Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért marad meg az emlékezetei...

Miért marad meg az emlékezeteimben jobban egy könyv mint egy film vagy egy sorozat?

Figyelt kérdés
Ha nézek egy sorozatot akkor rá pár napra alig emlékszem mi volt benne ha meg kijön 1 évre rá egy új évad akkor előröl kell kezdenem a sorozatot hogy emlékezzek mindenre,de ha egy könyvet elolvasok és pár napra leteszem teljessen emlékszem,hogy mi volt benne meg ha megjelenik egy könyvnek a folytatása nem kell újra elolvasnom,mert megmarad bennem minden.Ez mitől lehet,hogy a sorozatokat hamar elfelejtem de a könyveket nem.Pedig mindkettőre teljessen figyelek.

2023. jún. 25. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A könyv jobban megmozgatja az agyat, mint a film vagy sorozat.

Könyvhöz képzelet kell. A film és sorozat azok meg úgy mond készen vannak.


Ezért emlékezhetsz a könyvre jobban, mint filmre vagy sorozatra

2023. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg mert a könyv sokkal részletesebb, amit olvasol, azt az agyad “filmesíti meg”, és amit így generál az egy maradandóbb, elevenebb, mint egy előre legyártott film. A képzelethez szag, tapintás is társulhat, ha a könyv azt is leírja. És nem mellesleg mindent a főhős szemszögéből látsz, hallasz, érzel, mintha veled történne, nem alakokat bámulsz, akik csak imitálják a sztorit.
2023. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasas, de a radioban hallgatas is sokkal jobban megmozgatja a kepzeletet, sokkal nagyobb elmenyt tud nyujtani, ha ateled.
2023. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam érdekesen működött ez a könyv dolog.


Voltak könyvek, amik nagyon megmaradtak utána, akár csak 1-1 jelenet. De idővel én is elkezdtem buszon, utcán, rövidebb távokban olvasni. Pillanatok alatt felvettem a fonalat, belemerültem a könyvbe, mintha ott lennék, de amint letettem szinte el is felejtettem. Persze amikor elővettem, akkor megint fel kellett vennem a fonalat.


Sorozatokkal, filmekkel az a bajom, hogy nem tudok ott ülni és csak nézni, közben netezek, mást csinálok és van hogy lemegy egy rész úgy, hogy azt se tudom mi történik benne.

2023. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Hozzátenném gyerekként a filmet is átéléssel néztem. Tök érdekes, mert felnőttként már csak bámulja az ember.


Gyerekként meg sokszor egy párhuzamos film ment a fejemben, elképzeltem, hogy én is ott vagyok, velem történik, a főhőssel dumálok, stb. Tehát valahol a képzelet és a vizuális megjelenés egymás mellett is jelen voltak.


Plusz régen egy filmet ki tudtunk beszélni, tovább tudtunk gondolni. Haverokkal, családdal. Most megnézem és elfelejtem, megyek tovább. Egyszerűen nincs kivel beszélni róla.

2023. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!