Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ténylegesen...

Hogyan tudnék ténylegesen segíteni a rászorulóknak?

Figyelt kérdés
A nyáron voltam önkénteskedni szociális munkásoknál, akik adományokat is szállítanak a rászorulóknak. Nagyon boldog voltam, jó volt látni hogy rengeteg friss zöldséget és gyümölcsöt kapnak, meg mellette pékárut is. Viszont elmondták a gondozók, hogy a rászorulók jó hogy hozzájuk nem vágják, semminek nem örülnek, és utálják az adományokat. Engem ez teljességgel lesokkolt... Azt hinné az ember, hogy ha az ilyen szervezeteknek adományoz, azzal jót tesz, közben meg ez a helyzet. Akkor hogyan tudnék ténylegesen segíteni?

2022. szept. 13. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Az életüket nem tudod megváltoztatni. Ez az élelmiszerosztás mind baromság. Megalázó nekik.
2022. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűbb olyanoknak segíteni, akiket ismersz. Az ismerőseid között nézz szét, kinek, miben tudsz segíteni. Több értelme van, mint az intézményesített formáknak, meg a vadidegenek segítésének. Az idegenként felkaroltak szokták aztán akár meg is ölni végül azokat akik segítenek nekik, mert mindig egyre több kell. Tele van a híradó ilyen esetekkel. Nem bűnözőket kell támogatni.


Csodálkoznál mennyi ember szorul ilyen-olyan segítségre, csak szégyellik és nem mondják, próbálják a látszatot tartani. Bizonyos helyeken kisebb szakmunkákra (villanyszerelés, vízszerelés nincs pénzért sem ember, mert mindenkinek a többszázezres, sőt milliós munkálatok kellenek, a szegény öregeknél, meg csöpög a csap, lyukas a tető, rossz a lámpa érintkezése, szétesnek dolgok, és ők maguk meg nem tudják megcsinálni. Szüleimnek vettem egy lámpát, egy éve nem találok senkit aki feltenné nekik. (Én sem tudom feltenni.) Ha látó szemmel nézel szét, rengeteg lehetőséget fogsz találni a segítésre.

2022. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Hát ez nagyon nem igaz, hogy a rászorulók jó, hogy hozzájuk nem vágják! Ha ez igaz lenne, mért viszik nekik? Nagyon sokféle ételosztásban közreműködtem, még véletlenül se volt ilyen! Te is ott voltál, láttál ilyet? Nem. Akkor?
2022. szept. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha frontálisan megkérdezel egy intézményt, hogy mire lenne szükségük, majd pl.: azt megszervezed nekik, hogy megkapják.
2022. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj és csináld te. Pl.: Budán a Hospice alapítvány halálos beteg idősökön/gyerekeken segít, hetente pár órát kell ráfordítani, hogy kicsit jobbá tedd a napjukat.
2022. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!