Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen gyakran cseréltek...

Milyen gyakran cseréltek fogkefét? Hányat használtok el egy év alatt?

Figyelt kérdés

Emberek kategória, mert az átlag emberek érdekelnek, mert aki a szájhigiénia kategóriát bújja, nyilván fókuszáltabb a témára.


Legyetek őszinték, anonim az oldal, nincs mit szégyelni rajta. És kéretik nem lepontozni azt, akinek a váalsza nem tetszik, de a kérdésre válaszol!



2023. aug. 1. 09:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%

Nagyjából háromhavonta. Igazából akkor szoktam, amikor a sörték már elhajlottak, mert olyankor nem tisztítanak rendesen. Vigyázva mosok fogat, nem sikálok ész nélkül, így a sörték nem mennek olyan gyorsan tönkre.


Ha valami miatt már nem tartom higiénikusnak, szintén cserélem. Ha nagy ritkán eszembe jut, átmosom forró vízzel fogmosás után, ez is növeli egy kicsit az élettartamát.


Átlagos ember vagyok.

2023. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%
Kb. háromhavonta szoktam. Igyekszem adni a szájhigiéniára, napi 2-3x mosok fogat, járok fogkőleszedésre, tömésre, ha kell. 27N
2023. aug. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%
3, max 4 havonta. Férjem fél évente. A gyerekeknek meg kb 3 havonta, vagy amikor kell, mert állandóan szétrágják a sörtét.
2023. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Hát 11, azt hiszem tévedsz, nem vagy átlagos. Sőt, még ha elsőre elég undinak is hangzik, hogy valaki fél évente cserél (pláne ha mással:D), az még mindig átlagon felüli, ugyanis a statisztikák szerint Magyarországon a lakosok fejenként 0.7 fogkefét használnak el egy évben. Azaz ha te má egyszer cseréltél az évben, akkor már átlagon felüli vagy:D


És ki milyen gyakran mos fogat? Melyik napszakban?

2023. aug. 1. 11:24
 15/29 anonim ***** válasza:
76%
Én egyszer még tinédzserkoromban láttam egy fogászaton egy plakátot, ami szerint 3 havonta érdemes cserélni. Na én ezt azóta betartom, viszont soha nem néztem utána hogy ez így van-e a "nagykönyvben" leírva.
2023. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%
2x. Reggel és este az utolsó étkezés után.
2023. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
62%
#14 felesleges az átlaggal foglalkozni, igényes emberekkel vedd körbe magad, akiknél alap a szájápolás és kész. Az, hogy kőműves Józsi meg a Blahán a hajléktalan utoljára 10 éve látott fogkefét, fogorvost meg 10 évesen, nem kell, hogy érintsen. Büdös ápolatlan szájú embereket élből kerülöm…
2023. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
82%
Kb 3 havonta, de amúgy is hetente minimum fertőtlenítem, ilyen erre kitalált tablettával.
2023. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
82%

11. vagyok:


kérdező, a kedves szavakat köszönöm.


Reggel, ébredés után és este, vacsora után mosok fogat, illetve mákos ételek után bármikor.

2023. aug. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
96%

Alapból negyedévente, plusz ha néha beteg vagyok, akkor utána is.

Fogat mosni reggel és este, illetve a kettő között ha megyek el valahová, akkor előtte is szoktam.

2023. aug. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!