Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azt feldolgozni...

Hogyan lehet azt feldolgozni és ignorálni, hogy az ember sehol nincs biztonságban?

Figyelt kérdés
2 napja, éjjel volt a második alkalom, hogy egy kocsi követett, röviden elrohantam és elbújtam, így nem találtak meg és feladták. Az előző alkalommal iskolába mentem, és ahogy beértem a megállóhoz ahol sok ember várakozott, elhajtottak. De ugyanebben a faluban anyumat is követték egyszer kocsival, ő a parkban bújt el, de úgy kellett a párját odahívnia telefonon (kocsival), mert az istennek se mentek el, folyamatosan keresték az autóból. Kezdek lelkileg belerokkanni ebbe, hogy az ember kiteszi a lábát a lakásból, és onnantól jóformán bármi történhet vele. Most pl egy csomagért kell elmennem, de már gyomoridegem van. Gondolkodtam pszichológuson, mert így bele fogok őrülni a paranoiába, de azon a tényen egy szakember se tud változtatni hogy elcseszett környéken élek és bármi bármikor megtörténhet.

2023. júl. 10. 10:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%

nm lehet hogy az ápolód az, aki próbál feltűnésmentesen követni, hogy úgy érezhesd magad mint egy szellemileg ép ember? mert súgok, normális ember az első alkalomnál felírta volna a rendszámot, a másodiknál meg hívja a rendőrséget ha megint felbukkan...

vagy hármasnál a pont, és akkor kihagyod a sztoriból hogy mit követtél el.

2023. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%

Az emberek ok nélkül nem riogatnak embereket, pláne nem idegeneket.

A kérdés ki akar téged bántani és miért?

Szerinted ha nem bújsz el hanem megtalált volna az illető mit tett volna veled?

Elárulnád legalább azt, hogy melyik megyéről van szó?

2023. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
Még mindig nem írtad le, hogy mi a háttértörténet. Bődületes kamu, vagy csak figyelemre vágysz.
2023. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Inkabb nem kene este maszkalnod, ha ilyen paranoias vagy. Valoszinuleg annyira felsz, h mashogy ertelmezel szituaciokat. Mas is ment a buszmegallo fele stb stb.

Hordjal paprikaspray-t magaddal, veszhelyzetben megmarkolod a kulcscsomodat, azzal is lehet serulest okozni.

Tenyleg eleg gany kornyeken elhetsz, ha ott ez ennyire mindennapos.

2023. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
#12 Végülis nem rabolnak el fiatal lányokat szexrabszolgának, sima rabszolgának, megerőszakolni, szervkereskedelem okán, vagy szimplán fogva tartani/megölni napi szinten. Annyira látszik hogy egy kib*szott burokban él itt a válaszolók többsége, ahol ilyenek nem történnek... Egyébként csak megsúgom, hogy külföldi csoportban rögtön levágják hogy mi van és egyrészt empatikusak, másrészt normális tanácsokat adnak. Hányadék itt a válaszok többsége. Mint ebben az országban szinte minden...
2023. júl. 10. 13:16
 16/19 anonim ***** válasza:
69%

nem él senki burokban, te nem fogod fel, hogy OK NÉLKÜL SENKI SE KÖVET!

Ha pedig nem tetszenek a válaszok, akkor kérdezd meg külföldi csoportban, max kiröhögnek.

2023. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%

En egesz eddigi eletemben 1x kerultem olyan helyzetbe, amikor feltem. Ha ez feletek mindennapos, akkor mindent el kell kovetni a mielobbi koltozes erdekeben.

Itt, aki burokban el, az te vagy, mert nem ez a normalis, hiaba teszel ugy, mintha minden fele ez menne. Te vagy egy olyan kornyezetben, aminek ez termeszetes velejaroja.

2023. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
69%

nézd töketlen hisztigépeknek nem lehet tanácsot adni... ja, hogy te találtál valmai kislányfórumot, ahol arról megy a nyüszögés, hogy az összes fekete autó ijesztő és minden kis volks transporter el akar rabolni?

amúgy adtunk tanácsot, rendszámot felírni, és ha valóban visszajön, kihívni a rendőrséget. de persze ezt nem teszed, a lelked mélyén te is érzed, hogy szegény autónak csak pont azon az utcán kellett végighaladnia, ahol te is közlekedtél.

2023. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Értem már miről van szó, félsz attól ami megtörténhet.

Hát most mit mondjak?

Para az egész élet, vagy félsz vagy elfogadod, hogy egy repülő is lezuhan néha és vagy a tiéd fog vagy másé.

2023. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!