Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit tennél?

Ilyen helyzetben mit tennél?

Figyelt kérdés
Az orvosok amiotrófiás laterálszklerózist diagnosztizálnának nálad, amely azt jelentené hogy pár év múlva az egész tested teljesen lebénulna, kerekesszékbe kerülnél, a kisujjadat sem tudnád megmozdítani még beszélni sem tudnál csak géppel és 24 órás felügyeletet igényelnél. Ilyen diagnózis után megpróbálnál öngyilkos lenni mielőtt még teljesen kiszolgáltatott, mozgásképtelen helyzetbe kerülnél? Magyarországon ugye nem legális az eutanázia úgyhogy ha nem tennéd meg akkor nagy valószínűséggel így kellene le"élned" az egész életedet.

2023. júl. 15. 16:19
A kérdező szavazást indított:
Igen, öngyilkos lennék amíg megtehetném.
Nem, inkább bevállalnám hogy így kelljen leélni a hátralévő életemet.
30 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Konkrétan,mik a gyakorlati tünetek,az orvosok nem érdekelnek,velem kapcsolatban egyetlen "jóslatuk" sem jött be.50/N
2023. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
60%
Ne légy öngyilkos! Lehet be sem következik. Ne vess véget az életednek! Mindig van értelme másnap felkellni, ne felejtsd el ezt soha!!!
2023. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Erről azt is lehet tudni, hogy egyénenként teljesen változó a kór gyorsasága, mintha azt olvastam volna valahol.


Ezen kívül: a technika úgy és olyan szinte fejlődik hogy az elképzelhetetlen, ami múlt évben még nem volt lehetséges, idén vagy jövőre megvalósulhat... Tehát: megtalálhatják a gyógymódját.

2023. júl. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Keress ilyen betegséggel élők csoportját, velük vagy hozzátartozóikkal is beszélhetsz.
2023. júl. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Teljese életmódot változtatnék,úgy mindent,de lehet,te nem azt akarod.
2023. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig biztosan nem ölném meg magam, amíg mozgásképes vagyok, ha elkezd romlani az állapotom, akkor talán. De nem olyan egyszerű öngyilkosnak lennie egy mentálisan egészséges embernek, mint azt itt hirtelen mindenki gondolja.
2023. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
63%

Sürgősen étrend- és életmódváltoztatást vezetnék be. Első körben az áteresztőbél szindrómától (és ezzel az autoimmun folyamatoktól) szabadulnék meg, aztán tíz év múlva körberöhögném a dokit.

Nekem 24 éve mankót, tolókocsit vizionált a reumatológus főorvos. Én meg laza mozdulattal a kukába borítottam a gyógyszeres fiók teljes tartalmát, és a saját kezembe vettem a sorsomat. A fent írt rémségek egyelőre váratnak magukra, és (legalábbis egyelőre) úgy fest, hogy ennek az istennek az idejében nem is lesz szükség rájuk.

2023. júl. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, más szempontok szerint élném az életem, amíg tudom, és amikor elkezdenek súlyosbodni a tünetek lezárom
2023. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Befejezném a könyvemet, kiadatnám és utánanéznék az eutanáziának - külföldön élek.
2023. júl. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amíg nincsenek súlyos tünetek addig várnék. Utána esetleg
2023. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!