Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a rossz, ha...

Tényleg én vagyok a rossz, ha nem tudom sajnálni azokat, akik a bántalmazójukkal maradnak?

Figyelt kérdés
Értem én hogy mentális beteg némelyikük, de basszus a sorozatgyilkosok is azok. Az nem mentség semmire, max magyarázat. És most nem azokra gondolok akik anyagi okok miatt nem tudják elhagyni a párjukat. Hanem azokra akiket bántalmaznak folyamatosan (felnőttként rokonok, vagy kapcsolat, barátok, főnök, akármi) és folyamatosan szenvednek, de az istennek sem szüntetnék meg a kapcsolatot. Inkább hagyják hogy századszorra is megverje őket a párjuk. Ha valaki elkezd nekem panaszkodni a toxikus környezetére amit megtehetne hogy otthagy, akkor nem sajnálom, mert most basszus ő ül a szarban. Nem érdekel a hebegés-habogás hogy jaj de ő szereti, meg nem mindig ilyen, stb. Akkor ne panaszkodjon hanem élvezze, ha szándékosan csinálja ezt magával. Mindenhol máshol meg ennek a szöges ellentétét tapasztalom... pátyolgatják a lelküket és sajnálva vannak. A történethez hozzátartozik, hogy ilyen környezetben nőttem fel, anyám csalta apámat, hetente ment az ordítozás, de el nem hagyta volna a világért sem pedig állítása szerint utálta. Szóval lehet ez ölte ki belőlem az empátiát ilyen téren.

2023. aug. 23. 14:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mindenki tökéletesen bánik és kapcsolódik a párjával?

Nincs se nézeteltérés, se besimulás?

2023. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mindenkiről akkor derül ki hogyan viselkedne egy ilyen helyzetben, amikor maga is belekerül. Ez nem csak mindig mással történhet meg.


Addig könnyű más faszával verdesni a csalánt meg verni a mellett hogy már pedig én ezt meg ezt csinálnám.


Majd ha ilyen helyzetbe kerülsz meglátjuk te mit és hogyan oldasz, változtatsz meg akkor.


Megcsalni valakit eleve nem szép dolog, és ezt a fejéhez vágni még úgyse. Közölni vele hogy a nyakán maradnak ha tetszik ha nem és tovább csalják?!?!hát nem tudom pontosan akkor is ott ki bántott kit.

Szerintem nincs olyan férfi aki egy ilyen nőt ne verne péppé. De minimum az utcára hajítaná.

Pont hogy a bántalmazó nem akar kilépni soha. Nekem ebben a storyban nem tiszta ki a bántalmazó és ki az áldozat. De az anyára szavaznék bántalmazóként.

2023. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!