Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Vidéki kisvárosban voltam bevásárolni, és vártam a buszomra a helyi pályaudvaron. Egy idős néni odajött hozzám, megkérdezte, hogy mennyit kell várnom, mondtam, hogy még fél órát. Megkért, hogy vigyázzak a csomagjára, amíg beugrik a boltba, azt mondta, hogy negyed óra és visszaér. De nem ért vissza, és közben megérkezett a buszom.


Nem ismerem a nénit, nem tudtam, melyik boltba ment be (három nagy és több pici bolt is van a pályaudvar mellett), döntenem kellett, hogy otthagyom a csomagját vagy lekésem a buszomat (a következő 1,5 óra múlva indult arra, amerre lakom).


Úgy döntöttem, hogy megvárom a nénit, ki tudja, mi történt, meg amúgy is, biztos vagyok benne, hogy ellopták volna a csomagját. Amikor végre hazaértem, anyukám teljesen kiakadt, mert hogy így nem tudott ebédet csinálni (ez szombaton volt), nagyon mérges volt, szerinte ott kellett volna hagynom a csomagot, mert nem az én gondom.


Szerintetek mit kellett volna tennem? Lehet, hogy a néni minden értéke a csomagjában volt, most tényleg ott kellett volna hagynom azért, hogy korábban legyen kész az ebéd??


(Amúgy próbáltam felhívni anyukámat, de ki volt kapcsolva a telefonja, így nem tudott róla, hogy késni fogok. Amikor megemlítettem neki, hogy amúgy igazán felhívhatott volna, ha ennyire aggódott, akkor még mérgesebb lett...)



2021. nov. 24. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Én nem vártam volna meg.

Tisztában volt vele, hogy fél órát leszek csak ott.

Ha 4 óra múlva jön, akkor 4 órát várjak rá?

2021. nov. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Jó, de az volt a fejemben, hogy mi van, ha rosszul lett? Tényleg nagyon idős volt, bármi történhetett.

2021. nov. 24. 10:38
 3/14 A kérdező kommentje:
Amúgy szerencsére nem volt semmi baja, csak elnézte az időt.
2021. nov. 24. 10:38
 4/14 anonim ***** válasza:
És néni mit mondott? Haragudthattal bolna rá, hogy kiatta kested le
2021. nov. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretek veszekedni, persze, nem örültem neki, hogy miatta lekéstem a buszt, de bocsánatot kért, úgyhogy nem problémáztam. Amúgy se tudtam, hogy amit vettem, arra azonnal szükség lett volna, azt hittem, ráérek, úgyhogy addig olvastam a telefonomon, gondoltam mindegy, hogy otthon olvasok, vagy a megállóban.
2021. nov. 24. 10:51
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Ebben a helyzetben mar vartam volna, de, nem kerultem volna ilyen helyzetbe. Fiatal vagy, sose voltal igy, szep volt toled. De maskor elore megmondanam, nem tudok vigyazni ra. Ez egy gyakori csapdahelyzet, rendes is akar lenni az ember. De maskor nem.
2021. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem vállaltam volna, hogy vigyázok a csomagra, épp az ilyen dolgok miatt. Vigye szépen magával, lehet hogy kényelmetlenebb, de így senkinek nem lett volna nagyobb kellemetlensége. Amúgy szerintem erkölcsileg a kisebb rossz mellett döntöttél, anyukád el fogja felejteni ezt a dolgot, a néni meg valószínűleg nem tudta volna egyszerűen pótolni a holmiját (aki egy vadidegent kér meg csomagmegőrzésre, és utána még arra sem figyel, hogy időben visszaérjen, az gyanús, hogy demens lehet).
2021. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1 kérdés: mi van ha nem jött volna vissza SOHA? meddig vártál volna rá?


én is elgondolkodtam ezen amúgy a múltkor, mert mellettem egy nőt kértek meg erre


én előre közölném, hogy max 30 percig vagyok ott, utána ott hagyom a cuccát! viszont ha nem jön időben, akkor helyzetfüggő megvárom e

ha mondjuk negyed órát kell várnom a következő buszra, akkor 1 buszt várnék, de ha mondjuk órákról lenne szó, akkor nem hiszem

2021. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 A következő busszal akkor is hazamentem volna, de előtte megpróbáltam volna leadni valahol a táskát, pl. a pénztárnál. Így se lett volna biztos, hogy nem lopják el, de talán jobb, mint otthagyni a padon.
2021. nov. 24. 11:21
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

#9:

igen talán ez a legjobb megoldás, "másra helyezni a felelősséget"

most nem rosszból mondom, hanem jobb leadni egy ilyen helyen, mint simán ott hagyni

2021. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!