Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen emberekkel mit lehet...

Az ilyen emberekkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Én csak "kulturanáciknak" hívom őket.

Széleskörű műveltséggel rendelkeznek, jó a memóriájuk, néha klasszikus irodalmat és verseket idéznek, jellemzően 2-3 idegen nyelvet is beszélnek. Ezzel nincs is baj, de MINDENKIT az alapján ítélnek meg, hogy mekkora tudással, elsősorban klasszikus műveltséggel rendelkeznek, és aki nem szavalja fejből Vergiliust, az a szemükben már nem is ember.

Mindemellett jellemzően keveset keresnek, olyan munkakörökben dolgoznak, mint tanár, könyvtáros...


2023. aug. 16. 08:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Semmit, nem tartozol közéjük, ők elítélnek emiatt, kerüld el őket. Vagy kezdj el olyanról bedzélni velük, amihez te értesz (számítástechnika, sport, autók, stb) és nézd hülyének őket, hogy nem értenek belőle semmit.
2023. aug. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
26%
Engem nem igazán érdekel, amíg el nem kezdi a lekezelő bunkózást. Utána is csak szánom, mert neki, szegénynek, ennyi érdeme van. Amúgy, ha nagyon felidegesít, akkor virágnyelven elküldöm a 'csába, de egyébként kikerülöm. Ha kérdezi, simán megmomdom, hogy miért. Nem nagyon érdekel a véleménye, ha megsértődik.
2023. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%

Kb hasonló kategória, amikor a 3 fogú pösta bácsi tökösködik, ki milyen erős alkoholt gurít le 1 menetben, mert ő még 3 évig volt katona.

Azért csinálja, mert tudja, hogy nyerni fog a kis versenyében, amit ő rendez fejben magának.

2023. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%
Mit lehet velük kezdeni? Felnőni a műveltésgükhöz a rossz tulajdonságaik nélkül.
2023. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

Hány ilyen emberrel is találkoztál eddig? 1-2 emberrel talán? És máris egy embertömeget ócsárolsz? Azt hiszed, hogy te különb vagy? Nem, lehet, hogy még rosszabb is vagy.


Te talán többet keresel, mint egy diplomás tanár, vagy egy diplomás könyvtáros?


Mivel a legtöbb munkakör fizetését az állam határozza meg, ezért nem az adott munkakörben dolgozók tehetnek arról, hogy nem nettó fél milliót, vagy egy milliót keresnek havi szinten.

2023. aug. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nekem a munkám és a hobbim is az informatika, otthon is gyakran programozok, weboldalt fejlesztek, mindig tanulok valami újat, mert szeretnék majd ebből megélni (most csak egy egyszerű rendszergazda vagyok). Én egy kicsit szakbarbár vagyok, ez igaz, persze szoktam más témában is olvasni, bár nem teljes könyveket, hanem inkább csak cikkeket.

Van egy ilyen "kulturanáci" családtagom, és valamelyik nap elment az áram (pont az egyik webes projektem közepén, amit referenciának szánok, ha majd megpályázok egy webes állást), ő meg beszólt, hogy legalább olvasásra tudod fordítani ezt az időt...

2023. aug. 16. 08:44
 7/28 anonim ***** válasza:
50%

#6

Szóval jól sejtettem. 1, hangsúlyozom EGYETLENEGY emberrel találkoztál, és erre ócsárolsz egy egész embertömeget.

Sejtettem, hogy te rosszabb vagy, mint akiket itt szidni merészelsz.


Egyébként tényleg nem rossz dolog néha elszakadni a monitortól és könyvet olvasni egy kicsit.

2023. aug. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#5


"Mivel a legtöbb munkakör fizetését az állam határozza meg..."


Csak az állami munkakörökét határozza meg az állam, de ott is vannak plusz juttatási lehetőségek... de mindegy is.


Engem az ilyen széleskörű ismeretszerzés nem mozgat meg annyira, mert egyszerűen nem érdekel annyira. Elolvasok egy cikket a Wikipédián mondjuk Csontváry életéről, megnézem egy-két képét és ennyi. Nem fogok könyveket olvasni valamiről, ami nem érdekel. Engem az érdekel, hogy olyan állásom legyen, amit szeretek és azért nem aprópénzt keresek vele. Biztos tök jó dolog az, ha valaki fejből tudja Homérosz összes írását, de annyira értelmetlennek érzem, mikor a mai világban sokkal fontosabb, gyakorlatiasabb dolgokkal is lehetne foglalkozni.

2023. aug. 16. 08:51
 9/28 A kérdező kommentje:

#7


Nem csak eggyel, dolgoztam egyetemen rendszergazdaként, ott az egyetemisták között voltak azért ilyen típusú emberkék. Érdekes mód, a habilitált meg az emeritus professzorok között nem voltak ilyenek...

2023. aug. 16. 08:56
 10/28 anonim ***** válasza:
63%

#8

Kinek mi a fontos, kit mi érdekel. Ennyi. Azért, mert számodra "értelmetlen" valami, más munkakörhöz ez pl. alapelvárás, hogy tudja.


Miért kezeled magad felsőbbrendűnek? Téged nem érdekel Homérosz, oké, fogadd el, hogy másnak alap a munkájához. Neked meg az informatika alap, ami más munkakörhöz elegendő egy rendszergazda, mert nekik nem kell tudni rendszer szinten a számítógépet. Mégse szólják le a te szeretett munkádat.

2023. aug. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!