Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen emberekkel ismerősökk...

Az ilyen emberekkel ismerősökkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, illetve baráti társaságom, akikkel szószerint együtt nőttem fel. Ebbe a társaságba bele tartozik az egyik srác bátyja, aki igazából nem barát csak ismerős csak nem lehet lerázni. Nagyon kibírhatatlan ember, ismerni kel ahoz hogy ezt igazán megértse valaki. Minket az öccse haverjait tartja a legjobb barátainak, tipikusan az az ember akinek több ezer ismerőse van, de a háta mögött többen utálják mint szeretik, csak annyira tenyérbemászó, hogy ez ritkán van az arcába mondogatva, igazából mi is ezért türtük eddig, meg az öccse miatt, aki mégse zavarhatja el. A lényeg, hogy pár honap leforgása alatt 3 nagyobb vita is volt a társaságban miatta, amit pár hét után úgy vett, mintha megse történt volna. Konkrétan megmondtuk neki mi a helyzet, hogy mi soha nem miatta megyünk hozzájuk, az öccse nélkül szóba se állnánk vele (ez szemétnek tűnhet, de mondom ismernetek kéne, hogy ezt megítéljétek). A viták miatt az öccsel nagyon megromlott a kapcsolatunk és a társaság szét húz a dolog miatt, mert valaki kibékült vele valaki nem. Közben a bátty állandóan minket hibáztat miért vagyunk ilyenek vele és állandóan furkálódik próbálja mégjobban bomlasztani az egészet. Szóval hiába vitatkozunk vele nem sikerül dűlőre jutni, nem fogja fel és csak romlik a helyzet. Nem látom milenne jó megoldás, kiváncsi lennék más volt-e már hasonló helyzetben és mit lehetne ellene tenni?

Bocs ha kicsit hosszúra sikeredett, de köszi annak aki végig bogarássza és probál tanácsot adni...



2013. nov. 19. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
hát én végigolvastam... :) ha jól értelmezem az öccsét nem zavarja a bátyja viselkedése, és megvédi... ezért vagytok most haragban... ezzel a helyzettel nem nagyon tudom mit lehet kezdeni ha a bátty nem keres magának saját baráti társaságot (amit nem értek hogy miért nem...) vagy kirekesztitek teljesen az öcsit a társaságból...(amit gondolom nem szeretnétek...) vagy elviselitek a bátyja viselkedését miatta.. vagy! szerezzetek neki egy csajt akivel együtt lehet sülve-főve :D és akkor lekopik rólatok! :) mást nem igazán tudok mondani... mert amint látod a veszekedések nem (szemébe mondott igazságok) nem vezetnek semmi jóhoz...
2013. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az öccsét is zavarja sokszor a viselkedése volt már rá példa, hogy ő is kiakadt rá nem 1x, de mégis csak testvérek. Az meg, hogy nem keres másik baráti társaságot azért van, mert nem tudják sehol elviselni hosszabb ideig, barátnőivel meint ugyan ez a helyzet, eddig egy volt neki az hosszabb ideig, de konkrétan kikészítette a csajt idegileg és alig tudott megszabadulni tőle, még ma is hallgatjuk a siránkozását mennyire szépek és jók voltak együtt. Emiatt a barom miatt az öccsét nem szeretnénk kizárni egyértelmű, ráadásul ő az egyik közülünk, aki legjobban össze tartotta a csapatot, eddig mindig ő szervezte az összejövetelek nagyrészét is. Nem tudom mi lesz a vége.
2013. nov. 19. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!