Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden. Egyetemista vagyok, albiban lakom, 1 évet egyedül húztam le a lakásban, tisztában vagyok, hogy magas költségekkel jár, így jövő évtől lesz egy lakótársam, aki bár 13 évvel idősebb, de ugyanúgy egyetemista, s normális. Anyám valamiért ezt nem nézi jó szemmel, amivel nem lenne akkora probléma, távolságtartó, viszont egész évben a fejemhez lett vágva, igaz, burkoltan, hogy milyen sok pénzt elvisz az albi, milyen sokba kerülök. Komolyan, kicsit kezdem unni, hogy ilyen pesszimista emberekkel vagyok körül véve, ezért nincs barátnőm se. Kezdek erre az egészre rámenni, ami a tanulmányaimra nem lesz jó hatással, ez biztos. Kollégium nem játszik, ahhoz elég jó módúak a szüleim. Apám nem ellenzi dolgot amúgy.
2023. aug. 11. 20:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ezért vettem diákhitelt is, hogy az én részem fedezve legyen, minél kevésbé legyek rájuk szorulva.
2023. aug. 11. 20:35
 2/16 A kérdező kommentje:
vettem fel*
2023. aug. 11. 20:36
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

"Kollégium nem játszik, ahhoz elég jó módúak a szüleim"


Te lennél kollégista, nem a szüleid.

Mellesleg mi van akkor, ha anyád szerint sok pénzt visz az albi? Hát ha már ők fizetik neked, hadd mondja már el a véleményét.

2023. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Olvasd el figyelmesebben, amit leírtam.
2023. aug. 11. 20:38
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor te küldted, én akkor kezdtem gépelni.


Amúgy a kolis rész még ennek ellenére sem teljesen tiszta. Mi bajod a kóterral, vagy diákszállókkal?

2023. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Semmi bajom nem lenne, csak nyilván néznek mindent. Szüleim, nagyanyám havi bevételét, stb. De azoknak se könnyű bejutni, akik szegény családból jöttek.
2023. aug. 11. 20:42
 7/16 A kérdező kommentje:
Ezért folyamodtam más megoldáshoz. Ezért se értem anyámat, egyszer fejemhez vágja, hogy ez milyen drága, amit aláírok, tényleg az, s luxus is így. Ezért folyamodtam ehhez az opcióhoz, hogy könnyítsek a helyzeten. Ezért se értem ezt az egészet. Egyszer ez a baj, egyszer az a baj. De természetesen jobb ötlettel nem áll elő, csak a bírálat.
2023. aug. 11. 20:45
 8/16 anonim ***** válasza:

-Az nem lehetséges, hogy édesanyád nem látja valamiért az egyetemi tanulmányoknak értelmét, például mert olyan szakra jár amit nem tart piacképesnek, vagy esetleg nem látja benned azt a szorgalmat, érdeklődést a szakma iránt, hogy érdemesnek találja ezt az albérlet befektetést

-Esetleg nem látja, hogy ezt a diplomát jól és pozitív irányba fogod tudni kamatoztatni a későbbiekben

-Esetleg édesanyád úgy általában nem lát, érzi át az egyetemen lényeget, annak fontosságát evégett egy felesleges anyagi tehernek érzi az albérletet

-Az hogy jómódú az egy tág fogalom, főleg ha a kollégium elhelyezés vesszük, aki ott már késik az biztos, hogy egy albérletet könnyen kitud fizetni, nem lehet hogy ez neki túl nagy kiadás és túl áldozat a fizetéséhez, környezetéhez, elveihez képest.

Miért pont diakhitel? Nem tudsz, vagy szeretnél dolgozni az egyetem mellett? Tudom, hogy bizonyos esetekben nem könnyű a munkát és tanulás egyeztetni nappali tagozaton.

Arra nem gondoltál hogy megpróbáljd atkérni magad levelező tagozatra, vagy azon a szakon ahol vagy nem nagyon ajánlott?

Milyen messze laksz az egyetemtől levelező tagozat nem jelenthet megoldást?

Édesanyáddal már beszéltél erről, hogy mi a konkrét problémája? Hogy esetleg tudjátok közösen valami megoldást, vagy kompromisszumot kötni a dolgok érdekében?

2023. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát, pont ez az. Nem hiszem, hogy lehetne vele beszélni, sose lehetett vele leülni, elég mártír. Egyébként az albit apám fizeti. Ő teljes mellszélességgel támogatja azt, hogy legyen egy lakótárs, mindegy mennyi idős, rendes legyen, ez a lényeg. Még egyszer mondom, anyámat nem értem, hónapokig azt éreztette, hogy ez bizony teher nekik, amit aláírok, s így jött ez az opció. Anyám meg jön a Pál fordulattal, miszerint, majd kihasznál a lakótárs, sokkal idősebb, vigyázzak, miért adom fel a kényelmemet. Levelezőhöz át kellene menni egy másik egyetemre, minden újból felépíteni, kapcsolatok, barátok, stb, stb. Ezt nem szívesen lépném azért meg, ez lenne az utolsó verzió.
2023. aug. 11. 22:29
 10/16 A kérdező kommentje:
Diákmunka is tervben van, de az 1. évben nem mertem bevállalni, örültem, hogy fel tudtam venni a tempót.
2023. aug. 11. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!