Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szervdonor vagy?

Szervdonor vagy?

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 18:23
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
25 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Tekintve, hogy nem nyilatkoztam az ellenkezőjéről, automatikusan az vagyok. De nincs is ezzel problémám, jó érzéssel tölt el a tudat, hogy potenciálisan tudnék valakin segíteni halálom után is.
2023. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ez tényleg így van? Mindenki automatikusan szervdonor?

Én azt hittem, azt külön be kell valahol jelenteni.

2023. aug. 15. 18:33
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy Magyarországon igen.
2023. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Igen, Magyarországon az ellenkezőjéről kell nyilatkozni. (Én nem ott élek, de a mostani lakóhelyemen is automatikus szervdonor vagyok, ha a család nem ellenzi. De most a kérdés miatt gyorsan leadtam a hivatalos nyilatkozatot online, szóval már tényleg nem lenne semmi akadálya a dolognak.)
2023. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
20%
hol lehet bejelenteni? én nem akarom hogy a szerveim valami random jöttmenté legyenek
2023. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%

"Tekintve, hogy nem nyilatkoztam az ellenkezőjéről, automatikusan az vagyok."


Régen (~30 éve) valóban így volt, de én úgy tudom, később változtattak rajta.

Ha komolyan érdekel, akkor nézz utána, mert én úgy tudom, már csak akkor automatikus, ha beleegyező nyilatkozat van nálad. Egyéb esetben a közeli hozzátartozók döntenek erről. Amivel pont az a bibi, hogy iszonyú rövid idő alatt kell őket értesíteni és a véleményüket kikérni erről.

2023. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
2023. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem változtattak rajta, Mo-on (és nem csak itt) ha nem nyilatkozol az ellenkezőjéről, akkor az vagy. Sokan nem tudják, mert erről leginkább amerikai orvosos sorozatokban van szó, mikor szervdonort keresnek és ott ugye úgy működik, hogy csak akkor leszel szervdonor, ha erről te előzetesen nyilatkoztál vagy ha nem, akkor utólag családtag aláírja a papírokat.
2023. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A rendszer automatikus, a jogszabályok szerint a családot csupán tájékoztatni kell utólag, nem kell az engedélyük. Ennek ellenére elképzelhető, hogy a gyakorlatban nem távolítanak el szervet, ha a család ellenzi.

2023. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%
Nem
2023. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!