Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valakï tudna segíteni állásint...

Valakï tudna segíteni állásinterjúval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Péntek délután lesz életem első állásinterjúja. Az lenne a kérdésem felétek, hogy miben kell megjelenni? Pl. Ha rövidnadrág póló kombóban megyek akkor az jó? Vagy vegyek fel farmernadrágot? Illetve kell vinnem magammal valami papírt, vagy bizonyítványt?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2023. jún. 27. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon függ a helytől. Én anno egy sima farmerban meg pólóban mentem, mindkettő semleges volt (se élénk minták, se szakadások nem voltak). Viszont iamerek olyat is akit csak akkor engestek be mikor öltönyben ment.

Azt találd ki hogy az adott helyen mi a hétköznapi viselet, és azt célozd meg.

2023. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Minimum ing és normálisabb hosszú nadrág. Fontos a jó benyomás.
2023. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Általánosságban ing, hosszú nadrág a minimum. Abból baj nincs.

Ha nem kértek dokumentumot, akkor nem viszel semmit.

2023. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
80%

Minden a pozíciótól függ, de amivel nem lehet mellélőni, az az elegáns öltözet (hosszú nadrág, ing).


Ebből a munkaadó látni fogja, hogy adsz magadra, és megtiszteled őket azzal, hogy elegánsan öltözöl fel az interjúra.


Egyébként nem kell idegeskedni az interjú miatt, a munkáltató azért hív be interjúra, mert érdekled őket szóval csak nyugodtan. Általában beszélni kell kicsit magadról, eddigi tanulmányok, munkatapasztalatok, hobbik, célok stb.

2023. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Fehér ing, öltöny, nyakkendő.

Rövid nadrágban vagy farmerben akkor menj, ha mondjuk targoncásnak mennél.

2023. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer a válaszokat, mostmár ezeket is tudom! Egyébként már most nagyon izgulok, pedig még csak kedd van, szeretek hamar túl lenni ezeken a szemtől szembe beszélgetéseken.

Még az érdekelne, ha esetleg a bérezésre is sor kerülne, akkor ő mond egy összeget, vagy nekem kell mondani? Ha nekem, akkor mondhatom azt, ami meg volt adva a hirdetésben? Például 50.000Ft-200.000Ft akkor a közepét érdemes megcélozni? Illetve az interjú végén kiderül-e, hogy felvettek?

2023. jún. 27. 14:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg volt adva a bér a hírdetésben, akkor furcsa lenne, ha ők kérdeznének. Bár az is igaz, hogy láttam abszurd bérsávot (pl. bruttó 800000-1600000), szóval pozíciótól függ, mi a reális. Ha nincs tapasztalatod, és éppen megvan a végzettséged, akkor az alsó határ a reális.


Az interjú végén rendszerint nem derül ki, hogy felvettek-e, bár hallottam anektodákat arról, hogy igen (ami inkább gyanús). Jobb esetben pár hét múlva kiderül. Rosszabb esetben soha.

2023. jún. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok minden függ az interjúztatótól, nincs mindenre bevett gyakorlat, előírt menetrend. Bérezés említése is változó, van, hogy ők tesznek ajánlatot (amit vagy azonnal elfogadsz, visszautasítasz, kérsz átgondolási időt), van, hogy nem is tesznek ott helyben, hanem mondjuk csak később (telefonon, emailben), akár egy második interjún. Ha tőled kérdezik a bért, érdemes fölé lőni annak, amennyit szeretnél kapni (reálisan persze), mert hacsak nem hiányszakmád van, úgyis kevesebbet akarnak ajánlani.

Hogy felvettek-e, az is helyzettől függ. Van, hogy azonnal kiderül, van, hogy aznap visszajeleznek, van, hogy pár nappal később. Ha nem vettek fel, akkor általában nem is fognak visszajelezni, hacsak nem ott helyben közlik, hogy nem téged keresnek.

Ruha: póló+rövidnadrág még utcára is meh, állásinterjúra abszolút kerülendő (max ilyen építkezésre culágernek, bár szerintem oda nem szoktak interjúztatni). Ha be is engednek az interjúra, kb azonnal el is fog dőlni, hogy téged nem vesznek oda fel. Ha nem írnak elő dress codeot, akkor elegáns öltözet: ind, hosszú nadrág, alkalmi cipő; de pl egy öltönnyel sem lehet mellélőni.

2023. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!