Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Orvosok, ápolók! Mit éreztek...

Orvosok, ápolók! Mit éreztek akkor, ha elveszítetek egy betegeteket műtét vagy hirtelen rosszullét során? Hogyan dolgozzátok fel, megérint mélyebben érzelmileg vagy már csak darab-darab lesz egy idő után?

Figyelt kérdés

2021. nov. 14. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Az első elhunyt betegem a mai napig emlékszem, de mára már csak "darab-darab". Heti szinten 4-6 betegem hal meg az osztályon (krónikus bel.gy. ami most jelenleg covid osztály).
2021. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Hullanak mint a chematox után a legyek.

Nekem volt betegtologató ismerősöm, mondta mikor letolták a hullákat az alagsorba, előttük reggeliztek.

2021. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Mindig megvisel. Idővel kicsit könyebb feldolgozni, de mindig hagy nyomot
2021. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán van olyan betegem, aki valami miatt közel áll a szívemhez. Az ő haláluk megérint, de nem fáj, nem borulok ki, csak elmélkedem rajta és esetleg pár pillanatig szomorú vagyok.

Mivel hozzá szoktam a halálhoz, így általában nem érint meg, egy olyan megoldandó feladatnak érzem az elhúnyt felkészítését az elszállításra, mint hogy pl vért kell vennem. Ezt viszont szomorúnak tartom, hogy egy húsdarabok csak nekünk, de ezt másképp nem lehet csinálni, mert pszichiátriára kerülsz.

Nővér vagyok sebészeten.

2021. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Az orvosokat nem érdekli, az ápolókban több az empátia.
2021. nov. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
#5: orvos vagyok és köszönöm szépen rendben van az empátiám
2021. nov. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Örülök neki, bárcsak több hozzád hasonló lenne. :)
2021. nov. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!