Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Stresszes az életed?

Stresszes az életed?

Figyelt kérdés
Ha igen miért, ha nem miértnem?
2023. jún. 30. 16:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit igen, aggódom anya miatt. Általában mindig sok a munkám, nehezen haladom a célom felé.. stb
2023. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mi a cél ami felé haladsz? Mi a gond Anyukáddal?
2023. jún. 30. 16:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem stresszes. Minden oké, nyugis, jól fizető munkám van, biztonságban élek, párkapcsolat, gyerek nincs, egészségesek akiket szeretek.
2023. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék sportosabb alakot.


Több minden, pl magas vérnyomás stb..

2023. jún. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem stresszmentesen tartani, de ez mostanában mérsékelten jön össze.
2023. jún. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3, jó neked.

#4, jobbulást Anyukádnak. Ha kitartó vagy összejöhet a sportos alkat.

#5, miért?

2023. jún. 30. 17:04
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok meló van, nagyon durva határidők, mindent én intézek, sok projekt fut, rengeteg munkatárs a korábbiakhoz képest.
2023. jún. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7, te vállaltad be vagy a nyakadba öntötték?
2023. jún. 30. 17:11
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődés érdekében bevállaltuk, de dolgozunk a megoldáson:)
2023. jún. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem semmi okom a stresszre, mert szeretem a munkámat, szeretem a várost, ahol élek, szeretem a saját társaságomat is, és azokkal veszem körbe magam, akiket elfogadok, és akik elfogadnak engem is.

Na de...

Tapasztalatból mondom, hogy meg lehet erjedni ettől. Nyugis minden... Nyugis, minden nap. Újra és újra... Ugyan az a nóta, ugyan úgy felkelek, munkába megyek, sportolok, hazajövök, filmezek, stb. Hosszú távon érzelmi ingadozások nélkül nem tudok élni.

Úgyhogy magamnak teremtem meg a stresszt, méghozzá játékkal. Minden este játszok virtuálisan, és eszméletlenül komolyan beleélem magam. Valósággal tombol a pulzusom olyankor. Megélem a kudarcot, a sikert, ordítok, dühöngök, extázisba hajszolom magam. Mert ha az élet nem vált ki belőled érzelmeket, akkor ellaposodik. Nekem a játékok pörgetik fel a mindennapjaimat, hogy ne fulladjanak nyugis monotonitásba.

Ezt csak azért mondom, mert a stressznek is megvan a maga szerepe, és haszna az életben. Evolúciósan a stressz egy nagyon fontos elem a túlélés érdekében. Aki nem kapja meg a napi stressz adagját, az ki fog égni. Tapasztalatból mondom. Úgyhogy, ha stresszes az életed, valahogy próbáld meg a megfelelő polcon elhelyezni magadban. Mert ahogy a boldogtalanság nélkül nem létezik a boldogság sem, úgy a nyugalom másik oldalára, ha úgy tetszik, inverzére, tehát a stresszre is szükség van. Csak ne vidd túlzásba. Annyit nem ér, hogy belebetegedj.

2023. jún. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!