Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van normálisnak tartva,...

Miért van normálisnak tartva, hogy még a munkaadónak kell kiszolgálnia a munkásokat?

Figyelt kérdés
Minden alkalommal ez volt mikor szüleim fogadtak valami munkást felújításra, és most legjobb barátnőmmel beszéljük hogy náluk is ez van... Szerintem elég pofátlan szokás. Tisztességesen megkapják a bérüket a munkáért. Nem a munkaadó tisztje gondoskodni arról, hogy nekik legyen kávé, sör, meg egyéb munka közben. A világon minden más munkás képes magának gondoskodni ezekről. Ha tudnám hogy mondjuk tetőjavításból élek, tehát többnyire kint dolgozom, akkor vennék magamnak egy hűtőtáskát és abban vinnék magamnak jeget, hideg kávét, meg szendvicseket. Jah és ha az van mondva hogy bocs, de nem azért hívtunk hogy berúgj hanem hogy dolgozz, akkor jön a sértődés, és össze lesz kókányolva a munka... Mi az istenért van ez így, és miért tartja mindenki normálisnak? Vagy az emberek egyszerűen meghunyászkodnak, nehogy tönkretegyék a munkások az otthonukat, és erre reflektálva a munkások igyekeznek annyit kisajtolni belőlük, amennyit csak tudnak?

2023. júl. 7. 14:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerű emberi kedvesség. Legalabbis én ezért kínálom meg őket, mert bent a hűvös házban meresztem a seggem míg ők kint dolgoznak, próbálok segíteni nekik legalább ennyivel.

Amúgy sosem kérték, ha én nem kínáltam, sőt van hogy az alkoholt el sem fogadják, esetleg egy szörpöt, vagy pohár vizet.

2023. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%

Hat ha a 30forintra kijövő kotyival főzött Bravos kávé neked akkora kiszolgálás, akkor ne adj nekik.


Mondjuk szerintem egyértelmű, hogy ha jön valaki hozzám, megkínálom valamivel, tökmindegy hogy vendégnek jött, vagy dolgozni, vagy csak a szomszéd felcsöngetett. Ember, szó szerint 30 ft se a kávé adagja... csapvíz meg ennyi se.

2023. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Embere válogatja.

A jelek szerint nem kellő gonddal választottatok munkavállalót, - bár tény, hogy egyre szűkösebb a választék.

Ami biztos, hogy nálam szóba nem jöhet italozó életmódot folytató alkalmazott. -Munka közben nem ihat!


Én jól jártam egy fiatal testvérpárral, amelyik kifestette a lakásomat.

Tény, hogy nem a legolcsóbbak voltak, de tisztességes szakmunkások voltak.

Becsülettel megtettek mindent, amit vállaltak és nem volt instabil semmi, amit kialkudtunk. A feleségem nem bírja a fizikai terhelést, én meg dolgoztam, ők mozgattak minden bútort, tisztán dolgoztak és vissza is tették a bútorokat a helyükre, - nagyjából semmihez nem kellett nyúlnunk a munka megkezdése előtti állapothoz képest. Én nem maradtam hálátlan!

Mindennel megkínáltuk - korlátlanul - őket, amit nekünk főzött a feleségem, ehettek-ihattak - korlátlanul - munka közben, amit szemük-szájuk kívánt, mert tisztességesen tették a dolgukat. Velünk reggeliztek, ebédeltek, kávéztak, üdítőt, ásványvizet meg annyit ihattak, amennyire szükségük volt. Néztek is furcsán ránk, de a félreértések elkerülése végett közöltük velük, hogy ezek nem érintik a kialkudott munkabért!

Nem szoktak hozzá, hogy emberszámba vannak véve!

2023. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
60%

A mesterekkel nem árt jóban lenni, azt kell elérni, hogy kedveljenek. Mivel ő csinálja a szakipari munkát. Egyrészt munka van bőven, másrészt megszívathat, ha akar.

Ezért akik lusták, vagy tudatlanok és minden sz@rért embert kell hívjanak, azoknak ez az ajánlott viselkedés. A pökhendi, nagyarcú megrendelő meg majd nem érti, hogy miért nem talál embert semmire, vagy miért van összb@szva a munka. Kevés a szaki, a jó szaki meg még kevesebb.

2023. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
Gondolok jó nagy madarak vagytok Ti is meg a szüleitek is.
2023. júl. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
#2 #3 Ez nem olyan kérdés, hogy emberszámba vannak-e véve, vagy nem, és össze sem hasonlítható azzal, hogy mondjuk átjön a szomszéd. Munkáltató és munkavállaló között üzleti kapcsolat van. Üzleti kapcsolatban van a kínált érték (legyen az termék, vagy szolgáltatás), és az érte adott fizettség. Ennyi. Az, hogy a munkavégzés helye épp a munkaadó háza, ezen nem változtat, lehetne kint a szőlőben is, akkor sem az ő tisztje etetni-itatni a munkásokat. Felnőtt emberek, jobb esetben képesek magukról gondoskodni, és nem háborodnak fel azon, ha valaki nem teszi meg ezt. Dolgoztam már egy párszor én is, és sosem vártam el, hogy ki legyen nyalva a seggem, csak azért, mert ott vagyok. Azt majd a fizetésemmel meghálálják.
2023. júl. 7. 16:32
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
🙈 én a munkahelyen is biztosítok a dolgozóknak kávét, most mondjam, hogy miért engem húz le a munkavállaló napi 2 eszpresszóval?
2023. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%

"akkor sem az ő tisztje etetni-itatni a munkásokat."

Most sem az. És egy kávé vagy egy hideg üdítő a nagy melegben nem is azt jelenti, hogy te eteted-itatod őket. Ez annyit tesz hogy van benned annyi emberi jóérzés, hogy ha már neked dolgoznak, a te otthonodban, akkor megkínálod őket valamivel. Ők meg jobb kedvvel, szívesebben végzik a munkát, adott esetben akár jobb minőségben vagy épp gyorsabban is elvégezve ugyanazt. És mindenki nyer.

Kivéve persze aki annyira fillérb*ó, hogy ennyitől is falnak megy.

2023. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
63%
Mi a munkahelyünkön kapunk ingyen kaját (szálloda). Az a bunkóság, ha valahol ennyit is sajnálnak. Emberszámba veszed, csak annyit jelent. Másrészt azért van ez, mert a csóri majsztro valószinűleg nálad robotol reggeltöl estig. Ebédidőre neki is szüksége van. Szaladjon haza fasz tudja hova, vagy rendeljen kaját?
2023. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
#8 Hát szerintem az nem emberi kedvesség, ami el van várva, különben összeb*sszák a munkát (de azért fizesd ki őket a halom szarért is, természetesen). Ez olyan mint a borravaló, azt is EREDETILEG kedvességből és hálából adja az ember, a valóságban meg el van várva, különben a következő rendelésed az adott helyről már tele lesz köpködve és hasonlók. Ez nem alapvető emberi kedvesség, hanem elvárás a munkavállalók részéről. Lehet máshol nem, de itt biztosan.
2023. júl. 7. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!