Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el egyesek...

Miért nem fogadják el egyesek a valóságot?

Figyelt kérdés
Ezek a megszólalások hogy "áh jó kis kamaszkor" meg "legszebb" meg a "többségnek a legszebb" és felsorolják miért. De ha az ember felhozza hogy nem mindenkinek szép vagy lepontozzák vagy nem reagálnak rá. Ugye ott vagy te aki nem túl jó adottságokkal születik, lehet bántalmazzák otthon vagy az iskolában, nincs meg a nagy kamasz szerelem ami ugye sokak szerint a világ legszebb dolga, a testiséget sem éled át ugye mint sokan mások. Ott vagy magányosan a frusztrációiddal és max annyi jut hogy alkalom adtán beléd rúg valaki, aztán még valami tahó senkiházi az arcodba is nyomja hogy a TÖBBSÉGNEK ez a legszebb. Hát ahogy látom az emberiség nagyon el van korcsosulva, se empátia semmi, az ilyenek iránt kéne bármi együttérzést mutatnom?
2023. jún. 23. 20:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Megértést és együttérzést pedig senkitől sem kapok.
2023. jún. 23. 20:20
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Mert az embereket nem az zavarja, hogy más véleményen vagy, hanem a saját tapasztalataid alapján próbálsz másokat is rávezetni arra, hogy milyen rossz valami.


Ez kb az eset, amikor egy ember szíd egy illusztris éttermet, amit mindenki szeret. Attól még, hogy annak az embernek nem jön be, másnak bejöhet.

Lehet mondani, hogy nekem sajnos ezért-azért nem jött be a hely, de nem kell elérned, hogy más is utálja a hozzászólásod után. El kell fogadnod, jogy nem vagyunk egyformák.

2023. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De megérteni meg lehetne hogy nem mindenkinek volt jó.
2023. jún. 23. 20:40
 4/13 A kérdező kommentje:
És másnak sem kell azt mondani hogy az általánosságban milyen szép mert neki az volt.
2023. jún. 23. 20:44
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

#2-es azok akik mondogatták neki, hogy a kamaszkornak ilyennek kell lenni még olyannak, azok is meggyőződésből, saját tapasztalatból beszéltek és ítélték meg ezt a jelenséget, tehát ezt az érvet nem csak a kérdezőre lehet felhozni, hanem azokra is, akik miatt kérdezett.


Szerintem egyszerűen azért nem fogadják el azt az ítéletet amit te a valóságnak hívsz, amit te tapasztaltál, mert ők ezt másképp tapasztalták. Nekik bejött a dolog, nem volt benne olyan sok bánat, mint neked - nem sertésből - így miért is érné meg nekik kárt okozni saját maguknak, amikor az örömelv vezeti őket? Miért fogadnának el egy olyan gondolatot, ami csak bánatot hozna nekik az életükbe, amikor örömöt is kaphatnak belőle? Kicsit erősebb hasonlat: Miért érné meg a szépnek a csúnyával empatizálni? Hiszen neki mindene megvan, ő szép! Ha a csúnya a szépsége eszenciáját, miertjet kritizálja, azt nem hiszi hitelesnek, akkor neki miért érné meg őt támogatni?


Tehát azért nem érdekel senkit, mert mindenki magával van elfoglalva, illetve mert nekik éppen nem megy rosszul a sorsuk. Az ember mindent magából vezet le szinte, magához mér, ha neki jó, leszarja mi van a világban sokszor. Még a beléd rúgással is önmagukat igazolják, illetve örömet szereznek abból is!


Én úgy vagyok vele, hogy az ilyenekkel nem is foglalkozok, nem is kommunikálok szűk látókörű emberekkel. Ignorálni kell az ember mentális egészsége érdekében, csökkenteni a rosszak való érintkezést. (Ezért nem érdemes nagy közösségi oldalra ilyen személyesebb kérdést kirakni, itt a legtöbben buták, ósdiak, rosszindulatúak, életuntak. Tisztelet a ...)


Én első kézből érzek veled egyet, nem pusztán szimpátiából, hanem sajnos hasonló élettapasztalatból kifolyólag. Sok sikert!

2023. jún. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ke.. Engem a hatos válaszoló, a mariniskó felhasználó nevű bosszantott fel nagyon, ráadásul privátban is egy tahó! Hogy lehet 80 százaléka?
2023. jún. 24. 01:39
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Pont azt vettem észre, hogy itt a szar válasznak van 80%-a, az ésszerűnek meg 30% vagy 0%-a...
2023. jún. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
De te neked 2 profilod van? Egyben kérdezel, másikban véded magad? Olvasgatom a belinkelt kérdés alatt a hozzászóládokat és ez feltűnik.
2023. jún. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

8. válaszoló vagyok.

Na, végigolvasgattam a belinkelt kérdést. A 6. válaszoló kvázi azt írta le, amit én is itt a kettesben, sőt még ki is egészítette a kamaszok biztonságérzetével anyagi téren.

Nem értem ebben mi a sértő.

+

Nem is érthető tényleg egy kérdés vagy csak dühöngés akart lenni. Ezt még az egyik felhasználó is kérdezi. Ha valaki normálisan magyaráz a kommentetben, akkor az "álomvilágban él", "idehányt egy baromságot", stb, a kérdező semmilyen magyarázatot sem fogad el.

+

Nem értem milyen rosszindulatról van szó. Max az a kamaszkor ellenes felhasználó rosszindulatú, mert ő áll bele durva stílusban mindenkbe.

A többi komment normálisan lett megfogalmazva és nem támadja a kamaszkor elleneseket.


*


Szerintem fontos lenne elolvasnod néhány önismereti könyvet, hogy kicsit fejleszd magad ezen a téren. Most még jó neked, de ha ennyire nem tudod mások véleményét elfogadni és ilyen stílusban kommunikálsz, akkor az nem lesz vonzó az embereknek, idővel nem lesz kedvük semmit sem mondani, mert úgysem fogadod el, hogy nekikás álláspontjuk van, félbek is beszélni veled, mert nem tudják mitől sértődsz majd meg, aztán a stílusodat magukra veszik.

Ezt még megtudod előzni, ha most elkezdesz dolgozni rajta.

2023. jún. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Talán pedig el kéne fogadni hogy nem mindenkinek szép és tapasztal jót, és a többség nevében ne beszéljen mert nem ismeri a többséget.
2023. jún. 24. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!