Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzátok fel az...

Hogyan dolgozzátok fel az öregedést?

Figyelt kérdés
Huszonöt vagyok. Azt írják, hogy ilyen idősen az agy már elkezd öregedni. Középiskolás mintha 50 éve lettem volna, alig emlékszek dolgokra, helyekre ahol jártam. Már feltűnően gyorsan telnek a hónapok, évek, minden nap egyforma. Az egészségi állapotom fizikálisan, és mentálisan is sokat romlott. Sokszor elnézem a mostani tizenéveseket, hogy milyen jó nekik. Néha kicsit irigylem azokat akik fiatalon megölték magukat, ők sosem öregednek meg.

2023. júl. 18. 13:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Én 30 felett sokkal könnyebben tanulok, mint a huszas éveimben.
2023. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás: Élj úgy, hogy amikor lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézned.

A köyvekbe és interneten elérhető információkkal némileg meghosszabbítható az élet és késleltethető az öregedés.

A Szilikon völgy milliárdosai tovább is léptek ennél, és milliárdokat fektettek magán kutató laborokba az örök élet kutatása érdekében. Én lennék 25, teljes gőzzel ott kutatnák.

2023. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az egészségi állapotom fizikálisan, és mentálisan is sokat romlott"


Ez azért nem teljesen normális dolog kisfiam. 38 éves vagyok és se mentálisan se fizikálisan nem robbantam le (még). Ha jó életed van akkor ezeket mind nem érzékeled én pl ki nem állhattam az általánost és a gimit mert baromságokat tanultam viszont az egyetem és a munka az felüdítő.

2023. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"Néha kicsit irigylem azokat akik fiatalon megölték magukat"

Te egy pszichésen beteg ember vagy.25 éves fiatalember sokszor még gyerek,aki előtt ott az élet,a lehetőségek.

Én 54 vagyok dolgozom és jól érzem magam,nem foglalkozom azzal,hogy hány éves vagyok,Az öregedés nyugdíjba menés után kezdődik el egy egészséges embernél,de sokaknál később.

Úgyhogy keress fel a problémáddal egy szakembert,mielőtt hülyeséget csinálnál magaddal.

2023. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

(Az utolsó mondatot leszámítva...)


Érdemes elkezdeni egy kollagén kúrát 3 hónapig szedni, 3 hónap szünet, mert kb. 25 éves kortól már nem termel annyi kollagént a szervezet, ami nem csak a bőrnek kell hanem az izületeknek, csontoknak is.

Valami jó minőségűt kell szedni én port szedek. Ezt ált. orvosok ajánlják de csak 1-2 kúrára, de ha jobban belegondolunk, miért kéne csak 1-2 kúra erejéig szedni amikor 25 éves kortól évről évre csökken a kollagén termelődésünk. Ergo, akár életünk végéig szedhetjük mert csak használ, a kollagén meg csak egyre több kell.

A másik sokan ugye már nem foglalkoznak olyan szellemi tevékenységekkel amik fejlesztenék és szinten tartanák a mentális, szellemi képességeket.

Gondolok itt az idegen nyelv tanulásra ami köztudottan elég erősen fejleszt több agyi területet, vagy logikai játékokra, bármi ami, gondolkodást igényel.

És persze a sport. Nem feltétlen kell megszakadni, a séta is ugyanolyan jó hatással van a szervezetre mint a kondi, csak ugye napi 10-15 perc séta az nem sok...

2023. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

42 éves vagyok.

Nem eszem szemetet, nem iszom, nem dohányzom.

Minden nap jógázok, szeretem a munkámat, az életemet.


Egy ráncom, egy ősz hajszálam sincs. Valószínűleg genetika is közre játszik.


Én inkább röhögni szoktam a fiatalabb korosztályon, amikor látom, hogy a legtöbb nem tudja tartani velem a tempót. Se egy lépcsőzés alkalmával, sem a munkahelyen.

2023. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen még nincs mit feldolgozni rajta :D Még csak most kezdődik a felnőtt életed. Vagy van valami mentális betegséged?

Én 30-40 között teljesedtem ki igazán. És még most 40 után sem érzem magam öregnek. Nyilván az is számít, hogy nincsenek betegségeim, nem híztam el. Szerintem jó formában vagyok. Huszonévesen sem mindig éreztem magam ilyen jól. És lelkileg meg sokkal jobb, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb vagyok. Sokat számít a tapasztalat.

2023. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológussal, fura volt látni, hogy megöregszik velem együtt. 😂 Most játszunk, ki fordul fel előbb című játékot.
2023. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Vagy van valami mentális betegséged?"


Nem tudok róla. Pszichiátrián végeztek teszteket, de minden jó lett, kaptam SSRI-t, de olyan rosszul voltam tőle, hogy nem szedtem.



#5: Kipróbálom a kollagén port, egyébként szedtem már multivitaminokat, omega-3-at, probiotikumokat stb.-t, de nem igazán használtak. Idén belekezdtem egy második idegen nyelvbe. Sportolni már nincs energiám.

2023. júl. 18. 13:48
 10/23 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz hogy nem igazán használtak?

Mentális problémákat nem a kollagén meg a vitaminok oldanak meg, persze valamilyen jótékony hatással vannak a mentális egészségre is, de a helyes gondolkozás a döntő.

2023. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!