Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az embereket vagy az állatokat...

Az embereket vagy az állatokat szeretitek jobban és miért?

Figyelt kérdés
2023. júl. 14. 09:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akiket jobban szeretek más embereknél vagy állatoknál. Vannak állatok, akiket jobban szeretek egyes embereknél. Vannak állatok, akiket jobban szeretek más állatoknál. Ez nyilván azon múlik, hogy milyen viszonyban vagyunk, nem azon, hogy az illető milyen faj tagja.

A legtöbb ember és a legtöbb állat közömbös számomra, hisz nem ismerem őket.

2023. júl. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%

Az embereket. Mert velük megtudom beszélni a problémáimat. És adnak jó és biztató tanácsokat. Az állatoknak is el tudom mondani ugyan, de ők nem tudnának jó tanácsokkal ellátni, mivel nem tudnak beszélni.

De ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem az állatokat. Igenis szeretem őket, de az embereket felsőbbrendűnek tartom.

2023. júl. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Kitana. ***** válasza:
49%

Egyiket sem szeretem jobban a másiknál, de mondjuk a háziállatok és egyéb szelíd állatok nem sok indokot adnak általában az ellenszenvre, tehát kevés esély van rá, hogy valaki kutyáját utáljam, míg valakinek a haverját lehet, hogy ki nem állhatom.

De a kettessel egyetértek, annyit tennék hozzá, hogy a saját háziállatomat előrébb helyezem, mint az emberi kapcsolataimat, mondjuk ne ilyen elrugaszkodott dolgokra gondolj, mint hogy előbb menteném ki a macskámat az égő házból, mint anyámat, de pl egy randit simán offolok, ha utálja a macskákat vagy valami.

2023. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanazt tudnám mondani, mint az egyes.

Mellette annyi, hogy ha idegeneket kell támogatni, akkor állatokat támogatok, embereket nem. Lásd: hova küldök adományt, pénzt, kiket segítek. Az ember túlszaporodott, ezzel cseszi szét leginkább a környezetét, és ezzel lesz önmaga halálos ítélete is egy szétcseszett ökoszisztémában. Az állatok viszont az ember miatt vannak olyan helyzetben, amilyenben.

Nekem egyébként érzelmileg nem különül el az állat és az ember, tudok ugyanannyira szeretni egy állatot, mint egy embert és vica versa. Attól, hogy értelmileg egy állat nincs emberi szinten, vagy nincs azon az öntudati szinten, nem érnek kevesebbet egy embernél.

2023. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Az első válaszoló tökéletesen leírta, amit gondolok.


Ha nagyon sarkosan kell választanom, akkor az embereket, mert velük meg tudom beszélni, ha problémám van velük, és fel tudok lépni ellenünk, egy állattal ezt nem lehet megtenni.

2023. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%

Emberek, egyértelműen.


Mostanában több ismerősöm hivatkozik arra, hogy kutyái/macskái vannak, azért nincsenek gyerekei. Ez szerintem egy rossz vicc.

2023. júl. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen az állatokat.

Nyilván nem a családtagjaimról beszélek, állat családtagjaim pedig jelenleg nincsenek. De úgy általánosságban véve rühellem az embereket, az állatokat pedig szeretem.

2023. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%
Ha rühelled az embereket, költözz ki az erdőbe.
2023. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
Miért kellett azokat lepontozni, akik nem konkrétan az állatokat írták?
2023. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Nyugtassatok meg, hogy az embereket nem kell szeretni....
2023. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!