Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden. Egyetemista vagyok, albiban lakom, 1 évet egyedül húztam le a lakásban, tisztában vagyok, hogy magas költségekkel jár, így jövő évtől lesz egy lakótársam, aki bár 13 évvel idősebb, de ugyanúgy egyetemista, s normális. Anyám valamiért ezt nem nézi jó szemmel, amivel nem lenne akkora probléma, távolságtartó, viszont egész évben a fejemhez lett vágva, igaz, burkoltan, hogy milyen sok pénzt elvisz az albi, milyen sokba kerülök. Komolyan, kicsit kezdem unni, hogy ilyen pesszimista emberekkel vagyok körül véve, ezért nincs barátnőm se. Kezdek erre az egészre rámenni, ami a tanulmányaimra nem lesz jó hatással, ez biztos. Kollégium nem játszik, ahhoz elég jó módúak a szüleim. Apám nem ellenzi dolgot amúgy.
2023. aug. 11. 20:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Tipikusan az az ember anyám, aki csak bírálni tud. Dicséret nála kb ismeretlen fogalom, amúgy. De ez már más téma. Egy idegen ember előbb elismer.
2023. aug. 11. 22:39
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Attol fel nehogy megb*sszon a 13 evvel idosebb lakotarsad
2023. aug. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nő vagy vagy férfi? Másik városban laknak a szüleid? Milyen gyakran jársz haza?
2023. aug. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Férfi. Másik településen laknak. Suli időben hétvégente.
2023. aug. 12. 13:08
 15/16 anonim ***** válasza:
Ritkítsd a hazajárást.
2023. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én nem értem, mi a problémájuk. Ha ők fizetik a lakhatásod, kevesebbet fognak fizetni, mert felezni fogod a költségeket valakivel. Az meg, hogy idősebb, na és... Legalább már kitombolta magát. Én huszonéves, már nem egyetemistaként szintén félve költöztem össze a mostani lakótársammal, aki 9 évvel idősebb nálam, és egy netes hirdetés alatt bukkantunk egymásra, mert hogy idegen, meg idősebb, aztán eddig ő a legjobb lakótársam, eljár dolgozni, mindig pontosan fizet, mindenbe belead, tudja a határait az alkohollal, rendet tart maga után, és nem cibál fel minden héten másik palit. Szerintem apád látja hideg fejjel a dolgokat, anyád meg simán csak problémázik azon, hogy a kicsi fia/lánya mellé beköltözik egy idegen, és hujjujuj, ha gond lesz vele, azt neked egyedül kell megoldani.


Azt mondjuk nem értem, miért ne lehetne barátnőd amiatt, hogy a szüleid mindenen problémáznak. Sok embernek vannak ilyen szülei, többek közt az enyémek is képesek belekötni az élő fába is, attól még volt párkapcsolatom, és remélem, lesz is. Le kell róluk válni, főleg érzelmileg. Heti egyszer elmész, ha közel laknak, vagy hívod őket párnaponta, végighallgatod a szentbeszédet, amit hasznosnak ítélsz, azt megfogadod, a lehúzó hülyeségekkel, fölösleges aggodalmakkal meg mártírkodással meg nem szabad foglalkozni.

2023. aug. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!