Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem elkeserítő a...

Csak szerintem elkeserítő a mai fiatalság állapota?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden generáció ezt gondolja az utána jövő generációról, de az esetemben ezek nem csak szubjektív gondolatok, hanem tapasztalat. Számtalan nehézséget okoztak nekem az utóbbi időben 18-25 évesek. Legfontosabb, amit észrevettem, hogy képtelenek az értelmes válaszadásra. Nem jönnek rá maguktól, hogy bizonyos mondataimra választ kellene adniuk akkor is, ha nem kérdő formában teszem fel. Pl. leírom, hogy "Közösen ajándékozni akarunk x-y-nak valamit", mire a válasza: "ok". Nem jön rá magától, hogy meg kellene válaszolni, hogy beszáll-e a közös ajándékozásba. A rosszabbik eset, amikor a kérdőmondatokra is ennyit válaszolnak.

Az ennél zavaróbb, hogy találkozásoknál nem képesek a találkozót lemondani, egyszerűen nem mennek el. Emberek rááldoznak időt, ők meg szarnak bele.

Egész nap a telefonjukat nyomogatják, ami mondjuk idősebbekre is igaz, de egy idősebb nem sérült mentálisan annyira, hogy a "Kik?" kérdésre a Kik appjuk (gőzöm sincs mi az) felhasználónevét adják meg. Nem gondoljátok, hogy a telefonfüggőségnek ez azért teljesen más szintje, mint ami egy felnőttnél tapasztalható?


2023. aug. 27. 23:26
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
91%

Hát en mar bőven nem 18-25 közötti vagyok, de erre a mondatra "Közösen ajándékozni akarunk x-y-nak valamit", mire a válasza: "ok".


Én is azt válaszolnam, hogy ok.

2023. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, hogy ilyen általánosságban ez elmondható-e, de hogy a Tiktok mentálisan leamortizálja a nyugati társadalmak nagy részét, az teljesen biztos. Valójában senki nem tudja pontosan, hogy pontosan mi történik, csak azt, hogy óriási tragédia, és majd évek, évtizedek múlva lesz átfogóan tudományosan vizsgálható.
2023. aug. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:

#1


Te se vagy akkor különb.

2023. aug. 27. 23:37
 4/59 anonim ***** válasza:
90%

Bocsi, de én is ezt válaszolnám.

Mégis mit vársz? Kijelentettél valamit, leokézta. Mondjuk én azt írtam volna rendben. Mi ezzel a baj?

Kérdeztél? Nem.

2023. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Mézga Aladár lesz ez. Gondolom a telód autokorrekt módban volt.
2023. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
90%
Miért érintkezel velük?
2023. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

#6


Mert a munkámból kifolyólag néha kell sajnos.


Itt van a hárompipás felhasználó, aki jó példát hozott, hogy miért irritálóak a mai fiatalok. Ettől az 5-ös választól fizikai fájdalmam van. Most komolyan azt gondolja magáról, hogy milyen ügyesen kiszúrta más hibáját???

2023. aug. 28. 00:06
 8/59 anonim ***** válasza:
94%

"Közösen ajándékozni akarunk x-y-nak valamit", mire a válasza: "ok". Nem jön rá magától, hogy meg kellene válaszolni, hogy beszáll-e a közös ajándékozásba."


Szerintem egyértelmű, hogy igen, az oké ezt jelenti. Egyetértés, beleegyezés.

2023. aug. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de nem csak fiatalokkal van baj, hanem pénzért képesek törvényteleneket csinálni
2023. aug. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
84%
Neked semmilyen emberrel nem szabadna dolgoznod, nemhogy fiatalokkal.
2023. aug. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!