Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kezelitek ha nem kölcsönö...

Hogy kezelitek ha nem kölcsönös az érdeklődés a másik részéről Messenger-en?

Figyelt kérdés

Általában ismerősöknél, de családtagoknál is én szoktam mindig kezdeményezni az online beszélgetéseket.

Sokszor van hogy elolvassák az üzenetet, de nem írnak vissza. Ha igen, akkor is el van intézve annyival hogy "Kösz, jól", és meg is halt a beszélgetés...


Nem tudom, nálam alap illedelmesség hogy ha valaki ezt megkérdezi tőlem akkor visszakérdezek.


Ha még ezek után továbbra is kérdezek, érdeklődök felőle (mert őszintén érdekel mi van vele) sokszor félmondatos válaszokat kapok, és úgyszinten nem kérdeznek vissza.


Az ilyet ti hogy kezelitek? Vagy hogy szűrítek le hogy a másik valójában kurvára nem akar veletek két sort sem váltani?


Ha ezt nagyon komolyan, szigorúan venném akkor kb nem lenne kivel beszélgetnem, csak szokszor bánt, bosszant.


Főképp hogy most tervezem hogy ráírok egy kb 15-20 éve nem látott ismerősre, és felék hogy ez lesz a vége és kínosan érezném magam.

Nem akarok sem nyomulni senkire, de nem is szeretném pár üzenet után otthagyni hogy "jól van, ha te nem kérdezel akkor én sem'.


2023. júl. 26. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkozom vele tovabb
2023. júl. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"nálam alap illedelmesség hogy ha valaki ezt megkérdezi tőlem akkor visszakérdezek"


Minek kérdezzen vissza, ha nem akar beszélni?

2023. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból nem szoktam ráírogatni emberekre, minek?
2023. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2: Elég nagy baj ha ennyi ember antiszociális hogy az állítólagos ismerősére (családtag, haver, volt kolléga) nem szán egy percet.


3: Mert mondjuk más úton nem éred el, meg mint írtam, érdekel mi van vele...

2023. júl. 26. 19:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor észre kellene venned, hogy nem kíváncsiak rád, illetve az is lehet, hogy túltolod a messengert. Van ismerősöm, aki eláraszt videókkal, képekkel, cikkekkel, nekem meg nincs időm ezeket végignézegetni.
2023. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem húznám a beszélgetést olyannal, akire nem vagyok kíváncsi.
2023. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Azért nem vagyok antiszociális, mert nem akarok egy számomra kelletlen illetővel bájcsevegni a nagy büdös semmiről.


Alapból bírom ezeket akik jönnek az "illemmel" meg azzal, hogy "csak egy perc".


Nyilván nem egy percet akarsz, hanem cseverészni. Ha 10 percet beszélnétek az lenne a bajod, hogy miért csak annyit. Ha egész nap beszélnétek akkor az lenne a bajod, hogy másnap már miért nem beszéltek egész nap és miért nem ír vissza. Akkor már jobb el sem kezdeni a felesleges kört.

2023. júl. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kitana. ***** válasza:
68%

Nem tudom, akikkel én beszélgetek, ők mindig visszaírnak, kérdeznek, mondjuk nem random szoktam rábökni valakire az ismerőseim közül, hogy na, ma neki írok, hanem ugyanazzal az X emberrel beszélgetek napi, heti szinten, akikkel olyan viszonyban vagyunk.

Tegnap én is írtam egy régi barátnőmnek (nem olyan ősrégi, kb fél éve nem beszéltünk), hogy mi a helyzet vele, egész nap dumáltunk és megbeszéltük, hogy majd összefutunk, de vele is olyan viszonyban voltam, hogy kb erre számítottam. Olyannak nem írnék, akivel nem voltunk / vagyunk olyan közeli viszonyban, hogy reális reakció legyen, hogy leráz egy minden okkal :D De nyilván ha pl ez a barátnő így reagált volna, akkor én sem folytattam volna a beszélgetést, elkönyveltem volna, hogy akkor ennek annyi.

2023. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem írok senkire, ha nekem írnak a szöveg tartalmától függően válaszolok.
2023. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
el kell tudni fogadnod hogy nem mindenki akar veled beszélgetni az érdeklődésed ellenére. egy ismerőst ahányszor felköszöntök mindig kérdez felőlem és várja hogy meséljek, nem mindenki ilyen! és nem, nem alap mindenkinél hogy visszakérdez ha nem kíváncsi rád vagy épp semmi kedve hozzád, ez ilyen történet. van aki megérti, más meg vérig sértődik feleslegesen. csak tudni kéne helyén kezelni a dolgokat
2023. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!