Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elvárás egyetem mellett dolgozni?

Elvárás egyetem mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha az illető 21+-os

2023. júl. 30. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, élvezd az életet amíg megteheted. Ha viszont úgy érzed, hogy szeretnél már egy kis tapasztalatot szerezni a saját szakmádban, akkor jó ötlet lehet, gyakornoki munkát vállalni.
2023. júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha többet akar, mint amennyit kap, akkor nyilván.
2023. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha van aki eltart, akkor nem.
2023. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez rengeteg körülménytől függ: szak, család anyagi háttere, egyéni igények; hogy csak párat említsek
2023. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez főleg attól függ, hogy a szülők tudják és akarják-e finanszírozni. Szerintem reális elvárás lehet.
2023. júl. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Ahogy előttem is mondták sokmindentől függ.


Viszont számomra a "frissdiplomás pályakezdő" egy nagyon érdekes fogalom, nem kellene léteznie. Szerintem a legtöbb szak esetében (most orvosit meg ilyesmiket leszámítva) igenis elvárják a munkaadók, hogy mikor kezedbe veszed a diplomád, tudj némi szakmai tapasztalatot felmutatni. Nem feltétlenül gyakornokoskodás, lehet ez kutatás is például. Én is elvárnám, szerintem diplomásan nem kellene pályakezdőnek lenni. (Ezt friss diplomásként mondom)

2023. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Mármint a társadalom részéről? :D Mint hogy mindenki házasodjon meg? Ez mégis kit érdekel még?
2023. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#6: Én is friss diplomásként mondom, hogy senkit nem érdekelt, hogy volt-e szakmai tapasztalatom, ugyanolyan nehéz volt munkát találni, mint amikor még csak gyakornoki melót kerestem. Nekik a gyakornokoskodás/kutatás általában semmit nem számít, bár nem tom milyen területről beszélünk, lehet nálam nagyobb a verseny, mint másnak.
2023. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, ameddig a család tud támogatni a tanulmányaid alatt, addig én nem erőltetném a munkát, hiszen az egyetem egy hosszú távú befektetés: azért tanulsz (szaktól függően) 3-5-6 évet, hogy később jobb esélyekkel indulj a munkaerőpiacon, és meg tudd alapozni a jövődet.

Hiába tanulsz egy olyan szakon, ami mellett tudsz dolgozni, a munka mindenképpen a tanulmányaid rovására fog menni. Emellett nagyobb az esélye a kiégésnek is, hiszen egy egyetemi képzés + munka kombó mellett nem igazán fér bele a kikapcsolódás, vagy akár egy komolyabb párkapcsolat. Minden tiszteletem azoknak, akik egyetem mellett dolgoznak (akár főállásban) vagy gyereket nevelnek, magamból kiindulva én csak nagy lemondások árán tudnám összeegyeztetni a kettőt.

Az már más kérdés, hogy a jelenlegi Magyarországon még diplomásként sem olyan kecsegtetőek az ember kilátásai a jövőre nézve, illetve a legtöbb magyar család nem tudja kigazdálkodni egy egyetemista fiatal eltartásának költségeit, így annak vagy dolgoznia kell az egyetem mellett (már ha tud), vagy kénytelen lesz felvenni a diákhitelt és megszakadni a tanulásban, hogy kapjon tanulmányi ösztöndíjat, főleg, ha még kollégiumi férőhelyet sem kapott és albérletben lakik.

Orvosnak tanulok, szüleim nem tudnak anyagilag támogatni semmilyen formában, azonban szerencsésnek tarthatom magam, mert kollégiumban lakom, ezáltal nem megy el a diákhitel egésze a lakhatásom finanszírozására, emellett nővérem jegyese szintén orvostanhallgató, így nem kell megvennem a méregdrága könyveket, az övéit használhatom. Egyáltalán, annak is örülök, hogy van lehetőségem diákhitelt felvenni, anélkül ugyanis esélytelen lenne elvégeznem az egyetemet... Nyaranta pedig ugyan dolgozom, de amit abban a kemény egy hónapban megkeresek, nem sok mindenre elég.


20/L

2023. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nekem az volt 40 éve. Ma már más szelek fújnak.
2023. aug. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!