Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért sértődik meg egy alkohol...

Miért sértődik meg egy alkoholista, ha azt mondják rá, hogy alkoholista?

Figyelt kérdés

Persze, csak két sör, meg két pohár bor, de ha kivétel nélkül mindennap iszik az ember, akkor az már alkoholizmus... legfeljebb egy moderáltabb kivitelben.

Mégis, ha ezzel kapcsolatos - nem rossz szándék vezérelt - megjegyzést tesz az ember, akkor az halálos sértéssel egyenértékű.

Ennyire nincs betegségtudatuk az embereknek? Pedig mi top3-as alkeszország vagyunk tudtommal.



2023. aug. 1. 10:14
1 2 3
 21/27 Phoney ***** válasza:
100%

Kezdetnek, az "alkoholista" a köztudatban széles körben az alkoholisták legsúlyosabb, sztereotipikus 10-20%-át jelenti, és általában ezt veszi magára, akit lealkoholistáznak. Tele van vele a népi bölcsesség, hogy ki mindenki nem számít annak, csak mert nem iszik minden nap, mert szükség esetén még józan is tud maradni, mert néha megáll egy pohárnál, mert nem fetreng az árokban, stb. (Persze létezik az ellenkező szélsőség is, ami szerint mindenki alkoholista, akinek az alkohol bármilyen rendszerességgel ott van a mindennapjaiban.)


Aztán ott vannak, akik mindenáron titkolni akarják, meg akik saját maguk előtt is szégyellik (ezen belül akik tudnák, hogy azok, de a szégyen miatt tagadásban élnek, ezért még jobban ugranak rá), meg azok, akik régóta folyamatosan próbálnak leszokni, ezért a jelenben mindig "már nem alkoholisták", hiszen a minap (vagy inkább tegnap) ittak "utoljára".


tegnap 10:26

Ja, mert 150 éve nyugodtan megmondhattad volna egy átlag kocsmatölteléknek, hogy alkoholbeteg. Ha jó napja volt, nem lett volna belőle késelés, csak olyan nyakas, hogy taknyon csúszol :)

2023. aug. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
67%

"Mégis, ha ezzel kapcsolatos - nem rossz szándék vezérelt - megjegyzést tesz az ember"


Mert folyton bele kell ugatni més dolgába, meg véleményt alkotni ugye? Ez a "jaj én csak őszinte vagyok nem kell egyből megsértődni" emberfajta a legkártékonyabb. Nem, nem érdekel senkit a hülye véleményed, nem kell megjegyzéseket tenned, meg másokon "segíteni" az őszinteségeddel :D


Komolyan, hogy az emberek többsége nem bírja ki, hogy ne ugasson be a többi embernek, "én csak őszinte vagyok" című szemétkedéssel, ez hihetetlen...

2023. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
73%
22 vagyok, ja, nem vagyok alkoholista, szinte soha nem iszom, de kevésbé zavar egy piás mint egy ilyen húdeőszinte megmondóember
2023. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
69%

Apám is az , és amikor megmondom neki iszákos vagy , akkor látom megdöbben mert ő ezt úgy gondolja…Jajj csak kicsit ittam , meg az hogy egy férfi iszik kicsi gyerekek mellett az normális ( nincs betegség tudata)

Az emberek az igazságot nem szeretik. De mondom neki , mert nekem meg tönkre vágta a gyerekkorom mert ő ivott , így most amíg él kapja tőlem iszákos meg alkesz.

2023. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Senior Séf ***** válasza:
87%

"Magamat kigúnyolom, ha kell,

De hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

2023. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Omnifix2 válasza:
100%

Mindenki úgy tudja, hogy az az alkoholista, aki nem tudja letenni a piát.

Az alkoholista is úgy tudja, de ő nem alkoholista, mert ő le tudja tenni, csak éppen nem akarja, mert ő szeret inni.

A sértődés meg azért van, mert olyasmivel vádolod, ami nem igaz.

2023. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
75%

Bizony a betegségtudat hiány. Nem gondolja, hogy betegségből, függőségből cselekszik. Kimagyarázza magának tudat alatt, hogy ez ártalmatlan élvezet.


Most lehet lepontozni, de ez a legegyszerűbb verzója, ahogy le tudtam írni. Minden lepontozómnak üzenem, hogy a kisujjamba több tudás van az elme és a szerek használatának kapcsolatáról, mint neked valaha lesz. Ha te is alkesz vagy, aki nem ismeri be, azt ne a válaszom hasznosságának negatív itéletével kompenzáld, hanem ülj le meditálni, és gondold át mi is az a jó, amit ad a pia, mennyire értékes az.

dec. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!