Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki "pénzes" azon...

Ha valaki "pénzes" azon általában látszik is? Vagy van valaki hasonlóan, hogy képtelen kiadni a pénz akkor is, ha van bőven?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elkezdett jobban menni a szekér... Férjem is jól keres, én is. Sokkal-sokkal több pénz marad hó végén, mint korábban. Amit igazából el is szórhatnánk, de nem nagyon tesszük. Persze pár dolgot megengedünk magunkat, amit korábban nem, de lényegében nem változott az életünk... Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim rendszeresen veszekedtek a pénzen, hogy miért költ anyám a piacon 4000 helyett 4500-at egy héten, így nem nagyon tudok mit kezdeni a pénzzel. Folyton bennem van a szorongás, hogy mi lesz, ha nem lesz. Ha elromlik egy háztartási gép, ami akár 2-300 ezres kiadás, gyakokrlatilag meg se érzi a pénztárcánk, mégis ilyenkor totál feszült vagyok és konkrétan szorongva adom ki a pénzt rá. Megengedhetem, hogy ne az olcsó hűtőszekrényt vegyem, hanem egy felsőbb kategóriásat, mégis azt nézem, hol lehet 5-10 ezret lefaragni a költségekből.

Nem akarok rongyrázó életet élni, de mégsem jutok el oda, hogy pl lecseréljem a pepcos 800 Ft-ot pólóimat minőségibb holmikra, mert sajnálom rá a pénzt.


2023. aug. 29. 09:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%
*megvonni
2023. aug. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Lassan lehet váltani, de az ember sose bújik ki a bőréből. Minket sose érdekelt a divat, vagy más külső csillogás. Ha valamire könnyebben adunk ki, azok sokaknak furák, vagy láthatatlanok: kultúra, sport.

Mikor a fiunk sulis lett , első héten megkérdezte, hogy szegények vagyunk- e . Mert a házunk, kocsink nem számított a menők közé az osztályban.

Aztán kiderültek dolgok. Milyen sok könyvünk van, ő elmehet minden extra programra, a nem menő kocsinkkal elvisszük őt, és gazdagék gyerekét is a versenyekre ...

Mindenki mást tart fontosnak.

Ne görcsölj rá, találd meg, amiben örömöd leled.

2023. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!