Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem elkeserítő,...

Csak szerintem elkeserítő, hogy születéstől fogva mindenért meg kell küzdeni és tudat alatt az a végső cél, hogy minél kevesebb kínszenvedéssel haljak meg?

Figyelt kérdés

Azért járunk iskolába, hogy majd dolgozhassunk, amiből megpróbálunk nem éhen halni. Jobb esetben szépítkezésre és sportolásra költeni, ami csak azért fontos, hogy vonzóak legyünk a csajoknak, akiktől majd születhet gyerekünk azért, hogy ne magányosan a házunkban dö***jünk meg úgy hogy nincs aki ránk nézzen.

Azért mosunk fogat, hogy ne rohadjon ki, azért költünk lakhatásra, hogy ne a hidegben szenvedjünk, tudat alatt vagy tudatosan azért sportolunk és étkezünk rendesen, hogy ne legyünk betegek és elkerüljük a kínokat. Ha mégsem kerüljük el akkor azért fizetünk gyógyszerért, hogy kevesebbet szenvedjünk. Hogy csak a legbagatellebb dolgokat említsem, de minden a küzdésről és filozófiai értelemben kármentésről szól. Egyedül talán a szex és a szellemi tevékenységek (TV, játék) nem ilyen ami tett szempontjából plusz dologgal kecsegtet. De ha sarkítva nézzük ezek is elengedhetetlenek a mentális egészség szempontjából. Ezzel szemben több állat is képes az öngyógyításra, gyíkok, hüllők, bogarak. Az ember miért nem ilyen?

Szóval elegem van, hogy mindenért tenni kell és küzdeni, igazából en bloc az életből van elegem. Elég lenne nekem már ez a 27 év. Többet szenvedtem mint más 2 élet alatt.



2020. okt. 19. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Ne aggódj, nem vagy egyedül, kivétel nélkül mindenkinek a saját élete a legnehezebb! Haladj a korral, mossál fogat aztán csajozz be! :)
2020. okt. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindenki küzd, sokan megkapnak mindent
2020. okt. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Minden élőlény élete abból áll, hogy halálig próbálja késleltetni az entrópiát. Ha neked nem tetszik, ne keress megélhetésre valót, ne moss fogat, legyél élve rothadó koldus, akkor semmit sem kell tenned. Választhatsz.
2020. okt. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy megkap mindent vagy nem, hanem, hogy szenved-e?
2020. okt. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Ez a nihilizmus egy fajtája, hogy semmi értelme nincs az életnek. De egy beültetett ösztön van bennem, ami meggátol z öngyilkosságtól, kicsit erősebb mint az ideológiám.
2020. okt. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nezd:

"Mielőtt elmenekülnénk szenvedéseink elől, először mélyen meg kell értenünk azok okát és természetét."

Talan ismered a szerzot. De mit vartal az elettol egyebkent? Vilagos, hogy mindennek egy pozitiv oldalat. De semminek sincs pozitiv oldala, negativ oldal nelkul. A johoz fontos a rossz dolgok megtapasztalasa. Igy lesz folertekelodve, vagy egyaltalan jova ertekelheto a jo. Es fontos a megtapasztalas. Akar jo, akar rossz szamodra.

2020. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amíg nem ébredtem tudatára annak, hogy szubjektív valóságom megalkotása jogom, lehetőségem és felelősségem egyben, addig nekem is olyan vacak életminőségem volt, mint neked.


Te miért alkottál magadnak ilyen negatív világképet? Hogyhogy csak erre vagy képes? Miért a szenvedést okozó dolgokon van a figyelmed? Meg kívánsz szabadulni a szenvedéstől? Hogyan?

2020. okt. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek veled kérdező, nem is nagyon lehet ehhez már mit hozzáfűzni.

Az meg, hogy azért a kis nyamvadt tyúkszaros életminőségért még meg is kell dolgozni, egyenesen megalázó.

Egyre jobban hiszek az elképzelésben, hogy ez egy börtönbolygó. Ide nem szeretnék visszaszületni .

Nem hiszek abban a maszlagban, hogy negatívumokra is szükség van.

Ha olyan fontos a rossz is, akkor tessék örülni neki! Na, miért nem örül senki, ha szarban van éppen?

Ne legyünk álszentek, emberek!

2020. okt. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

"Csak szerintem elkeserítő, hogy születéstől fogva mindenért meg kell küzdeni és tudat alatt az a végső cél, hogy minél kevesebb kínszenvedéssel haljak meg?" Nem csak szerinted, kedves Kérdező! Nem vagy egyedül. Sok más narcisztikus egosérült is van, mint a válaszokból kiderül.


Talán felnőttebb hozzáállás lenne a megküzdés módszereit megtanulni, mint itt rinyálni, nem gondoljátok?


Börtönbolygó? Mit követtél el, hogy életfogytiglanra ítéltek? (A rácsok és a falak csak a fejedben léteznek. Ciki, mi?)

2020. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Börtönbolygó elmélet: Az emberek anno a földönkívüliekkel egy közös naprendszerben, sűrűn lakott galaxisban éltek. De mindenki utálta őket, mert egy mérgező természete volt, háborúztak egymással, bántottak másokat, ezért az egész fajt börtönbe zárták a Földre, jó messze bármi civilizációtól. Teljesen reális szerintem. Ki akarna együtt élni az emberekkel?
2020. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!