Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki "pénzes" azon...

Ha valaki "pénzes" azon általában látszik is? Vagy van valaki hasonlóan, hogy képtelen kiadni a pénz akkor is, ha van bőven?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elkezdett jobban menni a szekér... Férjem is jól keres, én is. Sokkal-sokkal több pénz marad hó végén, mint korábban. Amit igazából el is szórhatnánk, de nem nagyon tesszük. Persze pár dolgot megengedünk magunkat, amit korábban nem, de lényegében nem változott az életünk... Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim rendszeresen veszekedtek a pénzen, hogy miért költ anyám a piacon 4000 helyett 4500-at egy héten, így nem nagyon tudok mit kezdeni a pénzzel. Folyton bennem van a szorongás, hogy mi lesz, ha nem lesz. Ha elromlik egy háztartási gép, ami akár 2-300 ezres kiadás, gyakokrlatilag meg se érzi a pénztárcánk, mégis ilyenkor totál feszült vagyok és konkrétan szorongva adom ki a pénzt rá. Megengedhetem, hogy ne az olcsó hűtőszekrényt vegyem, hanem egy felsőbb kategóriásat, mégis azt nézem, hol lehet 5-10 ezret lefaragni a költségekből.

Nem akarok rongyrázó életet élni, de mégsem jutok el oda, hogy pl lecseréljem a pepcos 800 Ft-ot pólóimat minőségibb holmikra, mert sajnálom rá a pénzt.


2023. aug. 29. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos ismertem olyan embert akire, ha ránéztél adományt adtál. Mikor meghalt egy rakás pénzt találtak nála. Élhetett volna kényelmesebb körülmények között is. Ki érti ezt?
2023. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ugy èlj ahogy neked jò. Ne màsok elvàràsai alapjàn. Az én fönököm is megtehetné, hogy mindenböl csak màrkàs és újat ennek ellenére imàd turizni, meg hasznàlt bútorokat sajàt kézzel felújítani pedig vehetne újat.
2023. aug. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Szintén így vagyok, ha valamit nem használok ki, akkor nem kell.

De ha még ki is használnám, idegesítene, hogy mennyit ér, és avul az értéke idővel.

30 éves autóval járok, ami alig ment át a műszakin, van befektetésem, lekötve állampapírban, kötvényben...

Volt párommal lényegében azért mentünk szét, mert pénzügyileg nagyon nem egy filozófiánk volt.

Ő ott szórta a pénzt, ahol tudta, 1 percig nem gondolta át, mit lehetne másképp, olcsóbban, hatékonyabban.

Jó, én meg a másik véglet vagyok, de hogy csak a face kirakatban éljük az életünket másoknak, arra nagyon nem voltam vevő.

2023. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Keress rá arra, hogy szegénységtudat.
2023. aug. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Nehéz kivetkőzni a belénk "nevelt" dolgokat.

Én is nehezen adok ki nagyobb összeget bármire. Hetekig tudok gyötrődni egy nagyobb kiadáson. Ruhákat, cipőt csak leértékeléskor veszek, mert sajnálom a teljes árat kiadni érte, ha tudom, pár hét múlva töredék áron jutok hozzá.

A nyaralással ugyanígy vagyok. Százezreket kiadni azért, hogy máshol aludjak. 🙈

2023. aug. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem csinálod rosszul. Bármi történhet, kell a tartalék. Tapasztalatból tudom, hogy külső tényezők (pl. egy gazdasági válság) egyik napról a másikra megváltoztathatják az anyagi helyzetünket.
2023. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Ez nagyban attól függ, hogy miben nőttél fel. Ha gyerekkorodban szegénység volt, akkor gazdagon se fogsz pazarolni.


Pl papámnak nagyon szegény gyerekkora volt. Aztán felnőttként, illetve főleg idős éveire beérett a munkája gyümölcse. 80 felett van, annyi pénze van, amiből élete végéig luxus körülmények között élhetne. De nem hajlandó 20 foknál többre fűteni, mert az szerinte pazarlás.

2023. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Gyűjtögetni a pénzt csak azért, hogy legyen a lehető legnagyobb ostobaság a világon.
2023. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem van, de ami fölös pénz azt mimdig elrakom, befektetem valahova (ez teszi ki a keresetem kb 80%-át havonta) szóval az évek alatt szépen összegyűlt. Ennek ellenére nem élek nagy lábon, nem érdekelnek a márkás ruhák, kocsik, villák, nyaralások. Ha érdekelnének megtehetném, de ha nem ház nem. Persze ha valami jól esne, vagy látom értelmét megvenni akkor nem sajnálom rá a pénzt.
2023. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Ismerős helyzet. Két éve kezdtünk el jól élni, de én még a mai napig úgy megyek vásárolni, hogy azt nézem mi éri meg jobban, és amit túl drágának ítélek meg, képtelen vagyok lelkiismeretfurdalás nélkül megvenni, vagy meg se veszem, holott megtehetném. A háztartási gépek, nyaralás ugyanez. Amikor a szüleimmel mentünk tengerhez, mindig otthonról vittünk lefagyasztott kajákat, és azt ettük. Most minden nap étteremben ettünk, ahol ösztönösen azt kerestem, mi a legolcsóbb, hogy ne terheljem meg a kiadásainkat. Kicsit a párom agyára megyek ezzel. Attól is készen vagyok, amikor spontán elmegyünk valahova és ott eszünk, iszunk, programozunk akkor azon kattogok, hogy vajon megtehetjuk - e mindezt, és elkezdem szégyellni magam, mert világ életemben az volt az alap tapasztalásom hogy spórolni kell mindenen és a lehető legtöbb olyan dolgot - mint szórakozás, étterem, megvenni magamtól. Nem tudom ez kinőhető-e valaha is.
2023. aug. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!