Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A childfree-k miért viselkedne...

A childfree-k miért viselkednek úgy a háziállataikkal, mintha a gyerekeik lennének?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik tudatosan választották ezt az életmódot. Én is szeretem és védem az állatokat, de amit sokan leművelnek az már nagyon durva. A kutya/macska vagy bármilyen más házikedvenc lett az új gyerek. Nem lehet, hogy mégis gyerekre vágynak titokban?
2023. júl. 16. 15:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

Mivel sokkal kevesebb szívással jár egy állatot tartani és sokkal könnyebb megszabadulni is tőle, szerintem össze sem lehet a kettőt hasonlítani. Persze mindkettő felelősséggel jár, mert nem hagyhatod ott 1 hétre étlen-szomjan.

Én nagyon szeretem az állatokat, a gyerekeket nem bírom hosszú ideig elviselni. De jelenleg még a háziállattal járó kötöttség sem lenne való nekem, mert szeretek szabadon élni.

De ha egyszer lesz háziállatom, biztos nem azért lesz, mert gyerekre vágyok. Én nem is viselkednék úgy vele, mint egy emberrel. De van olyan ismerősöm, akinek van gyereke és mégis a kutyáját öltözteti, több 100 ezer forintot költött a műtétjére, ő a szeme fénye.

Ez nem attól függ, hogy valakinek van-e gyereke.

Aki tényleg nem akar, az nem fog gyerekként bánni az állattal.

2023. júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Én gyerekmentes vagyok, de nem vágyom kis állatra.
febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egy igazi childfree, mint én, még az állat babusgatását is megunja
márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!