Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha együtt voltam egy ilyen...

Ha együtt voltam egy ilyen személlyel, akkor mások szemében én is ugyanolyan lehetek?

Figyelt kérdés
Volt egy barátom, aki pszichopata volt és ügyesen manipulált. Egyszer bántott verbálisan, majd máskor adta a szépet, hogy szeret stb. Teljesen behálózott és azt hittem ez normális egy kapcsolatban, hogy ilyet csinál velem. Ezek mellett ivott is és akkor még nem szembesültem a ténnyel, vagy csak nem akartam bevallani magamnak hogy ő alkoholista. Egyszer vezetés közben ivott töményet és belegondolva bármi baj is lehetett volna, ráadásul még rajtunk kívül 3-an is voltunk a kocsiban. Nagyon összevesztem vele ekkor, de teljesen még ekkor sem kapcsoltam, sőt ezek után még elmentem vele egy közös nyaralásra külföldre, ahol már szerencsére normálisan vezetett annak hatására, hogy összevesztem vele. Azért mentem el vele, mert láttam egy időben, hogy változni akar és miattam tényleg el is indult picit egy jobb irányba és engem is úgy kezelt mintha tényleg szeretne. Meglepett, rózsát hozott nekem, többször mondta hogy szeretlek. Majd a közös utunk után újra olyan dolgokat vágott a fejemhez, amit nem kellett volna és ekkor döntöttem el, hogy én ezt nem érdemlem meg, szakitok vele. Nem sokáig, pár hónapig voltam vele.

2023. júl. 22. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
honnan tudod hogy pszichopata volt?
2023. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert bipolárisan viselkedett és tökéletesen manipulált
2023. júl. 22. 09:55
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Más nevében nem tudok beszélni, az én véleményem hogy nem, nem gondolnám hogy te is ilyen vagy. Nem hiába mondják hogy a szerelem vak. Hidd el mind együtt voltunk legalább 1 olyan emberrel akit megbántunk hogy egyáltalán szóba álltunk vele.


Ha mégis azt hiszik nem a "közös érdeklődési kör" miatt fogják, hanem mert néha hajlmosak vagyunk hozzánk közelálló személyek viselkedését felvenni annélkül hogy észrevennénk. Ismerek egy egyébként jólelkű embert akit rendkívűl toxikus emberek vettek körbe és megszokta hogy védekeznie/visszavágnia kell és néha még velem is hasonlóan beszél, persze utána rájön hogy nem kellett volna.

2023. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

- nem valószínű hogy azt gondolják: te is ilyen vagy

A laikus pszichológiai diagnosztizálást pedig szerintem mellőzni kellene... "bipolárisan viselkedett" = "pszichopata"?

Ha csúnyán viselkedett és olyanokat vágott a fejedhez, amelyeket nem érdemeltél meg akkor már pszichopata?

Egyébként a pszichopatával hiába veszekedtél volna hogy rendkívül veszedelmes dolgot többet ne tegyen, valószínűleg akkor is megtette volna, mert aki pszichopata, nem szeret, nem tanul a tapasztalatokból és nem szorong.


A továbblépés módja lenne, hogy levonod a tapasztalatokat: te mit tanultál a kapcsolatból, te mit hibáztál, vagy mit nem vettél észre és továbblépsz anélkül hogy a másikat laikusként diagnosztizálnád.

2023. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek utolsóval

Ha nincs konkrét orvosi papírja róla akkor ne dobálozzunk ilyen szavakkal, félrértésekhez is vezethet.

Manipulálni nem csak a pszichopaták szoktak, és alkoholizmusa miatt is lehetnek hangulatingadozásai, tévképzetei.


Lépj tovább kérdező, vond le a tanulságot, és tanuld meg kinek a véleménye számít és kinek nem.

2023. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amúgy meg egy pszichopata pontosan tudja, hogy mit csinál. És a legtöbbnél ez ki sem derül.

Ez elég tág és szerteágazó.


A fő kérdésedre a válaszom az, hogy vannak esetek amikor az adott személyről kialakul egy rossz vélemény.


Ilyen példa amikor egy nő gazdag pasikkal jön csak össze, mindent megkap, de a pasi sokszor kiabál üvöltözik vele, agresszív is, sokszor a nő félelemben él, de mivel mindent megkap így elviseli.

Sokszor az ilyeneket aranyásónak is nevezik.

" és na ennek is csak a pénz számít"

2023. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Iszákossal felesleges bajlódni. Sosem lesz tökéletes, ha leszokik is bármikor visszaeshet. A személyiségük végleg rosdz irányba változik.
2023. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kicsit is értő emberek szemében általában egy pszichopata aktuális párja nem egy másik pszichopataként fog megjelenni, sokkal inkább áldozatként. De attól is függ persze hogy hogyan viselkedik az adott ember. Amit elmeséltél, azalapján szerintem inkább a naív áldozatként fognak tekinteni rád az emberek, főleg ha ezeket a dolgokat is látta és tudta a többség, amiket nekünk írsz.

Aztán van egy érdekes trükk amikor a pszichopata próbálja a saját áldozatáról elhitetni másoknak hogy ő a hibás mindenért, sőt akár hogy ő maga volt a pszichopata a kapcsolatban. Tipikusan olyankor kezdődik ez, amikor már nem tud hatni a másikra, és nincs belőle haszna. De ilyen játszmákra inkább csak jó okkal szokott időt és energiát áldozni, pl ha sok a közös ismerős. Szóval azért résen lennék a helyedben ilyen téren is, nem-e elkezdett terjeszteni dolgokat.

2023. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogynem gondolják ezt, ne legyetek már álszentek.

A kérdezőben is lehet egy vonóval, különben 5 percet se bírt volna ki a csávóval, nemhogy vele legyen!

Tudjátok, zsák a foltját!

Én máris ezt gondolom! És higgyétek el, mások is, max nem mondják ki, legalábbis a szemébe nem!

2023. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző:

Ha elolvasod a Kamukérő című könyvet, hátha rájössz: nem olyan egyszerű ez.

2023. júl. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!