Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy miután többször...

Normális, hogy miután többször is mondom és jelzem valakinek, hogy nincs igaza abban, hogy a szüleim bármi miatt is hibásak lennének velem kapcsolatban és ne folytassa, mert nem szeretném, azután is ezt írja nekem?

Figyelt kérdés
"Az ,ha egy gyerek folyamatosan gondolkodik, hogy öngyilkos legyen, az messzemenően utal arra, hogy vmi nem jó az életében,a te életed ott van, csak ott . Ha minden annyira szuper, miért nincs ez megbeszélve velük, miért nem vittek, visznek orvoshoz...?"

2023. júl. 10. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Normális, és igaza van.
2023. júl. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Akkor félreértesz valamit. Alapvetően azzal, amit írt nincs gond és igaza is lenne, de az én esetemben egyáltalán nem erről van szó és jeleztem neki, hogy nincs igaza velem és a családommal kapcsolatban és ne folytassa, de ő tovább folytatta, majd ezt is írta.
2023. júl. 10. 10:05
 3/9 Kólauborkával ***** válasza:
57%

Pedig te ülsz fordítva a lovon.

Fiatalemberként csak a szüleid felelnek jólétedről és szellemi, testi épségedről. Amennyiben ez nincs meg, ahogyan elvileg írod is, akkor az a szüleidnek róható fel.

2023. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Amit írsz az igaz lenne, csak hogy az én családommal nem ez a helyzet, ezen van a hangsúly, ezt próbáltam vele is megértetni. Pl. ha valakit megerőszakolnak és nem mondja el sokáig/egyáltalán a családjának az a család hibája? Nem! Hasonló szitut képzelj el, egyáltalán nem a családom tehet arról, hogy XY dolgot nem mondok el nekik, nehezen bízok és mondok el dolgokat embereknek a sok bántás miatt, amit kaptam, nem azért, mert ők bármiért is tehetnének, mint szülők, oda figyeltek rám, kérdeztek, én nem mondtam semmit.
2023. júl. 10. 10:23
 5/9 Kólauborkával ***** válasza:
57%
Pedig ha jó a kapcsolat a szüleiddel, akkor minden probléma nélkül megosztasz velük olyan dolgokat, amik épp a lelkedet nyomják.
2023. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Azért gondolod így te is, mert a saját családodból/tapasztalataidból indulsz ki, én bezárkóztam, de nem azért, mert ők tehettek volna bármiről is, ők védtek, kérdeztek, szerettek, én építettem magam köré falat és taszítottam el magamtól őket, nem ők, ezt is mondtam neki és az a legrosszabb, hogy előtte ő maga írta, hogy falat építettem magam köré... És akkor azt mondja ő nem mondott rosszakat a szüleimről, á nem, csak ezzel kb. azt mondja, hogy nem figyeltek rám, megbuktak, mint szülők, mikor ez szimplán nem igaz és mondtam neki többször is, hogy nincs igaza. Neki onnantól kezdve abba kellett volna hagynia ezt, de ő tovább folytatta.
2023. júl. 10. 10:35
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Azért elég kevés olyan non-stop öngyilkos álmokat dédelgető ember van, akinek emögött ne lenne valami komoly családi bibi. Van persze ilyen is, létezik tisztán endogén depresszió, meg persze külső traumák is okozhatnak ilyen állapotot, de...azért túlnyomó többségben megfelelő családi háttér mellett ilyesmi nem fog előfordulni, vagy ha igen, akkor még időben megteszik a megfelelő lépéseket. Már maga az egy hatalmas nagy intő jel, ha a gyerek semmit nem kommunikál érdemben.

Amúgy meg nem vagy köteles írogatni senkivel. A legtöbb platformon létezik tiltás gomb...

2023. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Külső okok okozzák, de a szüleimnek semmi köze hozzá, beszéltem sokat velük, csak éppen a problémáimról nem. Hogy miért? Azt magam sem tudom pontosan. Nem akartam vele kommunikálni, akartam volna, hogy bocsánatot kérjen, mert hibázott ott, amikor mondtam hogy nem így van és tovább folytatta ezzel a szüleimet hibáztatva, hogy miért nem figyeltek rám, rosszul esett.
2023. júl. 10. 12:01
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Itt ertelmes valaszt nem nagyon kapsz.
2023. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!