Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az adakozásról...

Mi a véleményed az adakozásról? Te adsz pénzt a rászorulóknak?

Figyelt kérdés

Világéletemben sajnáltam a szegény embereket, legszívesebben mindegyikhez odamennék, és egy húszezrest nyomnék a zsebükbe, míg elfogy az összes pénzem. Mindeközben pedig az van mégis bennem, hogy ez hosszú távon sehova nem vezet. Az adakozás néhány nap múlva már kámforrá válik, és kezdődik elölről a nélkülözés. Aki szegény, annak az életkörülményeit kellene gyökeresen megváltoztatni, hogy önfenntartóvá váljon, és nem egy nagybevásárlást tartani, amit 1 hétig élvezni tud.

Egy barátom azt vallja, hogy ő is megdolgozik a pénzért, amiből nem fog ingyenélőket támogatni. Mert igen, találkoztam olyannal is, akinek csak most, mindaddig van szüksége némi apróra, míg "épp munkát keres", majd másfél hónap múlva, mikor újból találkoztunk a bolt előtt, "még mindig" éppen munkát keresett. Aki akar, az talál munkát, fejleszti magát, és előre lépked a munkahelyen. Mit gondoltok, tényleg ennyire nehéz kitörni?

Az ilyen adományokkal, alapítványok támogatásával szerintem csak pont azt érjük el, hogy ennek sosem lesz vége. Nem a mi dolgunk sem ez, sem az, hogy az adó 1%-ával támogassuk a korházakat, mert különben kötszerre sem futja. De persze, míg életben tartjuk ezt a támogatási modellt, addig abszolút ne várjunk előrelépést.

Egy ismerősöm Dániában él, és mesélte, hogy ott az állam egyszerűen nem hagyja az embereket utcára kerülni. Náluk nincsen hajléktalanság, kapnak állami támogatást mindaddig, míg talpra nem tudnak állni. Tudom, hogy egy gazdagabb, fejlettebb ország, nem erről van szó. Szimplán elszomorít, ami nálunk folyik. Egymást támogatjuk az egyébként is kevés fizetésünkből, hogy ne haljunk éhen.


2023. júl. 21. 23:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen fölösleges, csak arra jó hogy kicsitt jobban érezd magad töle.
2023. júl. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb adakozasokat szoktam csinálni, például adomanyvonalak hivasa, és pont a napokban jutott eszembe hogy rég hívtam fel ilyen számot.
2023. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Állami szerveket, pl mentőszolgálatot, iskolákat nem támogatok, azt úgy, ahogy írod, fizesse meg az állam, ne az adófizető polgárokkal tartassák fenn. De alapítványokat támogatok, pl Iványi Gábor hajléktalanszállója vagy L. Ritók Nóra cigánygyerekeket és családjaikat oktató Igazgyöngy Alapítványát, mert ők csak adományokból tartják fenn magukat, és nagyon fontos célért dolgoznak. Utcai koldusokat a legritkább esetben, de az úgyis csak csekély összeg. Aki minőségi zenét szolgáltat az aluljáróban, annak adok egy keveset, mert ő megdolgozott érte.
2023. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Munkanélküli vagyok 10 éve... Én vagyok a rászoruló 😅

Nem adok akkor sem ha van

2023. júl. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

Soha nem adakozom. Pénzt nem adok se embernek se szervezetnek.


Én inkább elmegyek önkéntes véradásra. (52-szetes véradó vagyok, ez 52-szer 4,5 dl vért jelent) Reményeim szerint ez legalább biztosan odamegy ahová kell.

2023. júl. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%

Loszart, beb***sszák a hutobe aztan meg lehuzzak a wc-n ha mar nem jo

En ezert nem adok vert

Ja meg azert se mert 1 ml 1 millio Ft-ert adok, annyit meg nem akar erte fizetni senki

2023. júl. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%
Nem olyan egyszerű előre lépkedni munkahelyen ha f*szfej a főnök
2023. júl. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Értelmetlen: szociális területen dolgozom, így tapasztalom, hogy "Nekem jár" alapon rengetegen csak kihasználják a másikat...
2023. júl. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szélhámos világot élünk! Magas szinten szélhámosat! Adakozzon az, aki arra szedeget adókat, járulékokat, hogy gondoskodjon az elesettekről is!
2023. júl. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Adnék, ha lenne miből, de én is gyári, munkás vagyok. Nem vet fel a pénz.
2023. júl. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!