy a macskánk a kertjükben van vagy a közös kerítésünkön és félek,hogy,ha máshogy nem akkor vele tesznek valamit.Egyszerűen nem lehet ezt már kibírni,mert konkrétan olyan ez az élet,minta együtt élnénk.Az előző szomszédainkkal érdekes,de sose volt ilyen probléma,oda tudtunk rá figyelni,hogy úgy élünk,hogy azzal a másikat nem zavarjuk,hiszen tudjuk,hogy a ház alapjaiban véve sz*r és könnyen áthallatszik minden.Én már teljesen feladtam a hitet,hogy jobb lesz a helyzet,hiszen a házunkon nagyon sok hitel van és én hiába dolgozom az iskola mellett,hogy segítsek anyáéknak úgy se lesz annyi pénzünk,hogy kifizessük a hitelt,pláne nem,hogy hangszigeteljük a házat.Egyfolytában stresszelek,már gyógyszert szedek,este nem tudok aludni és megoldást még mindig nem találtam,azt leszámítva,hogy átmenjek és elintézem,de annak csak rendőrségi ügy lenne a vége....szóval így marad a folyamatos idegeskedés és tűrés,hogy meddig az már más kérdés.

2015. aug. 4. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni de elköltözhetsz...
2015. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A közös falra nem tudnátok együtt egy hangszigetelést felhúzni? Nem olyan vészesen drága az azért, és valószínűleg óriási minőségi javulással járna.

(A nappaliba hol jön be a füst? Az ablakon?)

2015. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi már beszèltünk róla,de ez csak akkor lenne eredmènyes, ha ők is megtennèk,ők viszont albèrlők őket nem èrdekli,a tulajnak meg nincs erre pènze.. :(
2015. aug. 4. 12:39
 4/5 A kérdező kommentje:
A füst pedig igen,a nappaliba jön be,mert az ő kertjük nagyon pici ès a nappalink mellett van.
2015. aug. 4. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is voltak ilyen szomszédaink és pont sorházban. Észre sem vették, hogy mennyire hangosak, olyanok voltak, mint egy rosszabb fajta olasz család. Egyszerűen nem tudtak halkan élni, még beszélgetni is csak ordítva tudtak. A gyerekek is ezt szokták meg, teljesen természetes volt nekik, hogy örökké zajban élnek.

Sajnos hiába mondtuk mi is nekik, egyszerűen nem vették észre, amikor hangosak. Viszont őket sem zavarta semmiféle zaj, nem érdekelte őket.


Mi szerencsére elköltöztünk, mert nem volt egy perc nyugtunk sem tőlük.


A megoldás a szigetelés lenne, de kétes a kimenetele és nagyon drága. Egy akusztikus szakembert kellene róla megkérdezni.

2015. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!