Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ciki ha nyelvszakosként nem...

Ciki ha nyelvszakosként nem használom és nem értem angolból mind a 12 igeidőt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen és érthetően beszélek. És valahogy sikerült a C1.

2023. aug. 2. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Valahol olvastam, hogy még az angol királynő sem használta mind a 12 igeidőt. Nem ezen múlik
2023. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Hat azért ha konkrétan anglisztikán vagy, akkor kb az egyetlen dolgod az életben, hogy értsd ezeket a dolgokat, tehát szerintem picit ciki.
2023. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem. Nyelvszakosként még nem találkoztál angol nyelvű szöveggel, filmmel, zenével stb., hogy levond a következtetést magadtól?
2023. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
#2: feltelezem, Te nem jártál anglisztika szakra.
2023. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Már az is kérdés, mi a használat? Has olvasod, és nem érted, mert nem ismered fel, az szerintem nagyon gáz. 12 igeidő az a kettes szorzótábla meg a hárma fele. A 12 igeidő az mennyi egy szakembernek megtanulni? Jár 5 évet egyetemre, félévente 5 tárgy, ebből egy tárgy anyagából max 2 hónap. Kilóra százszor annyit kell tudnia. Szerintem a kérdés feltevése már ciki, punnyadt, lottyadt, működésképtelen agyberendezésre utal, az ilyen menjen udvarsöprő segédmunkásnak, ne az egyetemre, pláne hogy aztán még másokat próbáljon meg lehúzni a sárba, ahol ő röfög boldogan. :D
2023. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Én három évet lehúztam anglisztikán de csak néhány igeidőt, ha használok.
2023. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként az anglisztikások ennél sokkal durvább dolgokban megakadnak. Hol kell egy drive-ba feltöltött file-t megtalálni, többesszám, rendhagyó igék alakja, kiejtés, miről szól egy egyoldalas szakirodalom stb. Ha nem érti valaki az igeidőket amúgy az a legkevesebb baja, mert ez a szak inkább elméleti, irodalmi, történelmi tények és társai.
2023. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ciki ha nyelvszakosként nem használom és nem értem angolból mind a 12 igeidőt?"

Hogy nem használod rendszeresen, az nem nagy csoda, hiszen némelyikre alig van szükség hétköznapi helyzetekben (ami abból is látszik, hogy így is megvan a C1-ed).

Az viszont ciki, ha legalább pár példamondatot sem tudsz mondani még a legritkábbakkal is, meg ha nem érted, nem tudod elmagyarázni (legalább magadnak...), hogy mi a különbség közöttük.

A vérciki meg az, ha meg sem próbálod megérteni, hiszen más dolgod sincs nyelvszakosként, mint minél jobban beleásni magad a nyelvbe (meg a kultúrába, stb., de ahhoz, hogy azokba beleásd magad, szintén hozzásegít, ha magát a nyelvet minél jobban érted).

2023. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem ciki. Egyetemen még nehéz használni a nyelvet teljes pompájában. Az ismétlődő dolgokat jobban alkalmazod majd idővel (nem tudom hanyadik év). A ritkábban használt igeidőket pedig sok példamondat olvasásával és írásával rögzítheted. Ugyanakkor minden igeidőhöz javasolnék egy olyan példamondatot,amiben logikusan látod miért az az igeidő van használva.


Majd automatizálódik idővel, pánikra nincs ok,sok gyakorlás és használat megoldja majd..

2023. aug. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!