Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyar magyarnak farkasa?...

Magyar magyarnak farkasa? (külföldről hazatérve negatív tapasztalatok)

Figyelt kérdés

Külföldről jöttem haza és volt egy olyan érzésem, hogy végre a saját földemen vagyok, elengedhetem magam, jobban megértenek majd én is jobban megértem a másikat és a külföldön edzett tudásommal csodás közösségeket és barátságokat fogok építeni. Be is vetettem magam.


Készítettem például facebook csoportokat a hobbijaimmal, összegyűjtöttem fényképeket az utazásaimról. Nagyon kedves, toleráns, türelmes voltam az emberekkel próbáltam barátkozni, új barátságokat kötni.


A régi barátaim már nem is igazán akartak velem találkozni, csak addig voltam nekik érdekes amíg náluk "gyengébb" voltam, lehetett rajtam röhögni meg újjal mutogatni rám.


Az "új barátaim" a hátam mögött szervezkedtek, az új barátságok megszakadtak, az emberek letiltottak, mivel másba nem tudtak belekötni abba kötöttek bele, hogy túl intenzív vagyok, sokat írok, ezáltal "erőszakos" vagyok meg arrogáns, persze a túl sok írás másik oldalán az volt sokszor, hogy a másik fél gyakorlatilag vagy szart a fejemre, vagy büdösen és csúnyán cserben hagyott, például volt egy megbeszélt program amire el sem hívtak (egy kirándulás) de volt olyan program is ahol megbeszéltem egy lánnyal, hogy elmegyünk közösen egy sport-túrára több napos programra, egy hétig szerveztük majd mire megvolt a hangulat, a kedv és a program is, engem lerázott és (valószínűleg) mással ment el.


Ezekkel a dolgokkal nincs probléma, a probléma az, hogy az összes ilyen bunkó, kötekedő, cserben hagyó figura a végén még engem fenyegetett, és engem járatott le a hátam mögött.


A kis sportközösségekből amit csináltam az lett, hogy démonizálva lettem és le lettem járatva. Elment a kedvem az egésztől és lelkileg erőtlennek, tehetetlennek érzem magam. Mint aki lezsibbadt. Tehát ez valóban így van, hogy magyar magyarnak a farkasa, vagy velem lehet valami baj, hogy ezeket tapasztaltam?


2023. júl. 13. 20:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nekem már az sem tiszta,miért akar bárki is visszatérni Magyarországra ahelyett, hogy az új országhoz próbálna alkalmazkodni.


Én pont a mindenkori magyar mentalitás miatt jöttem el onnan több mint húsz éve.


Nem mentem messzire: már Ausztriában ( tulajdonképpen Észak -Ausztriában) megtaláltam azt a kedves, befogadó és segítőkész népet,amiről Magyarországon még csak álmodni sem érdemes.

Egyszerűen annyira idegen tőlük bármilyen empátia, hogy öt generáció teljesen más mentalitása kellene ahhoz, hogy megközelítsék az osztrákokat.


Én jöttem ide, nekem kellett alkalmazkodni hozzájuk.

Ha nem tetszett volna, mentem volna tovább.


Az első pillanattól kezdve hatalmas ívben kerülöm a magyarokat, pedig vannak a környéken. Még a szomszéd faluban is.


Számomra tényleg felfoghatatlan, hogy miért akarna bárki olyan társaságot maga köré külföldön, mint amilyet maga mögött hagyott.


Ezzel az energiával otthon is lehet maradni.

2023. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó vagyok: vágtam, hogy Te visszaköltöztél Magyarországra kedves Kérdező.


Egyszerűen felfoghatatlan a számomra,miért akar valaki abba a mentális fertőbe önszorgalomból visszatérni.

2023. szept. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A legnagyobb peobléma az álag magyar ember életfelfogásával van.

Példa:

Kint élek a párommal Németországban. A múlt hónapban kezdett nálunk egy másik magyar pár.

A pár női tagja semmit nem beszélt németül, a férfi is nagyon alap szinten csak.

Ha valamit nem értett a nő rögtön a párját hívta akivel rendszerint össze is veszett ott a munkahelyen.

Elküldték a nőt mert nem kellett ember már arra a részlegre és másik munkat nyelvtudás hiányában nem tudtak neki adni.


Megtudták, hogy magyarok vagyunk.

Rögtön azzal nyitottak, hogy jelöljük egymást ismerősnek meg, hogy segítsünk már munkát találni a nőnek mert nem veszik fel sehova.


Alapból nagyon ellenszenves ez a fajta viselkedés de legyen.

A régi munkahelyünkön volt ismerős, rákérdeztünk, hogy van-e felvétel és melyik közvetítő közvetít oda.

Meg is adtunk nekik minden adatot és már jött is a kifogás, hogy kevés a pénz( 12€, minimálbér).

Nulla nyelvtudással úgy gondolom a 12€ bőven több mint amit egyedül intézni tud.


Szóval a legnagyobb gond az, hogy rengeteg ember ugyan azt a mentalitást hozza magával amivel odahaza sem ment semmire.

Ha pedig látványosan kerüli valaki a magyarokat magyar léttére külföldön, akkor szokott jönni a magyar magyarnak farkasa szöveg.

2023. szept. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#23: hallgass rám és kerüld hatalmas ívben a magyarokat.

Nagyon ritka, hogy némi munkamorál meg alkalmazkodásra való hajlam lenne bennük az első pár évben.

Menetközben vagy hozzászoktatják magukat az új körülményekhez, vagy tovább/ haza sompolyognak.


Nekem is volt pár köröm az osztrák cégemnél, ahol egyedül vagyok magyar és tizenegy néhány éve ott dolgozom.

Sokáig próbálkoztak velük ( belőlem kiindulva),de néhány héten belül röpült az összes.

Nem voltak hajlandóak odafigyelni az instrukciókra,feleseltek,kávé/ cigiszünetet tartottak ( óránként) és nagyon szerettek volna mindenkire panaszkodni, csak nem igazán értik a nyelvet.

Minden egyes nap futkostak portáskodni és nekem kellett volna fordítani.

Megmondtam a legelején, hogy a semmin nincs mit tolmácsolni.

Én meg nem vagyok sem panasziroda, sem lelki szemetesláda.

Alkalmazkodjanak, vagy mehetnek Isten hírével.

2023. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!