Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Párkapcsolat avagy önmegvalósí...

Párkapcsolat avagy önmegvalósítás? Avagy Magyarország vs külföld?

Figyelt kérdés

Közel 5 éves párkapcsolatban élek, amely a kisebb-nagyobb nehézségek ellenére jól működik. Szeretjük, tiszteljük egymást. Egy ideje viszont mégis azt érzem/érezzük, hogy válaszút elé érkeztünk.


Együtt megjártuk már egyszer Ausztriát (mintegy 1,5 évet töltöttünk ott), viszont részben a Covid, részben a tapasztalatlanságunkból adódó rossz döntések miatt nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogyan terveztük, ezért visszatértünk. Azóta én egy SSC-nél dolgozom a magyar átlagnál talán valamivel jobb bérért, viszont igazán ebből sem lehet előre jutni, ráadásul a multis munkák engem nem elégítenek ki, nagyon unom őket.

A tanítás gondolata már régóta foglalkoztat (jó ideje mindig van is egy-egy magántanítványom), egy ideje munka mellett végzek is egy németoktatói képzést, itthon viszont szörnyű a tanárok helyzete, így anyagilag egyáltalán nem lenne kifizetődő szakmát váltani. Ehhez képest Ausztriában elég nagy igény van némettanárokra a sok bevándorló miatt és a hazaihoz képest a fizetés összehasonlíthatatlanul jobb (nettó 1900-2000 eurós minimálbér oktatóként évi 14-szer). Emellett Ausztria mentalitásban, kulturálisan és politikailag is jóval közelebb áll a szívemhez. Sajnos a magyar közélet, politika állapota engem nagyon lehangol, az általános leépülésről (pl. MÁV állapota) nem is beszélve. Lehet, hogy az ilyesmi apróságnak tűnik, de számomra deprimáló hatása van.

Egy szó mint száz, én szakmai szempontból több esélyt látok magamnak Ausztriában, a párom viszont hallani sem akar erről. Benne nagyon rossz emlékeket idéz az ország, illetve ő a munkáját nem tudná ott végezni. Ő sem feltétlenül szeret Magyarországon élni, őt is zavarják az itthoni élet visszásságai, de ő inkább tűr, egy buborékban él, illetve a hobbijába menekül.

Annyit még hozzátennék az egészhez, hogy egyébként pedig a mikrokörnyezetemet szeretem: a lakást, amelyben lakunk, Budapestet, illetve a kerületet, az itteni infrastrúktúrát, egyszóval azért nekem is megvan a magam kötődése - ha nem is kimondottan Magyarországhoz, de Budapesthez mindenképpen. A párkapcsolat pedig természetesen mindemellett egy olyan hatalmas plusz érv a maradás mellett, hogy egyszerűen képtelen vagyok döntést hozni.

Sokan talán azt gondolják, hogy az ember bárhol és bármikor találhat magának párt, bár az én/mi esetünk azért kicsit nehezebb, ugyanis mi egy meleg pár vagyunk. Melegként pedig sajnos sokkal körülményesebb működőképes párkapcsolatot fenntartani, ezért is tartom annyira nagy kincsnek, hogy mi egyébként ennyire egymásra találtunk.


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett a leírás, köszönöm, ha elolvastátok. A segítő jellegű tanácsokat hálásan venném. Illetve szívesen hallanám hasonló cipőben járó párok történeteit is.



2023. aug. 18. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
15%

Azt tudod, hogy a bevándorlók nagy része muszlim bevándorló... ugye?


Azok finoman szólva nem bírják a homokosokat...

2023. aug. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi köze a kettőnek egymáshoz? Egyrészt ez egy általánosítás, másrészt nincs rám írva a szexuális orientációm. Azt már meg sem jegyzem, hogy ilyen téren a magyarok se túlságosan elfogadóak.
2023. aug. 22. 09:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm

És ha esetleg megpróbálnátok kompromisszumként másik országot keresni? :)


Valami olyat, ahol mind a ketten tudtok a szakmátoknak élni és egyikőtöknek sem kell lemondania miatta az álmairól.


Nem tudom, hogy a jelenlegi állásotok mennyire ho/rugalmas, de esetleg körutat szervezni és több országot bejárni? :)

Hátha találtok valami mást. Ott van Hollandia, Svájc, Németország, stb. csak találtok valamit közösen.

2023. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Akkor menjél, dőljél a kardodba. Én szóltam.
2023. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Én 24 évesen teljesen egyedül jöttem ki Ausztriába, miután meguntam hogy az akkori párom csak halogatott meg nyomta a "Jaj én szegény magyar vagyok ez a nyomor a sorsom" című nótát.


Ott hagytam a francba,ha neki az örökös jajongás jobban fekszik.

Akivel nincs jövő, azzal nincs jövő és kész.

Én másra vágytam,mint a magyar depresszió, passzív agresszíó, meg sült galambra várakozás és beletörődés abba, hogy "ennyi jutott".


Geht nicht gibt's nicht.


Kijöttem, csináltam pár évig a kuli munkát,amíg tisztességesen megtanultam a nyelvet. Ahogy megnőtt az önbizalmam, mentem tovább.

13 éve beálltam a mostani cégemhez és szépen egyre több mindent sajátítottam el.

Műszakvezetői posztig tornáztam fel magam és ezzel elégedett vagyok. A vezetés is kedvel és a munkatársaim is. Mit kívánhatnék még.

Menet közben megismerkedtem a ( természetesen) osztrák férjemmel, akivel idestova 15 éve élünk boldog, gyerekmentes házasságban.


Elszántság és szorgalom meg az alkalmazkodásra való akarat kérdése az egész.


Kérdező: nekem úgy tűnik, hogy Téged több minden Magyarországhoz köt, mint amennyi a kiköltözés felé billentené a mérleg serpenyőjét.A változtatáshoz szükséges tudás és szorgalom egész biztosan megvan benned,de nem akarsz/ tudsz "leválni" az országról.

Szörnyű érzés lehet. Komolyan mondom, hogy sajnállak ezért.


Nekem annyiban könnyű dolgom volt, hogy nem voltak magyarok a környezetemben, illetve hatalmas ívben kerültem őket.


Sok sikert kívánok a döntéshez.

2023. szept. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó vagyok: valami fontos kimaradt.

Komolyan Európa legutálkozóbb homofób országában akarsz boldog lenni?

Esélyed sincs. Soha nem fognak elfogadni,ha nem tartod titokban a szexuális beállítottságod.

Márpedig ki akarna egy életen át titkolózni, meg úgy tenni mintha más lenne, mint ami.

Bele fogsz roppanni.

Magyarország abszolút nem éri meg, hogy bárki is tönkremenjen benne úgy anyagilag, mint mentálisan.

2023. szept. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!